Forum prawne (strona 223)

SPŁATA ZADŁUŻENIA GŁÓWNEGO NAJEMCY

Witam.
Mam nadzieję, że ktoś z Państwa będzie w stanie mi pomóc.
Otóż sprawa wygląda tak - dzisiaj otrzymałam pismo od komornika odnośnie zajęcia mojego konta bankowego i zakazu wypłaty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.13 21:31:43

odmowa wypłaty odszkodowania ubezpieczenie OC w zyciu prywatnym

Witam

Od razu odpisze o co chodzi:
Pozyczyłem telefon kolezance podczas rozmowy zle sie poczuła i zemdlała.Telefon upadł na ziemie , zbił sie wyswietlacz , nie nadaje sie do uzytku, serwis wycenił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.13 20:19:51

uprowadzenie dziecka/Konwencja Haska

Witam
Zostalam postawiona w bardzo trudnej sytuacji wiec zwracam sie o pomoc. mieszkam aktualnie z synem w UK wyjechalismy po tym jak Wysoki Sad w Polsce zgodzil sie na wydanie naszemu dziecku dowodu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.11.13 13:38:1

Wypis z rejestru gruntów - błąd w nazwie miejscowości

Szanowni Państwo,

Jestem nowym użytkownikiem - jeżeli temat jest w błędnym dziale, proszę administrację o przeniesienie. Dziękuję.

Mój problem dotyczy nazewnictwa miejscowości na wypisie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.13 11:37:54

dlug rodzicow za czynsz, ktory splacam

Witam. Mam problem z dlugiem mojej rodziny. Od Stycznia 2014 z wyplaty zabiera mi komornik cała moja premie ( srednio co miesiac zabiera 600zl). Wszyscy pelnoletni zameldowanie czyli cztery osoby sa zobowiazani ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.11.13 10:52:43

embargo informacyjne

Jakie są przesłanki objęcia jakiejś sprawy embargo informacyjnym? Dlaczego niektóre procesy obejmowane są taką tajemnicą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.12 17:51:53

ROZWOD

ROZWOD witam serdecznie chcialabym sie zorientowac jak wyglada rozwod mieszkajac za granica konkretnie w hiszpanii. jak sie rozwiesc z mezem jestesmy oboje polakami i bralismy slub w Polsce jestesmy malzenstwem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.12 16:51:8

Umowa podpisana tylko przez jedną stronę

Dzień dobry,
uprzejmie proszę o poradę prawną w następującej sprawie:

W dniu 28 sierpnia br. firma, w której pracuję, podpisała umowę z firmą X, której siedziba znajduje się w innym mieście. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.12 16:4:10

Obywatelstwo

Witam. Czy dorosle dzieci moga otrzymac obywatelstwo po swoich rodzicach? Jesli tak, to czy sa jakies ograniczenia lub warunki, które należy spełnic? ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2014.11.12 13:38:18

Czy moge zrzec sie współwłasności samochodu i w jaki sposób

Czy moge zrzec sie współwłasności samochodu i w jaki sposób Zięć wpisał mnie jako współwłaściciela do samochodu . Powiem że nawet nie wiem kiedy i w jaki sposób gdyż nie podpisywałam żadnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.12 8:44:30

witam mam taki problem na umowie najmu mieszkania sa dwie osoby i umowa najmu byla zawarta 6 lat temu

witam mam taki problem na umowie najmu mieszkania sa dwie osoby i umowa najmu byla zawarta 6 lat temu dane osobowe mojej dziewczyny to Agnieszka.K
moje Damian .P 3lata temu wzielismy ślub i moja aktualnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.12 6:31:25

Pilna pomoc

Teściowa nie żyje od 3 lat a jej mąż jeszcze żyje. Za życia teściowej sporządzony został "ponoć" testament, którego treść zna tylko teściu. Do podziału jest dom z działkami pomiędzy moim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.12 6:26:55

czy krus wypłaca odszkodowanie za pobyt w szpitalu?

wypadek rolnika przy pracy i pobyt 2 tygodnie w szpitalu czy dostanie pieniądze z krusu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.11.10 8:58:3

Nieumyślne paserstwo kara a dostanie się do policji

Witam, mam takie pytanie, niedawno zostałem oskarżony o paserstwo nieumyślne i dostałem kare 5 miesięcy pracy nieodpłatnej w wymiarze 24h w miesiącu i pokrycie kosztów sądowych. I moje pierwsze ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.11.9 22:59:34

Mam pytanie pozwałem mojego przyszłego teścia do sondu poniewasz groził mi a następnie prubował

Mam pytanie pozwałem mojego przyszłego teścia do sondu poniewasz groził mi a następnie prubował mnie pobić tym bardziej ze on mi sie cały czas sie odgrarza a bł juz karany za podobne wykroczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.9 22:8:57

jak napisać prośbę o obniżenie czynszu mieszkania własnościowego.

jak napisać prośbę o obniżenie czynszu mieszkania własnościowego. Witam, posiadam mieszkanie własnościowe mój czynsz wynosi 467,96 zł, a od lutego 2015 rok 471,43 zł przy 38 mkw. Uważam że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.9 19:15:2

ile wynosi świadczenie przedemerytalne netto w 2013 roku?

rok 2014 ile wynosi swiadczenie przedemerytalne netto ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.11.9 15:19:28

art 300kk konsekwencje

witam
do mojej osoby prowadzone jest śledztwo, jakiś czas temu prokuratura wystąpiła z wnioskom o "zajęcie nieruchomości" , sąd jednak odrzucił ich wniosek ponieważ nieruchomości nie można ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.11.9 13:26:15

Jak napisać oświadczenie o braku pracy do służby celnej?

Jak napisać oświadczenie o braku pracy do służby celnej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.8 16:38:21

Mój syn ma 16 lat i zmajstrował 14 - latce dziecko co mu za to grozi z punktu widzenia prawa.Bardzo

Mój syn ma 16 lat i zmajstrował 14 - latce dziecko co mu za to grozi z punktu widzenia prawa.Bardzo prosze o odp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.8 12:31:44

testament a zachowek - koszty

Witam, byłabym wdzięczna, gdyby ktos udzielil mi odpowiedzi. Moja Babcia (ktora jeszcze zyje) przepisala mi w testamencie swoje mieszkanie (w ktorym ja rowniez jestem zameldowana). Czy po jej smierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.8 9:8:55

zwolnienie L4 koniec umowy

Witam mam problem. skończyła mi się umowa o prace na czas określony a jestem od połowy października na zwolnieniu lekarskim L4 i zwolnienie mam na razie do 30 listopada umowa skończyła się 6 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.7 21:8:9

Czy zawieszone w działalności stowarzyszenie może odpowiadać przed sądem?

Czy zawieszone w działalności stowarzyszenie może odpowiadać przed sądem? Witam
Mam pytanie czy zawieszone w działalności stowarzyszenie może odpowiadać przed sądem ? czy wówczas traktuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.7 19:47:8

jak napisać petycję na uciązliwego sąsiada wzór?

Szukam rady w sprawie sąsiada gdyż jest taka sytuacja ze cały czas robi zdjęcia i prowokuje do awantur.prosze opinie .

... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.11.7 19:35:6

Wpłata zamiast wpłaty

Witam,
jakiś czas temu wypłacałem 200 zł z konta w okienku bankowym i pracownica zamiast wypłaty dokonała wpłaty i stan konta zamiast się pomniejszyć o 200 zł, zwiększył się. Po kilku godzinach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.7 19:6:35

Okres Odpowiedzi od pracodawcy

Witam,
Od ok miesiąca toczymy walkę z dyrekcją która nie udziela nam pisemnej informacji na nasze prośby m.in dotyczące regulaminu pracy i naliczania wypłaty. Owszem udziela ustnych wyjaśnień, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.7 18:30:26

Chcą zabrać dzieci dobrej rodzinie - pomocy!

Witam,

W moim sąsiedztwie jest rodzina w trudnej sytuacji mieszkaniowej - w sumie 7 osób, mieszkają u teściów w jednym pokoju. W tym pokoju jest i kuchnia i sypialnia, dodatkowo nie mają własnej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.11.7 7:26:34

Wypowiedzenie umowy a odzew

Witam uprzejmie!
w dniu 31.10 Wypowiedziałem umowę bez zachowania terminu ze skutkiem na dzień 14.11 z winy wynajmującego (powody sa dość liche i można je rozbić więc w razie czego będe się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.7 0:36:1

Pobicie,co należy dalej zrobić?

Pobicie,co należy dalej zrobić? Witam, ja i mój chłopak zostalismy ostatnio napadnieci pod naszym mieszkaniem przez 1 znajomego i 1 nieznajomego,powodem był pożyczona 3 miesiace wczesniej suma pieniedzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.6 22:22:32

Pobicie,co należy dalej zrobić?

Pobicie,co należy dalej zrobić? Witam, ja i mój chłopak zostalismy ostatnio napadnieci pod naszym mieszkaniem przez 1 znajomego i 1 nieznajomego,powodem był pożyczona 3 miesiace wczesniej suma pieniedzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.6 22:21:59

przejęcie kredytu po rozwodzie

W czasie trwania małżeństwa ustanowiona została ustanowiona rozdzielność majątkowa i notarialnie w wyniku podziału majątku mąż stał się właścicielem domu, na który zaciągniety był kredyt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.6 20:54:17

Pracowałem w Norwegii w zeszłym roku W tym roku złożyłem dokumenty o zwrot podatku Do tej pory nie

Pracowałem w Norwegii w zeszłym roku W tym roku złożyłem dokumenty o zwrot podatku Do tej pory nie otrzymałem pieniędzy Podałem polski numer konta którego nie jestem właścicielem tylko moja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.6 20:22:49

naruszenie tajemnicy służbowej

Witam mam problem moja szefowa opublikowała na portalu społecznościowym za co zwolniła mnie z pracy nie użyła mojego nazwiska ale w małej wsi tylko ja miałam taka sytuację i wiadomo o kogo chodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.6 19:13:6

dofinansowanie do studiów dla nauczycieli a umowa o pracę

Jestem nauczycielem czynnym zawodowo od 5 lat. W obecnej placówce pracuję 2 rok. Pierwsza umowa zawarta była na czas okreslony - 1 rok. We wrześniu podpisałam drugą umowę na czas nokreślony - 3 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.6 19:8:59

Witam mam komornika i chcialabym napisac prosbe do wierzyciela o odstapienie od egzekucji i powrotu

Witam mam komornika i chcialabym napisac prosbe do wierzyciela o odstapienie od egzekucji i powrotu do banku i nie wiem jak dobrze napisac prosze o pomoc. Pozdrawiam.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.6 17:0:0

przekroczenie upraw. przez polcje

Spryskanie gazem o 4,oo w nocy 9 lat dziwczyny i 16 lat chlopca.Sprskanie gazem takze ich ojca -zakucie w kajdanki i odst.do izby wtrzezwien.Nie badali jego trzezwosci.O 7,oo mial "O".POlcjanci nie podali ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.11.6 15:46:7

proszę o pilną pomoc

Witam 
W lutym zmarła moja babcia
Po której otrzymałem w spadku
mieszkanie gotówkę w banku zapisaną na wypadek śmierci
Otwarcie testamentu i sprawa spadkową miała miejsce w lipcu
Musze zgłosić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.6 14:24:11

2014.11.6 12:21:24

Summer PartyCamp 2013! Imprezowe wakacje marzeń

Jak raczej korzystam z BookApart, wolę swobodę na wakacjach, nie przepadam jak mi ktoś wypoczynek organizuje na siłę :P ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.11.6 10:39:34

Zastraszanie rodziców byłego męża

Witam wszystkich..
Mój problem jest taki.
Jesteśmy z mężem świeżo po rozwodzie ale już dużo wcześniej przed nim chcieliśmy do siebie wrócić.Mamy razem córeczkę która ma dwa i pół roczku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.5 22:36:54

Kradzież 100 zl

Dzień dobry

Mam pewien problem. Otóż wynajmowałem mieszkanie, z właścicielem mieszkania umówiliśmy się, że z racji tego iż posiadam konto internetowe będe dokonywał płatności administracyjnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.5 21:49:8

czy po roku ,byly maz moze cofnac wyrok za znecanie fizyczne i psychiczne

czy po roku ,byly maz moze cofnac wyrok za znecanie fizyczne i psychiczne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.5 21:33:47

Czy dodatkowy urlop dla osoby niepełnosprawnej moze byc wykorzystany na raty czy tylko jednorazowo (10

Czy dodatkowy urlop dla osoby niepełnosprawnej moze byc wykorzystany na raty czy tylko jednorazowo (10 dni)? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.5 17:7:31

umowa z osk

zapisałam się tydzień temu do osk w moim mieście ale dziś się dowiedziałam ze właściciel ośrodka który
jest też instruktorem popełnił przestępstwo i to całkiem nie dawno głośno było ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.4 22:49:20

Współwłasność a koszty

Witam
Jestem współwłascicielem nieruchomości (dom i działka) 50 na 50% udziałów wraz z bratem
Brat mieszka r rodziną w blokach, jego nie obchodzi nieruchomość
Nie mamy spisanej umowy Quantum ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.4 19:12:21

Klauzula Poufności

Witam Serdecznie,

Na początki bardzo przepraszam jeżeli jest to złe miejsce mojego zapytania.

Chciałbym uzyskać od Państwa poradę co do poprawności klauzuli jaką otrzymałem oraz jej ewentualnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.4 17:31:3

Czy konkubenta się wlicza w dochód Rodzinny ??

Witam.

Mam takie pytanie czy Konkubenta się wlicza w dochód rodzinny
pytam dlatego że moja mama ma konkubenta ale w urzędzie miasta żądają jego dochodów do Wniosku Na stypendium szkolne a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.4 16:5:24

alimenty od niebiologicznego ojca

Witam. Mam takie pytanie. Jestem z dziewczyną która jest w ciąży z innym i jak wezmę dziecko na siebie (dam swoje nazwisko) to gdybyśmy się rozstali to ona ma prawo żadać odemnie alimentów i ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.11.3 19:32:42

czy komornik może zajac pieniądze z ubezpieczenia za urodzenie dziecka?

czy komornik może zajac pieniądze z ubezpieczenia za urodzenie dziecka? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.3 16:1:45

Witam.Mam duzy problem,bo mam niewazny dowod osobisty,a chcialabym poleciec z Cypru do Anglii.Ostatni

Witam.Mam duzy problem,bo mam niewazny dowod osobisty,a chcialabym poleciec z Cypru do Anglii.Ostatni rok mieszlismy z mezem na Cyprze Tureckim,(maz sie tu urodzil)i dopiero niedawno zauwazylam ze data ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.11.3 10:16:0

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika