Forum prawne

Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

Witam !
Prokurator proponując dobrowolne poddanie się karze zaproponował mi 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat próby.
Chciałem uprzejmie zapytać jaką najniższą karę mogę zaproponować dla siebie składając wniosek zgodnie z art. 387 k.p.k ?

Art. 286 podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, przestępstwo jakie popełniłem było początkowo traktowane jako występek z art. 124 prawa farmaceutycznego, jednak prokurator stwierdziła, że teraz będzie to art. 286 i najniższy wymiar kary przy propozycji z art. 335 kk to 2/3. Jakie mam szansę próbując we wniosku zgodnie z art. 387 k.p.k na karę 1 rok na 2 lata w zawieszeniu ? (kiedy podam wyczerpujące informacje dotyczące popełnienia czynu nie znane do tej poru organom ścigania)

Jeśli chodzi o dokładne szczegóły odnośnie faktu oszustwa sprawa wygląda w ten sposób.
Kontrahenci dostarczający mi preparaty zapewniali mnie, że sprzedawany produkt - wiagra jest lekiem oryginalnym, niestety nie był to oryginał. 260 czynów i tylu właśnie świadków, kwoty w przedziale 100-300zł
Zatem nie jest tu spełniona przesłanka klasyfikująca to przestępstwo pod art. 286
"rozporządzenie musi nastąpić wskutek wprowadzenia w błąd, wyzyskania błędu lub niezdolności do właściwego pojmowania podejmowanego działania" (sam byłem oszukany)

Jednak prokurator stwierdził, że dywagować możemy w sądzie.
Nie chcę jednak przechodzić przez ten mozolny i sformalizowany proces ponieważ trwa to i tak już zbyt długo, a chciałbym aby wszystko zakończyło się jak najprędzej.


Dziękuje :)!

2013.1.7 17:29:27

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika