Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

Odpowiedzi w temacie (0)

Walgart

7.1.2013

Witam ! Prokurator proponując dobrowolne poddanie się karze zaproponował mi 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat próby. Chciałem uprzejmie zapytać jaką najniższą karę mogę zaproponować dla siebie składając wniosek zgodnie z art. 387 k.p.k ? Art. 286 podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, przestępstwo jakie popełniłem było początkowo traktowane jako występek z art. 124 prawa farmaceutycznego, jednak prokurator stwierdziła, że teraz będzie to art. 286 i najniższy wymiar kary przy propozycji z art. 335 kk to 2/3. Jakie mam szansę próbując we wniosku zgodnie z art. 387 k.p.k na karę 1 rok na 2 lata w zawieszeniu ? (kiedy podam wyczerpujące informacje dotyczące popełnienia czynu nie znane do tej poru organom ścigania) Jeśli chodzi o dokładne szczegóły odnośnie faktu oszustwa sprawa wygląda w ten sposób. Kontrahenci dostarczający mi preparaty zapewniali mnie, że sprzedawany produkt - wiagra jest lekiem oryginalnym, niestety nie był to oryginał. 260 czynów i tylu właśnie świadków, kwoty w przedziale 100-300zł Zatem nie jest tu spełniona przesłanka klasyfikująca to przestępstwo pod art. 286 "rozporządzenie musi nastąpić wskutek wprowadzenia w błąd, wyzyskania błędu lub niezdolności do właściwego pojmowania podejmowanego działania" (sam byłem oszukany) Jednak prokurator stwierdził, że dywagować możemy w sądzie. Nie chcę jednak przechodzić przez ten mozolny i sformalizowany proces ponieważ trwa to i tak już zbyt długo, a chciałbym aby wszystko zakończyło się jak najprędzej. Dziękuje :)!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.10.2016

  Urlop wypoczynkowy - Ile dni urlopu?Jakie są zasady jego udzielania?

  Urlop wypoczynkowy to wolny od pracy okres czasu do wykorzystania w ciągu roku, przeznaczony na wypoczynek pracownika - regenerację sił, relaks fizyczny i psychiczny. Urlop wypoczynkowy jest (...)

 • 19.5.2016

  Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?

  Pracownicy – ojcowie, mogą korzystać z urlopu ojcowskiego od 2010 roku. Instytucja ta została wprowadzona do Kodeksu pracy ustawą z dnia 6 grudnia 2008 roku o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz (...)

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 8.12.2004

  Zadaniowy czas pracy

  Zgodnie z art. 140 znowelizowanego Kodeksu pracy zadaniowy czas pracy można wprowadzić w przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy. W ustaleniu tym (...)

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)