e-prawnik.pl Porady prawne

Czy ZUS moze mi rozbic na raty zadłużenie bez naliczania odsetek -nieświadomie nie opłacałam wszystkich

Odpowiedzi w temacie (2)

aseret0000

26.11.2010

Czy ZUS moze mi rozbic na raty zadłużenie bez naliczania odsetek -nieświadomie nie opłacałam wszystkich składek a jedynie zdrowotne jestem rencistką i prowadzę dział.gosp. W chwili obecnej dowiedziałam sie ,że miałam od 2008 obowiązek podlegania ubezpieczeniom społecznym. Kwota wyliczona przez pracownika Zus okazała się kolosalna i zrobił to w ciągu miesiąca-pytam -gdzie byli pracownicy,że nie powiadomili o zmianach-robią jakieś rozliczena roczne itp.Solidnie co miesiąc opłacałam składki zdrowotne a tu masz -wiadomość powalająca z nóg. Co mogę w takiej sytuacji robić???

Nie znalazłeś odpowiedzi?

fredka

2010-11-27 08:55:38

Witam, może Pani złożyć w ZUSie wniosek o raty. Wówczas do należności głównej zostaną Pani doliczone % do dnia złożenia wniosku i taka kwota zostanie rozłożona na raty na te fundusze, na które Pani zalega ze spłatą - nie ma możliwości umorzenia samych %. Należności w ZUSie przedawniają się dopiero po 10 latach...

fredka

2010-11-27 09:00:58

Zapomniałam dodać - do każdej z rat zostanie doliczona tzw. opłata prolongacyjna za wydłużenie terminu spłaty zadłużenia. Proszę jak najszybciej zareagować, bo ZUS może wszcząć wobec Pani postępowanie egzekucyjne (najprawdopodobniej w postaci zajęcia świadczenia rentowego)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM