czynności operacyjno-rozpoznawcze

Odpowiedzi w temacie (0)

monika2111

20.3.2020

Należy ocenić dopuszczalność podjętych czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz czy istnieje możliwość (ewentualne warunki ) wykorzystania wyników tych czynności w postępowaniu karnym Andrzej K. poznał Marcina W. na przyjęciu urodzinowym ich wspólnego kolegi. Wspólnie spożywali alkohol i rozmawiali m.in. o tym, że fajnie byłoby ?zapalić jakieś zielsko?. Następnego dnia Marcin zadzwonił do Andrzeja i zaproponował spotkanie, stwierdził że ma świetny pomysł na zrobienie niezłych pieniędzy i szuka sensownego wspólnika do realizacji swoich planów. Na spotkaniu Marcin powiedział Andrzejowi, że ma kontakt do gościa, który mógłby zorganizować ?dobre zioło?, które można byłoby rozprowadzać z bardzo wysokim zyskiem, tj. początkowo około 15-20 tys. zł miesięcznie na głowę, potem znacznie więcej. Andrzej powiedział, że musi się nad tym zastanowić i odezwie się. Po kilku dniach Marcin ponownie zadzwonił powiedział, że czas ucieka i ktoś może zamiast nich wejść w ten biznes. Andrzej zgodził się i wspólnie udali się na spotkanie ze znajomym Marcina, który miał ich wprowadzić w planowany biznes. Cała trójka spotkała się w lokalu, gdzie omówiono warunki współpracy. Andrzej i Marcin otrzymali torbę sportową wypełnioną narkotykami i opuścili lokal. Po wyjściu z lokalu Andrzej został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. Jeszcze tego samego dnia postawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • Reprywatyzacja do weryfikacji...

  Ustawa o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa zakłada powołanie specjalnej Komisji. (...)

 • Służba Ochrony Państwa

  Służba Ochrony Państwa zastąpi likwidowane Biuro Ochrony Rządu. SOP będzie służbą wyspecjalizowaną w ochronie najważniejszych osób i obiektów w państwie. To jednolita, (...)

 • Współdziałanie z krajami UE w ściganiu kryminalistów

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw ma umożliwić polskim sądom, prokuraturze czy policji wydawanie europejskiego nakazu (...)

 • Skarga pauliańska - Jak odzyskać pieniądze, których pozbył się dłużnik?

  Często zdarza się, iż dłużnik nie chce wypełnić zobowiązania. Jeżeli jednak posiada jakiś majątek, wówczas wierzyciel może się z niego zaspokoić. Problem pojawia się, gdy pozbywa (...)

NA SKÓTY