dodatkowa praca inkasenta

Odpowiedzi w temacie (0)

baska1964

9.1.2019

Witam, czy pracodawca może wymagać od inkasentów na autostradzie (punkt poboru opłat) wydawania ulotek (np. o promocjach) , podczas obsługiwania klientów jeśli nie ma tego w umowie? Praca polega na pobieraniu płatności i wydawaniu reszty i paragonu. W umowie nie jest to wyszczególnione i czy racje mają Ci którzy twierdzą, że jest to dodatkowa praca za która należy się zapłata czy najważniejszy jest zapis mówiący o wykonywaniu poleceń przełożonych?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.5.2017

  Bazy ofert pracy dla nauczycieli

  W okresie wprowadzania nowego ustroju szkolnego ustawodawca zobowiązał dyrektorów szkół do zamieszczania informacji o wolnych stanowiskach pracy na stronach internetowych kuratoriów (...)

 • 27.7.2018

  Jak dostać zwrot nadpłaty podatku?

  Zdarza się, że podatnik, płatnik lub inkasent wpłacił (bądź też kwota została pobrana) do organu podatkowego kwotę wyższą niż wysokość zobowiązania podatkowego, albo też kwotę nienależną. (...)

 • 25.6.2012

  Praca zmianowa

  Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany u danego pracodawcy system czasu pracy. Oznacza to, że zarówno w podstawowym czasie pracy, jak i przedłużonym czas pracy, w ruchu ciągłym, (...)

 • 27.1.2005

  Od 16 września 2004 r. rzadsze podwyżki dla emerytów i rencistów

  Od 16 września 2004 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Ma ona duże znaczenia dla wszystkich tych, którzy już pobierają emerytury i renty. Nie będzie już corocznej (...)

 • 28.12.2011

  Kiedy wygasa zobowiązanie podatkowe?

  Praktycznym skutkiem wygaśnięcia zobowiązania podatkowego jest to, że podatnik przestaje być zobowiązanym do zapłaty podatku lub odsetek, w całości lub w części. Podstawowym sposobem uwolnienia (...)