dom

Odpowiedzi w temacie (9)

zdzisiek121

9.5.2010

w grudniu 2009 minął termin oddania mi do użytku domu jednorodzinnego spółdzielnia która mi go buduje lekceważy problem a on pociąga za sobą potęzne koszta które muszę ponosić choć by to że od tego terminu płacę odsetki od kredytu.W umowie jest zapis ze za każdy dzień zwłoki mogę żądać o,o5 %wartości umowy o ile nie powstała ona z powodu decyzji administracyjnych niezawinionych przez spółdzielnię.Czy przy takim zapisie jest sens zakładać sprawe o zapłatę w/w odsetek biorąc pod uwagę że kwota umowy to 421000.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

zdzisiek121

2010-05-09 16:21:17

przepraszam napisałem od grudnia2009 a chodziło mi o grudzie 2008.

mrozowskim

2010-05-11 23:19:33

"Art.415 k.c.- kto z winy swojej wyrządził drugiemu szkodę, zobowiązany jest do jej naprawienia". Pozostaje do ustalenia, czy w umowie jest zawarte ograniczenie odpowiedzialności spółdzielni wyłącznie do 0,05% wartości umowy za każdy dzień zwłoki, ale i nawet w takim przypadku warto się starać o odszkodowanie zapisane w umowie, bo to 210 zł dziennie.

zdzisiek121

2010-05-12 23:20:12

Dziękuję za odpowiedż problem tkwi tylko w tym że nie wiem co to są decyzje administracyjne i czy wykonawca nie podciągnie pod to określenie całego ciągu różnych zdarzeń a ja zostanę z kosztami postępowania sądowego ?

mrozowskim

2010-05-13 20:03:58

Decyzje administracyjne są wydawane przez organy państwowe lub samorządowe czyli inaczej mówiąc urzędy. W tym przypadku spółdzielni chodzi o kwestie związane z pozwoleniami na budowę itp., ponieważ to jest coś na co nie mają wpływu, chociaż też nie do końca. Jak Pan się nie czyje pewien w temacie, to proponuję działać przez adwokata. On może wstępnie ustalić ze spółdzielniom, co jest przyczyną opóźnienia. Kto nie ryzykuje, ten nie jedzie.

zdzisiek121

2010-05-13 20:38:35

Dziękuję za wszystko będę walczył jeśli napotkam na następne trudności nie omieszkam się odezwać . Jeszcze raz "wielkie dzięki".

Mario1980

2013-05-26 20:14:01

Żona niedługo chce złożyć pozew o rozwód o ile tego już nie zrobiła i zastrasza mnie że "puści mnie z torbami" 1 Na mnie stoi 50% mieszkania i 50% na moją matkę mieszkanie zostało pozyskane w związku śmiercą ojca przed małrzeństwem spadek został podzielony już w trakcie trwania małrzeństwa. 2 Mamy działkę i stoi na niej dom w stanie surowym działę pozyskała żona chyba poprzez darowiznę w trakcie trwania małrzeństwa puzniej rozpoczęła się budowa domu budowę "sponsorowali głównie teściowie" a na papierach widnieje Żona jako inwestor. Jak by wyglądał podział majątku ?

mrozowskim

2013-05-27 16:42:00

Mieszkanie czy jego 50% nabyte przez dziedziczenie po zmarłym ojcu stanowi Pana majątek odrębny i żona nie będzie mogła się domagać podziału tego majątku. Natomiast Pan nie ma nic do działki i domu, ponieważ ta część majątku stanowi majątek odrębny żony.

godenn1986

2016-10-02 22:03:00

kupilismy z mezem dom jak sporzadzic umowe, aby do tego domu nie mial nikt prawa , ani teraz ,ani po ewwntualnej smierci meza.Jest on starszy kilka lat I boje sie ,ze w przyszlosci moga o czesc domu upomniec sie dorosle dzieci z pierwszwgo malzenstwa.

Sebastianostan

2018-06-20 20:30:13

Witam, matka mojej żony przepisała nam swój dom.W zamian za to zrobiliśmy kapitalny remont oraz płacimy wszystkie rachunki.Teściowa ma dożywotnie mieszkanie w tym domu.Niestety jak to w życiu bywa delikatnie pisząc nie dogadujemy się z nią. Syn który ją odwiedza robi nam z podwórka śmietnisko i rozmowy z nim nic nie dają.Czy jako właściciele mamy prawo wezwać policję i go nie wpuszczać na nasze podwórko??Oczywiście Teściowa trzyma stronę syna. Dziękuję za odpowiedź

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: