Dyspozycja wkładem mieszkaniowym.

Odpowiedzi w temacie (0)

Kasia

17.7.2013

Dyspozycja wkładem mieszkaniowym. W trakcie trwania pierwszego małżeństwa, mój tata z ówczesną żoną kupili mieszkanie -wkład budowlany - lata `60. Mieli syna. Tata się rozwiódł, wyprowadził "z torbą bielizny". Nie było podziału majątku. Potem było drugie małżeństwo i urodziłam się ja. Pierwsza żona tatay przekazała całość wkładu budowlanego na swojego syna. Teraz tata zmarł. Jakie jest moje prawo do wkładu budowlanego przekazanego na mojego przyrodniego brata?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.11.2004

  Rachunek wspólny

  Jednym z typów rachunków bankowych jest rachunek wspólny, różnice w umowie wynikają tutaj ze strony podmiotowej takiej umowy, gdyż jak sama nazwa wskazuje jest to rachunek prowadzony dla kilku osób (...)

 • 16.7.2018

  Jak zgłosić otrzymanie majątku ze spadku lub darowizny, aby nie płacić podatku?

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz (...)

 • 2.8.2016

  Najem okazjonalny o czym należy pamiętać?

  Najem okazjonalny został wprowadzony ustawą z dnia 17 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz o zmianie niektórych (...)

 • 27.11.2003

  Opodatkowanie aportów

  Aport jest to przedmiot świadczenia niepieniężnego będąca wkładem wnoszonym do spółki na pokrycie udziału. W zamian za wkład niepieniężny osoba wnosząca obejmuje udziały.

 • 17.2.2018

  Zmiana w ochronie praw lokatorów

  Celem nowelizacji przepisów jest wydłużenie do 31 grudnia 2019 r. okresu, w którym to na gminie spoczywa obowiązek zapewnienia najemcom prawa do lokalu zamiennego i pokrycia (...)