Działka z MPZP- budowa domku do 35m2

Odpowiedzi w temacie (0)

mroczo

15.8.2019

Witajcie! mam pytanie dotyczące budowy domku "letniskowego" na działce która nie zezwala na rekreację indywidualną. Plan był taki, buduję domek szkieletowy 30/35m2 i na czas budowy domu mieszkam tam z żoną. Domek zgodnie z planem miał być ocieplony i z dachem który nawet zgadza się kątami zawartymi w planie :) Jak to często bywa życie zweryfikowało oczekiwania i na działce(budowlanej) nie mogę postawić takiego domku. I tu zestaw pytań do Was, ja przyznam ze zgłupiałem już od czytania. 1)Budowa domku jako pomieszczenie gospodarcze i zamieszkanie w nim. Z tego co wyczytałem to grożą za to jakieś mało przyjemne konsekwencje. Tu oczywiście chciałbym to zrobić zgłaszając budowę w urzędzie oraz zachowując wymiary zgodnie z tym co zostało zgłoszone. 2)Postawienie domku holenderskiego- czy tu wymagane jest zgłoszenie i jeśli tak to jako co? Czytałem ze domki takie traktowane są jako samowola budowlana oraz budynki jeśli stoją na bloczkach. Pytanie na koniec jaka jest szansa na "wizytę" inspektora nadzoru budowlanego ? Z góry dziękuję !

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • Więcej pieniędzy na budowę Muzeum Historii Polski

  Zwiększenie budżetu na budowę Muzeum Historii Polski z 310 do 659 mln zł oraz wydłużenie terminu budowy do 2020 r. – takie zmiany wprowadza nowelizacja uchwały w sprawie ustanowienia programu (...)

 • Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju proponuje zmiany usprawniające pozyskiwanie i gospodarowanie gruntami przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) na realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie (...)

 • Sposoby nabywania nieruchomości przeznaczonych na cele publiczne

  Częstym zjawiskiem jest, iż grunty przeznaczone w miejscowych planach zagospodarowania publicznego na cele publiczne pozostają własnością osób prywatnych. Nie zawsze jednakże jednostki samorządu (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  Osoba, która chce kupić działkę pod budowę domu ma dwie możliwości. Może kupić działkę budowlaną albo działkę rolną, której odrolnienie związane jest z wieloma formalnościami. (...)

NA SKÓTY