e-prawnik.pl Porady prawne

EURONET - pieniądze z bankomatu za pomocą telefonu.

Odpowiedzi w temacie (2)

celona8

14.8.2012

EURONET nie długo wypuści usługę dzieki której będzie można wypłacać pieniadze z konta za pomoca telefonu. Będzie to usługa oparta na zasadzie Sky Cash dzięki czemu po wybraniu opcji w bankomacie, podaniu swojego numery komórkowego dostaniemu kod który wpiszemy i wypłacimy pieniadze. Usługa bedzie płatna i ma wynosic 4zł.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

stasia2422

2012-08-16 09:28:36

Szczerze powiedziawszy, nie ogarnia mnie orgazm w związku z tym. Jest to płatne 4 zł więc jak dla mnie nie opłacalne. I tak każdy ma kartę w portfelu a portfel ze sobą. Więc ta usługa w formie płatnej większego entuzjazmu nie wzbudzi.

robertcb

2012-10-05 01:54:25

Telefon czy karta - a jak nie mamy tych rzeczy akurat przy sobie? telefon się rozładował czy zapomnieliśmy go wziąć ze sobą, kartę bankomat połknął albo nam ukradli, i co dalej? Lepiej gdyby wystarczyło tylko to co mamy w głowie, a więc logować się w bankomacie loginem i hasłem, i móc wypłacać gotówkę zatwierdzając np. jednorazowym kodem który można by otrzymać przez teleserwis 0800 z budki telefonicznej. - wtedy dostęp do konta i gotówka były by nawet jeśli jesteśmy goli (nie mamy nic przy sobie - karty, telefonu, dokumentów itd.). W płatnościach internetowych jakoś jest to możliwe, - nie potrzebujemy mieć przy sobie żadnego fizycznego środka płatniczego by coś kupić czy zrobić przelew; wystarczy że znamy dane karty kredytowej, lub dane logowania do banku (kod autoryzacyjny można uzyskac przez telefon od kogoś z domowników - jesli jestesmy poza domem) - dlaczego nie można tego zrobić w żadnym fizycznym sklepie ani bankomacie?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM