Fiskalizacja biletów wstępu do parku rozrywki sprzedawanych online

Odpowiedzi w temacie (0)

casiopl

11.6.2018

Witam wszystkich. Mam problem związany z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 grudnia 2017 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2017 r. poz. 2454). Park Rozrywki sprzedaje bilety w kasach i sklepie internetowym. Do kwietnia było OK. Bilety sprzedawane online nie były fiskalizowane (załącznik do ustawy pkt.38)- płatności były realizowane poprzez Przelewy24, PayPal. Ale teraz księgowe dopatrzyły się zmiany tych przepisów i każą nam nabijać na kasę każdy bilet. Nie widzę w tym sensu i logiki. Setki biletów dziennie. Cały czas mam dziwne wrażenie, że księgowe źle interpretują to rozporządzenie. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym tematem i może się podzielić? Z góry dziękuję

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Tańsze rozrywki z Kartą Dużej Rodziny...

  Nadeszło lato, czas odpoczynku i rekreacji. Duża rodzina to spore wydatki związane z organizacją czasu wolnego. Jednak z Kartą Dużej Rodziny można sporo zaoszczędzić. W programie uczestniczy wiele (...)

 • Kasy mające postać oprogramowania w przygotowaniach

  Ministerstwo Finansów poinformowało o prowadzeniu prac nad dostosowaniem systemu kas online do fiskalizacji i przyjmowania danych z kas mających postać oprogramowania (kasy wirtualne).

 • Mniej wymagań dot. biletów na finały Mistrzostw Świata

  Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych wprowadza zmniejszenie wymogów formalnych w przypadku zaistnienia konieczności wymiany pomiędzy zainteresowanymi biletów na Turniej (...)

 • Zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach online

  Można korzystać z e-usługi dostępnej na portalu Biznes.gov.pl – zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach. Sprawę można załatwić online w ciągu 7 dni.

 • Kasy online wkrótce konieczne

  Ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach zakłada wprowadzenie rozwiązania pozwalającego na stosowanie kas rejestrujących (tzw. kasy online (...)

NA SKÓTY