funkcjonariusz na wyborach

Odpowiedzi w temacie (0)

truevector

13.4.2014

Historyjka obrazkowa. Dzień wyborów. Lokal wyborczy. Pewien łobuz wpada tam i zaczyna zakłócać porządek. Pan członek Obwodowej KW, zgodnie z wytycznymi, żąda opuszczenia lokalu przez łobuza. co też obuz czyni. Z niejasnych przyczyn pan członek wychodzi za nim próbując nauczać dobrych manier. Łobuz jak to łobuz używając słów powszechnie uznawanych za obelżywe próbuje podziękować za dobre rady, (czym znieważa członka), ten jednak nie daje za wygraną, co doprowadza do wzajemnych naruszeń nietykalności cielesnej. (art. 222 par 1 kk i art. 226 par 1 kk) Mam kilka pytań, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. W jakich okolicznościach członek OKW może opuścić lokal wyborczy? Domyślam się, ze czyniąc to, bez szczególnych przesłanek lamie prawo. Czy w takim razie, w takiej sytuacji wciąż podlega ochronie prawnej ?w trakcie i w związku? z pełnieniem obowiązkowi służbowych? Jeśli tak, jak daleko ochrona ta sięga? (teren szkoły to kilka Ha)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Zmiany dotyczące komisji wyborczych

  Zmiany w Kodeksie wyborczym mają usprawnić proces powoływania obwodowych komisji wyborczych oraz urzędników wyborczych. Dostosowują także brzmienie przepisów kodeksu wyborczego do treści (...)

 • Jak przeprowadzana jest kontrola rodzaju paliwa?

  W związku z wprowadzeniem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) pojawiły się m.in. nowe przepisy regulujące szczegółowy sposób oraz tryb przeprowadzania przez funkcjonariusza Służby (...)

 • Większe uprawnienia pracownicze funkcjonariuszy

  Najważniejszą zmianą wprowadzaną ustawą o zmianie ustawy o Policji, ustawy o Straży Granicznej oraz ustawy o Służbie Więziennej jest przyznanie policjantom oraz funkcjonariuszom Straży (...)

 • Sąd Najwyższy rozpoznaje protesty wyborcze

  W ostatnich dniach Sąd Najwyższy w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych kontynuował rozpoznawanie protestów wyborczych przeciwko ważności wyborów do Parlamentu Europejskiego (...)

 • Jak karana jest korupcja?

  Podmiotami przestępstwa korupcji w sektorze publicznym mogą być: podmiot łapownictwa czynnego (przekupstwa) - tj. każda osoba, która wręcza (daje) bądź obiecuje udzielić łapówki w zamian za (...)

NA SKÓTY