Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu

Odpowiedzi w temacie (0)

PanWiesiu

13.2.2018

Witam, 29.01.2018 zostałem zatrzymany przez policję. Panowie wyciągnęli alkomat, coś nie tak im działał, bo raz pokazywało, że coś mam w wydychanym powietrzu, raz, że nic nie mam. Po godzinie czasu przyjechał drugi radiowóz z działającym już alkomatem "profesjonalnym", tam wykazało, że mam alkohol w wydychanym powietrzu... Za 3 dni miałem mieć przesłuchanie na policji, ale nie było osoby która miała przesłuchać. Następnie po paru dniach dostałem wezwanie na dzisiaj, niestety ponownie nie było osoby która miała mnie przesłuchać. W związku z zaistniała sytuacją mam pytania: 1. Czy tak mogą wyglądać wezwania na policję? Ile czasu na policja na przesłuchanie mojej osoby ? 2. Co by mi policja/sąd powiedzieli jeżeli powiedziałbym im, że przy próbach na pierwszym alkomacie sami policjanci stwierdzili, że nic alkomat nie pokaże, ale zobaczymy jeszcze na drugim. Nikt mnie nie pilnował, nie siedziałem w radiowozie to mogłem sobie w stresie przez godzinę czasu wypić alkohol, dlatego na drugim alkomacie mi wykazało. Z góry dziękuję za odpowiedź w temacie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 26.6.2018

  Kolejna zmiana ustawy o kierujących pojazdami

  Dzięki zmianom w ustawie o kierujących pojazdami, osobie ubiegającej się o prawo jazdy oraz o pozwolenie na kierowanie tramwajem będą realnie groziły konsekwencje prawne w przypadku złożenia nieprawdziwego (...)

 • 11.1.2010

  Do czego są uprawnieni inspektorzy transportu drogowego?

  Inspektorzy transportu drogowego uprawnieni są do przeprowadzania kontroli w transporcie drogowym, w tym kontroli ruchu drogowego. Inspektor transportu drogowego, podczas przeprowadzania kontroli drogowej, (...)

 • 6.10.2016

  Kto podlega karze za jazdę w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środka odurzającego?

  Fakt, że jazda po pijanemu jest surowo karana, to każdy wie; jednak już mniej osób zdaje sobie sprawę, iż również inne specyfiki spożyte zanim zasiądzie się za kierownicą mogą (...)

 • 15.3.2018

  Konsekwencje jazdy na podwójnym gazie

  Prowadzenie różnego rodzaju pojazdów pod wpływem alkoholu jest zachowaniem szkodliwym społecznie. Powoduje wiele negatywnych konsekwencji, zarówno dla prowadzącego pojazd, jak (...)

 • 27.5.2017

  Surowe kary dla piratów drogowych

  Celem ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw jest zaostrzenie kar dla piratów drogowych, którzy będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków, (...)