e-prawnik.pl Porady prawne

Konta Allegro

Odpowiedzi w temacie ()

abelt

15.3.2019

Witam, sprawa dotyczy tych sławetnych kont z grami xbox na allegro. Jakiś dłuższy czas temu zakupiłem sobie takie konto, używałem je pare dni i tyle z tego konta było. Ostatnio, mój "znajomy" chciał pograć właśnie na owym koncie to mu je odsprzedałem za symboliczne 2 zł. Pech chciał, że ten "znajomy" napisał do właściciela konta, że kupił je ode mnie i ten właściciel, który prowadzi całą firmę zajmującą się sprzedażą kont, grozi mi skarbówką, sądem i policją. Czy ma to w ogóle jakieś podstawy prawne? Czy już sama sprzedaż kont na allegro nie jest przypadkiem średnio zgodne z prawem? I jak ktoś jeszcze prowadzi na masową skale sprzedaż takich średnio legalnych kont i jeszcze grozi mi policją? Konta są własnością Microsoftu, więc de facto nie może mi zarzucić, że odsprzedałem jego konto. Twierdzi że on poniósł straty na tym, a to przypadkiem twórca gry nie ponosi strat na takim Januszu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

abelt

2019-03-15 13:35:53

Jegomość, który mi groził sądami i urzędami właśnie zawiesił działalność. Czyli to straszak był tylko?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Allegro Witam Mam problem kupiłem pewien towar na allegro a on do mnie przyszedł inny niż na zdjęciu. Czy sprzedawca ma obowiązek przyjąć go? witam, mój kumpel z mojego konta allegro pozamawiał (...) czytaj dalej»

 • oskarżony art 286 1kk Witam Na początku tego roku sprzedawałem wirtualne pieniądze w grze korzystając z pomocy serwisu allegro.pl. Napisał do mnie pewnego dnia chłopak który stwierdził, że nie (...) czytaj dalej»

 • Wiadomość allegro - konkurencja czy prawda? Dostałem takową wiadomość od użytkownika : [url=http://allegro.pl/show_user.php?uid=28696670]Informacje o Użytkowniku Client:28696670[/url] [CODE]Witam Pana (...) czytaj dalej»

 • wspólne uzytkowanie konta allegro od ładnych kilku lat wspólnie z żoną korzystałem z serwisu allegro, mamy wspolna poczte wiec korzystalismy wspolnie z serwisu lecz jako uzytkownik wpisana była (...) czytaj dalej»

 • Aukcja charytatywna na allegro Dzień dobry, Udało mi się zebrać przedmioty od kilku zespołów muzycznych i chciałbym zorganizować aukcję charytatywną na rzecz hospicjum w moim mieście. W związku (...) czytaj dalej»

 • allegro witam, mój kumpel z mojego konta allegro pozamawiał mnóstwo rzeczy (dla żartu...) bez mojej wiedzy (na moim komputerze, bo tam wszystkie hasła są zapisane). no i teraz mam taki problem, że (...) czytaj dalej»

 • Problem z allegrowiczem (zdjęcia) Wczoraj zakupiłem jedno konto na allegro, co prawda było to nierozsądne z mojej strony i może to zdziwić, ale byłem świadom tego, że coś w aukcji jest nie tak (...) czytaj dalej»

 • Allegro - fałszywe potwierdzenie przelewu i wyłudzenie towaru Witam. Otóż zostałem oszukany na allegro przez prawdopodobnie fikcyjnego allegrowicza. Otóż sprawa wygląda tak: Sprzedaje przedmioty (...) czytaj dalej»

 • Konto Allegro Witam. Sprzedaje konta na Allegro, daje to możliwość ludziom na nowy start ze swoja sprzedażą, lub tez posiadanie konta zapasowego. W swojej ofercie posiadam rożne konta: konta bez (...) czytaj dalej»

 • Allegro -list zwykły zamiast poleconego, oszczerstwa Chciałabym prosić o odpowiedź w następującej sprawie. Sprawa między dwiema osobami fizycznymi. Wylicytowałam sukienkę na Allegro za niewielką (...) czytaj dalej»

 • ktoś posługuje się moim nr pesel i nr dowodu Witajcie drodzy użytkownicy, Pilnie potrzebuję pomocy, opiszę w skrócie swój nieszczęsny przypadek. Zaczęło się od tego, ze kilka dni temu dostałam (...) czytaj dalej»

 • Podrabianie przelewu na poczcie/sprzedaż rzeczy niematerialnych Witam, sprawa jest nieco skomplikowana: Pewnien człowiek chciał kupić moje akcesoria w grze mmorpg, uznałem że nic nie tracę, przedmioty (...) czytaj dalej»

 • Przelew na nie istniejące konto Bankowe. Mam kłopot mały. Zmieniłem 3 miesiące temu konto bankowe, ale na allegro nie zmieniłem go. Opcja PayU którą miałem uruchomioną na allegro przesłała (...) czytaj dalej»

 • Dług Allegro - windykacja Intrum Justitia Witam Byłem kiedyś użytkownikiem allegro i nie zapłaciłem prowizji za wystawianie przedmiotów. Allegro przekazało sprawę do windykacji. Tylko jedna sprawa (...) czytaj dalej»

 • allegro - kradzież konta Kilka dni temu doszło do przejęcie konta na allegro, zanim się zorientowałam ktoś wystawił i sprzedał kilka rzeczy na ponad 20 tyś... od razu zgłosiłam sprawe na policje... (...) czytaj dalej»