Konta Allegro

Odpowiedzi w temacie (1)

abelt

15.3.2019

Witam, sprawa dotyczy tych sławetnych kont z grami xbox na allegro. Jakiś dłuższy czas temu zakupiłem sobie takie konto, używałem je pare dni i tyle z tego konta było. Ostatnio, mój "znajomy" chciał pograć właśnie na owym koncie to mu je odsprzedałem za symboliczne 2 zł. Pech chciał, że ten "znajomy" napisał do właściciela konta, że kupił je ode mnie i ten właściciel, który prowadzi całą firmę zajmującą się sprzedażą kont, grozi mi skarbówką, sądem i policją. Czy ma to w ogóle jakieś podstawy prawne? Czy już sama sprzedaż kont na allegro nie jest przypadkiem średnio zgodne z prawem? I jak ktoś jeszcze prowadzi na masową skale sprzedaż takich średnio legalnych kont i jeszcze grozi mi policją? Konta są własnością Microsoftu, więc de facto nie może mi zarzucić, że odsprzedałem jego konto. Twierdzi że on poniósł straty na tym, a to przypadkiem twórca gry nie ponosi strat na takim Januszu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

abelt

2019-03-15 13:35:53

Jegomość, który mi groził sądami i urzędami właśnie zawiesił działalność. Czyli to straszak był tylko?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.12.2014

  Wzrośnie VAT od sprzedaży na Allegro

  Złe wieści dla sprzedających towary drogą wysyłkową płyną z Naczelnego Sądu Administracyjnego. Instytucja uznała, że wysyłka towaru ma wpływ na wartość podatku VAT, a konkretnie, na jego (...)

 • 21.6.2017

  Wkrótce dostaniesz list z ZUS

  Każdy, kto ma odłożony choćby 1 grosz na koncie emerytalnym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego. Warto do niej zajrzeć i sprawdzić (...)

 • 27.7.2017

  Po co warto założyć konto podatnika na Portalu Podatkowym?

  Konto podatnika na Portalu Podatkowym stanowi bezpośredni kanał komunikacji elektronicznej z organami podatkowymi i pozwala na szybki dostęp do własnych danych podatkowych, m.in. złożonych deklaracji (...)

 • 30.5.2017

  Łatwiejsza aktywacja Profilu Zaufanego na poczcie

  Profil Zaufany (eGO) można już aktywować odwiedzając dowolną z 4.500 placówek pocztowych. To jeden z pierwszych, bardzo ważnych efektów porozumienia, jakie podpisała Poczta Polska (...)

 • 31.10.2015

  Czy pracodawcy w Niemczech mogą czytać maile podwładnych?

  Niektórzy pracodawcy dają do dyspozycji podwładnych firmowe konta mailowe. Czy mają oni jednak prawo do zaglądania do skrzynek mailowych pracowników i czytania zapisywanych tam listów? (...)