Kredyt hipoteczny a podział

Odpowiedzi w temacie (1)

mmisiu

12.11.2017

Dzień dobry. Od roku jesteśmy po rozwodzie, ale były zwleka z ustaleniami co wspólnego kredytu hipotecznego na 520tyś. Na obecną chwilę ciągle spłaca go sam i zamieszkuje na nieruchomości i zajmuje w całości dom. Ja z dwójką dzieci (2 latka i 6 lat) wynajmujemy mieszkanie. Rozwód był bez orzekania o winie. Na obecną chwilę, były proponuje zapis w akcie notarialnym iż przejmuje dług. Ale czy to wystarczy abym mogła zaciągnąć kredyt nowy tylko na siebie i kupić mam mieszkanie? Z tego co czuje to dalej będę kredytobiorcą w oczach banku i w razie problemów finansowych byłego to ja będę spłacać kredyt. Nie będę mieć ani domu, ani pieniędzy bo mąż chce przejąć wszystkie nieruchomości na siebie w akcie notarialnym. Czy to uczciwe? Jak rozmawiać z byłym abym była spokojna o swoją i dzieci przyszłość?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

meluk

2017-11-28 18:58:26

mi bardzo pomógł ten tekst i go też polecam: https://hipoteki.net/kredyt-hipoteczny-a-rozwod-lub-rozstanie/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Udzielenie kredytu przez bank hipoteczny

  Przed udzieleniem kredytu bank hipoteczny musi ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Czyni to na podstawie ekspertyzy określającej bankowo-hipoteczną wartość nieruchomości. Bankowo-hipoteczna (...)

 • 25.3.2017

  Umowy o kredyt hipoteczny kompleksowo uregulowane

  Ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami wdraża unijną dyrektywę, określa m.in. zasady i tryb zawierania umów o kredyt hipoteczny, (...)

 • 15.10.2004

  Sposoby podziału spółek przewidziane w kodeksie spółek handlowych

  Biorąc pod uwagę postanowienia kodeksu spółek handlowych, można wyróżnić właściwie dwa sposoby dokonywania podziału spółek. Pierwszą z możliwości jest podział spółki przez rozdzielenie, (...)

 • 9.11.2004

  Rejestr zabezpieczenia listów zastawnych

  Rejestr zabezpieczenia prowadzony jest przez banki hipoteczne. W rejestrze tym wpisywane są wierzytelności banku hipotecznego, na podstawie których emitowane są listy zastawne. Rejestr dokumentuje (...)

 • 31.7.2017

  Udzielanie kredytów hipotecznych na nowych zasadach

  Weszła w życie ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami i agentami. Kredyt hipoteczny udzielany będzie tylko w walucie, w której konsument uzyskuje większość dochodów. To (...)