Kupno mieszkania z hipoteką

Odpowiedzi w temacie (0)

gdziasek

16.7.2018

Witam, chcemy z żoną kupić mieszkanie,na której jest w tej chwili hipoteka przekraczająca wartość mieszkania, sprzedający budują dom który jest już w stanie surowym zamkniętym, chcą w najbliższym czasie przenieść hipotekę z mieszkania na wybudowany dom, ale wcześniej chcą żebyśmy podpisali umowę przedwstępną na kupno tego mieszkania i wpłacili zadatek 20% wartości mieszkania,na ich konto,a po przeniesieniu hipoteki na dom, chcą dokończyć budowę domu z pieniędzy które dostaną od nas za sprzedaż mieszkania, moje pytanie:czy podpisanie umowy przedwstepnej z wpłaconym zadatkiem z naszej strony, na mieszkanie które ma w tej chwili hipotekę będzie bezpieczne?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.10.2018

  Co to jest hipoteka i jak ją ustanowić?

  Hipoteka jest tzw. rzeczowym środkiem zabezpieczenia wierzytelności. Należy do grupy ograniczonych praw rzeczowych. Ustanawia się ją dla zabezpieczenia wierzytelności na nieruchomościach oraz na (...)

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 14.9.2014

  Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)

 • 5.12.2018

  Mieszkanie z licytacji komorniczej – dlaczego warto je kupić?

  Lepsza kondycja gospodarki, większe zatrudnienie oraz napływ ludności z zagranicy, pomimo rosnącej podaży na rynku deweloperskim, spowodowały wzrost cen mieszkań. W dużych miastach jak Warszawa, (...)

 • 21.6.2010

  Jakie koszty wiążą się z zakupem mieszkania?

  Zakup mieszkania to wydatek niecodzienny, pochłaniający duże środki finansowe i mnóstwo czasu. Zanim zamieszkamy na swoim, musimy dokonać wyboru nieruchomości oraz często ofert bankowych, (...)