Kupujący chce zwrócić samochód

Odpowiedzi w temacie (0)

dziadzioor

8.1.2019

Witam sprzedałem samochód bmw e36 o wszystkich wadach jakie wiedziałem powiedziałem kupującemu, kupujący z oddali przyglądał się samochodowi nie chciał jechać sprawdzić samochód w warsztacie/ stacji diagnostycznej (auto kupił pod warsztatem miał możliwość sprawdzenia czegokolwiek) po 10dniach od kupna kupujący domaga się zwrotu samochodu twierdząc że to złom ponieważ mechanik mu powiedział że podłoga jest zgnita (podczas mojego posiadania samochodu widziałem raz auto od spodu widziałem gdzie nie gdzie naprawy blacharskie o których powiedziałem kupującemu on zarzeka sie że nie) na umowie kupna/sprzedaży jest dodatkowo dopisek "auto do remontu" kupujący wciąż domaga się zwrotu samochodu oraz tego żebym oddał mu pieniądze. Dodatkowo kupujący przerejestrował już samochód wycofał moje ubezpiecznie i ubezpieczył na siebie. Co z tym zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.4.2012

  Sprzedaż na próbę

  Umowa sprzedaży, to umowa, na podstawie której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu ją, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy (...)

 • 23.3.2012

  Rękojmia za wady towaru poza sprzedażą konsumencką

  Zasady odpowiedzialności z tytułu rękojmi kształtują się inaczej w przypadku działalności przedsiębiorstwa dokonującego sprzedaży rzeczy osobie fizycznej, gdy jest ona konsumentem i inaczej (...)

 • 27.2.2018

  Zastrzeżenie własności rzeczy sprzedanej

  Kodeks cywilny wśród kilku rodzajów umowy sprzedaży przewiduje także możliwość dokonania sprzedaży z zastrzeżeniem własności rzeczy sprzedanej. Mamy z tym rodzajem do czynienia (...)

 • 11.2.2011

  Prawo odkupu

  Z prawem odkupu mamy do czynienia w sytuacji, gdy sprzedawca złoży odpowiednie oświadczenie kupującemu. Prawo przewiduje możliwość, by strony umowy sprzedaży wprowadziły do niej postanowienie, (...)

 • 28.2.2011

  Rękojmia a gwarancja

  Uprawnienia z tytułu rękojmi przysługują kupującemu w przypadku zawarcia umowy kupna-sprzedaży rzeczy, bez względu na rodzaj tej rzeczy i niezależnie od tego, czy została na tę rzecz udzielona (...)