likwidacja spolki w systemie S24

Odpowiedzi w temacie (0)

rafal2020

26.1.2020

Witam Państwa, Zwracam się z wielką prośbą o bezpłatne wsparcie merytoryczne. Nigdzie w internecie nie odnalazłem opisanej procedury, zasad, formalności które należy wykonać, przeprowadzić, aby zlikwidować Sp. z.o.o.. zarejestrowaną w systemie S24. Na infolinii pomagają tak, aby nie pomóc... Dzwoniłem do kilku kancelarii, ale nie mają doświadczenia, wiedzy z systemem S24 (elektroniczna forma zakalania, rejestracji, likwidacji spółek). Prośba, pytanie: Jak za pomocą systemu S24 dokonać, przeprowadzić likwidacji Sp. z o.o. (chodzi mi o listę, zestaw dokumentów które muszę złożyć elektronicznie, aby skutecznie, formalnie i prawidłowo dokonać likwidacji spółki)? Będę bardzo wdzięczny za proste, zwykle wypisanie od myślników co, jak krok po kroku zrobić? Do tej pory zrobiłem: - w systemie s24 z gotowych dokumentów wypełniłem, przyjąłem uchwale o rozwiązaniu, zlikwidowaniu firmy, - wskazałem, powołałem siebie jako likwidatora spółki, - wypełniłem i wysłałem wniosek o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorstw... (przejście spółki w stan, W LIWKIDACJI). Opłaciłem 300 zl z czego 200 zl miał być koszt wniosku a 100 zl za ogłoszenie w monitorze które miał wypełnić, wysłać z automatu Sąd. Sąd wysłał mi w systemie odpowiedz informacje, postanowienie o wpisanie w KRS że spółka jest w likwidacji (dodatek do nazwy). Stoję w kropce co dalej mam zrobić, czy to wszystko, czy Sąd wyśle mi jakieś dodatkowe informacje o brakach lub o całkowitej likwidacji, wykreśleniu spółki? Dodam tylko, iż spółka od początku rejestracji nie prowadziła żadnej działalności a po kilku miesiącach dokonałem jej zawieszenia a przed końcem zawieszenia rozpocząłem likwidacje spółki. Z góry serdecznie dziękuje za wszelką poradę i pomoc. Rafał

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Likwidacja spółki jawnej

  Samo zaistnienie przesłanki rozwiązania spółki jawnej nie zawsze powoduje automatyczne wykreślenie jej z rejestru. Konieczne jest jeszcze przeprowadzenie likwidacji mającej na celu spieniężenie (...)

 • Opodatkowanie likwidacji działalności gospodarczej

  Dochód ustalany z likwidacji działalności gospodarczej jest ustalany i opodatkowywany na szczególnych zasadach.

 • Spółka cywilna - Zasady funkcjonowania, wady i zalety spółki cywilnej

  Spółka cywilna jest umową pomiędzy osobami fizycznymi bądź osobami prawnymi, na podstawie której wspólnicy zobowiązują się dążyć do osiągnięcia celu gospodarczego przez (...)

 • Jak przebiega likwidacja stowarzyszeń?

  Drogą do likwidacji stowarzyszenia jest jego rozwiązanie. Nie są to pojęcia tożsame. Likwidacja stowarzyszenia polega na zaprzestaniu działalności, rozdysponowaniu majątku oraz wykreśleniu z Krajowego (...)

 • Więcej cudzoziemców

  Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym krajem do pracy i zamieszkania. Pokazują to dane z nowego raportu ZUS „Cudzoziemcy w polskim systemie ubezpieczeń społecznych”. Najchętniej (...)

NA SKÓTY