Forum prawne

mieszkanie/lokal z licytacji komorniczej

Witam Mam mały problem... Kupiłem mieszkanie na licytacji komorniczej. Mieszkanie (odrębna własność) a dodatkowo udział w gruncie i częściach wspólnych budynku. Moje pytanie dotyczy podatku pcc - czy muszę płacić?? w skarbówce powiedzieli, że nie ale te udziały w częściach wspólnych mnie martwią ... Z góry dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam

2013.9.28 19:11:36

Odpowiedzi w temacie: mieszkanie/lokal z licytacji komorniczej (3)

Kupiłem na licytacji komorniczej hale wraz z najemcami. Po opisie i oszacowaniu nieruchomości i uprawomocnieniu sie opisu poprzedni właściciel podpisał z najemcami nową umowę. Sąd odrzucił wniosek o powtórny opis i oszacowanie. Teraz po zakupie nieruchomości najemcy upierają się przy nowej umowie (umowa na czas określony na 5 lat z rażąco niskim czynszem). Czy muszę respektować umowę podpisaną przez zarządcę nieruchomości (poprzedniego właściciela) czy powinienem iść do sądu i żądać zapłaty zgodnie z umową sprzed opisu?
Dodam, iż umowa została aneksowana tuż przed wejściem komornika i został zmieniony czynsz na bardzo niski specjalnie, aby komornik nie mógł zając dużej kwoty, a poza umową wlaściciel i najemcy rozliczali się dodatkowo. W związku z tym czy mogę pozwać najemcę o unieważnienie aneksu (z rażąco niskim czynszem)? Dodatkowo - choć budynek kupiłem jako osoba prywatna jestem przedsiębiorcą i VATowcem (budynek nie jest wprowadzony do ewidencji firmy), a wiec muszę wystawiać fakturę VAT. Czy obecny najemca ma obowiązek to uwzględnić i płacić mi kwotę czynszu + vat, czy jego obowiązuje kwota na umowie (poprzedni właściciel nie był vatowcem). Czyli jesli na umowie (zakladając, że nie mogę jej unieważnić) jest 1000 zł i tyle płacili poprzedniemu właścicielowi to mi powinni placic 1000+Vat czy tylko 1000, a ja odprowadzam od tej kwoty vat (a oni sobie i tak odliczają wiec czynsz wychodzi im mniejszy o vat od 1000zł.
Do jakie sądu powinienem się zwrócić 0cywilnego czy gospodarczego?
Pozdrawiam
M

2010.10.21 9:2:11

Witam;

24.05 wylicytowałem mieszkanie na licytacji komorniczej, na dzień dzisiejszy wiem, że dłużnik się nie odwołał. Ile czsu może trwać dalsza procedura tj. przesłanie wezwania do zapłaty reszty sumy wylicytowanego mieszkania? Z góry dziękuję za Państwa sugestie w tej sprawie. przysadzenie własności po licytacji komorniczej

2013.6.18 22:2:59

Ile trwa uprawomocnienie się przysądzenia własności mieszkania nabytego w trakcie licytacji komorniczej wydanego przez Sąd?

Czy jest to ostatni etap do rozpoczęcia remontu w nabytym mieszkaniu , czy tez nalezy przed tym wpisac nabywców do księgi wieczystej? Gdzie jest ten ostatni krok.

2013.12.16 13:26:28

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika