można ściągać z majątku wspólnego?

Odpowiedzi w temacie (3)

abgar

13.6.2011

Witam, mam pytanie czy będąc wierzycielem jednego małżonka można ściągnąć dług z majątku dorobkowego ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

henio87

2011-06-14 12:00:12

Skarga pauliańska będzie skuteczna wobec rozporządzeń majątkiem wspólnym, chociaż dług  należy do jednego małżonka.

pawcioL

2011-06-14 12:03:23

No  niestety tak, dopuszczają to zmiany kodeksu rodzinnego z 20 stycznia 2005 r.(art. 41 § 1)

maly99

2011-06-14 14:44:16

Sąd Najwyższy wydał uchwały w tej sprawie  (sygnatury akt III CZP 15/11 i III CZP 19/11)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: