Nagła zmiana grafiku

Odpowiedzi w temacie (0)

Bdghjkptw

8.4.2018

Witam serdecznie. Moje pytanie brzmi czy mozna z dnia na dzień zmienić pracownikowi grafik ? Pracuje w systemie równoważnym do 12 h w galerii handlowej (sklep sieciówka). Przez dwa dni (2x12 h) nie bylo mnie w pracy z powodu choroby i l4. Moim koleżanką kierowniczka dołożyła do grafiku po kilka godzin-nikt w dniu swoim wolnym za mnie do pracy nie przyszedł. Kolezanka poinformowała mnie, ze MOJ grafik sie zmienił, i z tego powodu ze poszłam na l4 mam zupełnie inaczej ułożone dni i w dniach kiedy mialam miec wolne- pracuje i odwrotnie. Wydaje mi sie, że po to dostaje grafik na poczatku miesiaca, zeby dostosować moje prywatne rzeczy do moich wolnych dni a kierowniczka z zemsty, że poszłam na l4 ingeruje w moje wolne dni. Czy moge sie nie zgodzic ze zmianami ? Czy moge nie podpisać grafiku ? Zaznaczę, że w regulaminie firmy nie ma nic takiego, że ?kierownik moze sto razy w miesiącu zmieniać grafik bo tak?. Prosze o odpowiedz, wszystkie odpowiedzi na forum dotyczą kilku lat wstecz.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.2.2010

  Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 16.7.2017

  Koncesja - Jakiego rodzaju działalność gospodarcza wymaga koncesji?

  Swoboda prowadzenia działalności gospodarczej stanowi konstytucyjną zasadę w prawie polskim. Wyjątkiem od tej zasady jest obowiązek uzyskania koncesji przed podjęciem działalności gospodarczej. (...)

 • 21.3.2017

  Uchylenie lub zmiana prawomocnej decyzji ZUS

  Ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw – przyjęta przez parlament - określa zasady weryfikacji decyzji (...)

 • 2.8.2018

  Zmiana terminów przedawnienia roszczeń

  Chcąc dochodzić naszych roszczeń zawsze musimy pamiętać o terminach przedawnienia. Jest to istotne, albowiem upływ terminu przedawnienia, może spowodować wyłączenie możliwości dochodzenia przed (...)