Nielegalne radio i kontrola w lokalu gastronomicznym?

Odpowiedzi w temacie (2)

lipka02

20.6.2013

Hej mam pytanie, ostatnio znajoma w swojej nowej knajpce dostała mandat za brak licencji wykupionej żeby radio móc puszczać muzykę w lokalu gastronomicznym. Dostała mandat 600zł. Mam pytanie gdyby puszczała radio ale w kuchni a nie na sali gdzie ludzie jedzą to by nie dostała mandatu? Czy jakby puszczała radio przez internet to udałoby się uniknąć mandatu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

matisja

2013-06-21 09:54:13

Słuszna kara, szefowa lub menadżerka lokalu zawaliły na całej linii. Z radiem w kuchni może być problem, o ile muzyka przebija się poza kuchnię. Radio z komputera... hmmm abonamentu płacić za coś takiego nie trzeba, ale przed kontrolą ani mandatem to nie chroni. Trudno się mówi, ale muzyka albo brak muzyki. Ewentualnie radzę puszczać dźwięki natury i zwierząt i mówić że się je samemu nagrało.

janek9

2013-06-24 09:33:07

Hahaha, jak trzeba być głupim żeby nie spodziewać się kontroli? Płacisz raz i bardziej ci się to opłaci niż teraz notoryczne kontrole, bo będą sprawdzać czy oby napewno nie puszczasz radia teraz, no chyba że wreszcie zapłacisz w lokalu za te radio, tzn. za możliwość puszczania z niego muzyki. A co do muzyki takiej jak szum lasu itp. dobre pytanie, jeżeli się stwierdzi że nagrywało się ją samemu to nie wiem co też urzędnicy mieli by zrobić bo jak dla mnie nie należy im się wówczas ani jeden grosz. Zaznaczam jednak że puszczanie oryginalnych płyt też będzie wymagało opłaty, a nieoryginalne mogą spowodować mega lipę i wezwanie policji.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: