e-prawnik.pl Porady prawne

Podatek od darowizny

Odpowiedzi w temacie (1)

Tech609

17.7.2021

Dzień dobry, Moja przyszła teściowa posiada lokal o wartości 400 tys zł. Chce ona przenieść własność w postaci 50/50 na swoją córkę i na mnie. Jaka będzie najlepsza metoda, w przypadku darowizny wyliczyłem że ja jako ziec będę musiał zapłacić 13.600 zł. Nie lepiej odkupić pół? 1. Darowizna grupa 0 córka czyli 0 podatku. * ziec 822 plus 200 tys - 9600 i to X 7 proc i wychodzi około 14 tys dla mnie? Dobrze rozumuje? To chyba lepiej odkupić połowa od teściowej zapłacić 5 tys około i po sprawie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Tech609

2021-07-17 10:12:42

Lokal 57 m2

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam, w akcie darowizny mam otrzymać od brata działkę budowlaną o wartości ok. 120 tys. Brat wcześniej otrzymał tę działkę od rodziców. Czy w takim wypadku będę musiała ponieść jakieś (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Witam, moi rodzice chcą przekazać mi darowiznę na zakup mieszkania, czy wraz z żona będę musiał zapłacić podatek od tej kwoty? Bo słyszałem, że darowizny w najbliższej rodzinie (rodzice, dzieci) (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam 1. Siostra chce przekazać swojej siostrze w darowiznę działkę, z tym że 3 lata temu przekazała już jej jedną działkę w formie aktu notarialnego i wtedy nie został zapłacony od tej darowizny (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Mój dziadek chce dać mi samochód o wartości ok. 15 tys. złotych. Czy będę musiał zapłacić jakiś podatek od darowizny? Czy to, że jestem studentem bez dochodów może wpłynąć na to, że ew. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Otrzymałem w spadku( w formie testamentu) po zmarłych rodzicach mieszkanie ( spółdzielcze własnościowe)......jaki zapłacę podatek od mieszkania jeżeli jego wartość oscyluje w gr. 120 tys. zł (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)