Prawo do mieszkania w konkubinacie

Odpowiedzi w temacie (0)

Klaudia1980

9.4.2018

Byłem w konkubinacie ze swoją dawną partnerką, mamy razem dziecko oraz wspólny kredyt na mieszkanie.  Po rozstaniu aktualnie ja zajmuję te mieszkanie, płacę połowę kredytu oraz wszelkie dodatkowe opłaty, była partnerka płaci tylko połowę kredytu i mieszka z dzieckiem u siostry.  Czy jest możliwość aby sąd odebrał mi prawo do mieszkania, może również z obowiązkiem ponoszenia opłat kredytowych, po złożeniu przez nią wniosku i argumentach o złej aktualnej sytuacji mieszkaniowej u jej siostry i konieczności opieki nad dzieckiem?  Czy w tym mieszkaniu mam prawo przyjmować nową partnerkę, mimo braku zgody byłej dziewczyny? Oczywiście jako gość, nie lokator? Czy w jakiś sposób jest w stanie mi zagrozić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 19.10.2017

  Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  Nie do rzadkości należą przypadki, gdy kobieta i mężczyzna prowadzą wspólne życie, pomimo, iż nie zawarli ze sobą związku małżeńskiego. Sytuację taką odzwierciedla instytucja konkubinatu. (...)

 • 10.4.2015

  Nowe zasady Mieszkania dla młodych (MDM)

  W Sejmie trwają prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.

 • 5.12.2018

  Mieszkanie z licytacji komorniczej – dlaczego warto je kupić?

  Lepsza kondycja gospodarki, większe zatrudnienie oraz napływ ludności z zagranicy, pomimo rosnącej podaży na rynku deweloperskim, spowodowały wzrost cen mieszkań. W dużych miastach jak Warszawa, (...)

 • 23.11.2017

  Podział majątku wspólnego konkubentów

  Aktualnie obowiązujące przepisy prawa nie regulują wprost zasad podziału majątku osób, które żyły w konkubinacie, a które postanowiły się rozstać, w przeciwieństwie do szeroko (...)