Forum prawne

problem z umowa

Mam problem z pewną firmą , która twierdzi że zawarłem z nią 2 letnią umowe na bazie której mam płacić jej przez ten okres ponad 300zł miesięcznie. Faktem jest że brałem okres testowy w tej firmie, ale napisałem potem że rezygnuje (nic ręcznie nie podpisywałem) , natomiast oni mi teraz wysyłają faktury do opłacenia. Pisałem i mówiłem im telefonicznie że nie jestem zainteresowany i żeby mi nie wysyłali tych faktur, oni twierdzą,że zawarłem umowe i musze sie teraz z niej wywiązać. Nie wiem co mam teraz robić, czy olewać ich maile i smsy czy nie, bo może będe musiał zapłacić to w przyszłości i potrzebuje porady. Firma nazywa sie Servaq i ma taki regulamin

http://panel.servaq.pl/regulamin_partnerski_%20i_plan_wynagrodzen.pdf

Ja nie wiem co zaakceptowałem jak zakładałem konto u nich, bo najzwyczajniej w świecie tego nie przeczytałem. Czy da się coś z tym zrobić?

2016.3.31 23:9:15

Odpowiedzi w temacie: problem z umowa (23)

Dzień dobry,
czy otrzymał Pan pisemne wezwanie ? Kiedy zaakceptował Pan regulamin i w jaki sposób oraz kiedy poinformował, że rezygnuje ze świadczenia usług ?
Zapraszam do kontaktu mailowego pod adresem: ulewicz.kancelaria@onet.eu
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

2016.4.1 11:9:30

Ja mam identyczny problem z firmą Servaq. Może ktoś pomóc w tej sprawie??
Nie podpisywalem żadnej umowy i nie korzystam z jej usług a co miesiąc dostarczają faktury i straszą windykacja należności

2016.7.2 16:7:2

Martins, czy otrzymał Pan jakieś oficjalne wezwanie w tej sprawie ? Skąd firma posiada Pana dane osobowe, aby wystawić faktury ? Czy dysponuje Pan jakąś korespondencją w tej sprawie ? Czy faktury są wystawiane na podmiot prowadzący działalność gospodarczą czy na osobę fizyczną ?
Zapraszam do kontaktu mailowego pod adresem: ulewicz.kancelaria@onet.eu celem ustalenia szczegółów.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

2016.7.4 16:26:33

martins, odezwij sie do mnie na maila :funkcjonarny@gmail.com
Trzeba sobie pomoc by nie dac sie naciagnac.

2016.7.5 0:13:4

kylo87 - właśnie wyślałem do Ciebie wiadomość na podany przez CIebie adres. Pozdrawiam

2016.7.5 16:6:24

mnie również zrobiono w .... bambuko nie podpisywalem zadnej umowy i wielokrotnie pisalem ze rezygnuje help me

2016.7.13 14:58:12

Witam, ja podpisałem umowę na 24 miesiące opłaciłem już kilka miesięcy i nie wiem jak zrezygnować z usług firmy servaq mogę liczyć na jakąś pomoc?

2016.9.8 16:55:16

Witam dołanczam się też nie podpisywałem i też straszą windykacją można coś z tym zrobić. Listownie nic nie otrzymałem wszystko przez e-mail

Pozdrawiam

2016.10.28 13:54:29

Dzień dobry,
Pietras, jaką dokładnie korespondencję Pan otrzymał? Skąd Servaq ma Pana dane osobowe?
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.10.28 17:28:13

Udało się komuś rozwiązać umowe?

2016.12.8 13:3:2

Też mam ten sam problem, co robimy - to wyłudzenie

2017.6.7 0:48:12

Pani Bernadetto, czy udało się już Pani pomóc w tej sprawie ??
Jak można tak bezczelnie próbować wyłudzać pieniądze bez żadnej umowy na piśmie i straszyć ludzi windykacją i wpisaniem na listę KRD... W głowie się nie mieści.

2017.6.17 0:22:28

16. *Członkostwo w Programie Partnerskim wygasa także, bez konieczności
odrębnego wypowiedzenia przez którąkolwiek ze stron:
a) na mocy porozumienia stron;
b) w przypadku wycofania przez Partnera zgody na przetwarzanie jego
danych osobowych niezbędnych do uczestnictwa i rozliczania się w
ramach Programu Partnerskiego*;

2017.7.22 0:21:21

Ktoś co może więcej powiedzieć na ten temat?

2017.8.14 0:5:28

sprawa juz jest zgloszona na policje

2017.8.15 14:51:50

Chciałbym wszystkich pocieszyć, ze kara umowna w umowie licencyjnej z firmą Servaq jest działaniem niedozwolonym, gdyż nie wolno zastrzec kary umownej za zobowiązania finansowe. Z tego co rozumiem, jeśli firma sama zerwie umowę to trzeba jej zapłacić zaległe raty jeśli są + ewentualne odsetki. Firmie nie należy się jednak żadna kara za niewykonanie zobowiązania pieniężnego, pozostaje bowiem w sprzeczności z art. 483 § 1 Kodeksu cywilnego. Nie polecam zaś samodzielnego zrywania umowy, bo wtedy kara na rzecz firmy Servaq się należy. Pozdrawiam!

2017.9.9 14:22:34

Problem w tym, że sądy często tę sytuację interpretują w zgoła odmienny sposób. Tzn., że sądy dopuszczają możliwość zastrzeżenia kary umownej np. na wypadek odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po drugiej stronie i jest to stanowisko sądów dość powszechne w orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów powszechnych.

Tak na marginesie, nawet przyjęcie, że w tej sprawie zastrzeżenie kary umownej dotyczyło wyłącznie świadczenia pieniężnego oznacza, że nie cała umowa lecz tylko ten zapis jest nieważny.
Co to oznacza w zakresie finansowaym?
Ano to, że nabywca usługi zawartej na czas określony zobowiązany jest do płacenia przez cały okres trwania umowy. Czyli, że druga strona i tak będzie mogła domagać się zapłaty wynagrodzenia za poszczególne miesiące gotowości do świadczenia usług, z tym że w terminach wymagalności a nie jednorazowo w formie kary umownej.

Szanowni Koledzy!
Jeśli zawieracie umowę na 12 - 24 miesiące to musicie mieć tego świadomość!
Większość zaś przypadków opisywanych na linkowanej stronie to właśnie kwestia tego, że user po kilku miesiącach dochodzi do wniosku, że produktu już nie chce, że nie spełnił jego oczekiwań.

I tu jest pies pogrzebany. Można było zawrzeć umowę na okresy miesięczne - a nie brać tańszą wersję abonamentową.

Warto też pamiętać, że niespełnienie oczekiwań lub utrata przydatności produktu dla potrzeb abonenta nie jest wystarczająca do odstąpienia od umowy.

Natomiast zupełnie inna sytuacja występuje gdy druga strona nie wywiązuje się ze swojej umowy. Tzn., nie wypełnia tych zobowiązań, które zobowiązała się świadczyć. M in. w zakresie pomocy.
Nie wiem o jaką pomoc prosił @Mahatma ale jeśli prosił o pomoc techniczną a druga strona rozwiązała z nim umowę odcinając dostęp do usługi to nie tylko, że nie mają oni podstaw do stosowania jakiejkolwiek kary umownej to wręcz roszczenie odszkodowawcze może leżeć po stronie kol. @Mahatma. Natomiast jeśli dążył w swej korespondencji do rozwiązania umowy to, niestety, nie wygląda to dobrze.

Od razu zaznaczam, że to co napisałem dotyczy obrotu profesjonalnego. Między przedsiębiorcami.
Z tym, że być uznanym za przedsiębiorce niekoniecznie trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. Czym jest działalność gospodarcza mówi jasno art. 2 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
I, niestety, w wielu przypadkach da się wykazać, że użytkownik ich usług prowadził działalność gospodarczą w rozumieniu tego przepisu.

Natomiast w zakresie konsumenckim, czyli gdy usługobiorca jest konsumentem a nie osobą fizyczną to warto pamiętać, że nie można odstąpić od umowy o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.
Tak więc kwestią do rozstrzygnięcia jest czy servaq tak zorganizowało proces sprzedaży, że te warunki wyłączające możliwość odstąpienia od umowy spełniło.
Inna też sprawa, że w większości przypadków i tak ta możliwość nie będzie tyczyła, gdyż większość "skarg" dotyczy chęci rezygnacji z usługi po kilku miesiącach korzystania z niej.

Marketing tej firmy jest rzeczywiście w mojej ocenie nachalny.
Niemniej jednak wydaje się, że nie narusza prawa. Zarówno w zakresie ochrony danych osobowych, jak i sprzedaży konsumenckiej.

I choć mi też nie podoba się łowienie jelonków na długoterminowe umowy odpowiednimi, acz jasnymi i jednoznacznymi, zapisami umownymi to w zdecydowanej większości przypadków to nabywcy usługi są sami sobie winni. Nie można bowiem akceptować podejścia, że ktoś zawiera umowę bez dogłębnego zapoznania się z jej treścią. W mojej ocenie na ochronę prawną nie zasługuje ten, kto zawarł umowę nie zapoznając się z jej treścią, choć miał ku temu możliwość, bowiem to oznacza, że zaakceptował w pełni przedstawione mu warunki umowy.

Ot tej zasady jest w mojej ocenie tylko jedno odstępstwo.
Mianowicie zawarcie umowy pod wpływem istotnego błędu albo jakiegokolwiek błędu wywołanego podstępem.
Ten błąd lub podstępne wprowadzenie w błąd nie musi jednak pochodzić od usługodawcy. Może pochodzić od partnera firmy.

W takim jednak przypadku trzeba zgromadzić materiał dowodowy i od umowy odstąpić licząc się z tym, że druga strona nie uzna takiego odstąpienia i wystąpi do Sądu o zapłatę.
Wtedy w odpowiedzi na pozew (sprzeciwie do nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym lub zarzutach do nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym) koniecznie trzeba podnieść zarzut nieistnienia zobowiązania i jako dowód wskazać odstąpienie od umowy oraz dowody wskazujące na zawarcie umowy na skutek błędu lub podstępu.....

Nie wiem co robią reżimowe szkoły, ale mam wrażenie, że z pełną premedytacją nie uczą w nich tego, że podstawą stosunków cywilnych są nasze oświadczenia woli.
Zawierając umowę składamy takie jakie wynika z jej treści.
Jeśli chcemy od umowy odstąpić albo ją wypowiedzieć to też zawsze musimy drugiej stronie takie oświadczenie złożyć.
To czy będzie ono skuteczne zależeć będzie od treści umowy oraz powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

Na koniec chciałbym dla konsumentów jeszcze wspomnieć o pozasądowej drodze rozstrzygania sporów tzw. ODR/ADR .
Otóż przedsiębiorca nie ma obowiązku zgadzania się na takie rozstrzyganie sporów.
Jednak jeżeli rozpatrując reklamację nie poinformuje nas o tym, że nie wyraża zgodny na pozasądowe rozpatrzenie sporu dostajemy niejako w prezencie możliwość wiążącego rozstrzygnięcia sporu w ramach tej procedury. Np. poprzez PIH...

Jednak i tak proponuję uważne czytanie umów nim kliknie się w przycisk akceptujący zawarcie umowy.
Tak. Zawarcie umowy.
Przeraża mnie bowiem powszechne zaczynanie żali w necie od sformułowań typu: "nie zawierałem umowy", "niczego nie podpisywałem", "na nic się nie zgadzałem".

2017.10.5 16:59:23

Również jestem ofiarą tego programu, ich "obiecanek zarobkowych", podpisałam umowę z pełną świadomością i wiarą , że jest to program dla mnie i osiągnę "sukces"o jakim zapewniali podczas szkoleń internetowych i objazdowych w kilkunastu miastach w Polsce, po kilku miesiącach płacenia za pakiet kilku set złotych miesięcznie i słuchaniu tego "lania wody", napisałam oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz nie przetwarzaniu moich danych osobowych, (minęło 11 miesięcy od wysłania oświadczenia listem poleconym), mimo to nękano mnie telefonami, esemesami, upomnieniami i przysyłaniem faktur do zapłaty za niechciane narzędzia, które upragnionego sukcesu mi nie zagwarantowały, czy jest jakieś wyjście z tego "idiotycznego pomysłu właścicieli własnego biznesu jakim jest SERVAQ"? Zmieniłam numer telefonu, adres wynajmowanego przez siebie mieszkania i w dalszym ciągu mam informacje od właścicielki mieszkania od której wynajmowałam pokój, że przysyłają listy, których nie odbiera.

2017.10.28 19:10:11

Dodam, że regulamin jest obecnie zupełnie inny, aniżeli w 2016 roku,(mam zapisany w swoim folderze) a więc adwokat w SERVAQ na bieżąco zmienia postanowienia na łagodniejsze, aby zmanipulować więcej nieświadomych do zwabienia do zawarcia umowy osób, ale tam też jest haczyk dla naiwnych, czytajcie uważnie bo jak wpadniecie w ich sidła to trudno będzie się wam wyplątać, ja zanim zawarłam z nimi umowę miałam w ciągu 1 tygodnia okresu testowego 130 e-maili nagabujących o rzekomym tysięcznym, milionowym zarabianiu, jeśli się przystąpi do ich programu, to zaczynają się webinary na żywo on-line i wątpliwi wykładowcy ( na razie nazwisk nie podaję, przyjdzie na to czas), robią "sieczkę" w głowie ludzi, SERVAQ nazywał siebie szkołą, akademią biznesu i marketingu internetowego, w którym każdy zarabia, tymczasem "wciskał" bajery i kołomyje, które po kilku miesiącach były "masłem maślanym" i "wodą na młyn", powtarzające się tematy przez kolejnych partnerów dołączających do programu,natomiast od ludzi pod pozorem edukacji wymagali uczenia się obsługi narzędzi, pisania poradników, zakładania sklepów internetowych z suplementami diety, czy kosmetykami etc. więc czas "leciał" nieubłaganie, a zajęci tymi głupotami i słuchaniem codziennie dwugodzinnych szkoleń zarabiali dla siebie pieniądze za narzędzia, partnerzy uwikłani w naukę i słuchanie tych "wykładów"nie mieli czasu podrapać się po dupie, ale pieniążki kilkuset złotowe co miesiąc chcieli, a wypuścić ze swoich rąk taką dojną krowę jest im ciężko, dlatego straszą telefonami, esemesami, e-mailami, pismami, windykacją, uważajcie ludzie, ja też zgłoszę w poniedziałek sprawę na policję.

2017.10.28 20:57:18

Ta wątpliwa działalność SERVAQ powinna być jak najszybciej skontrolowana przez służby odpowiedzialne za funkcjonowanie tego programu partnerskiego, m.in. policja, prokuratura, inspektorat pracy, urząd skarbowy itd. bo rośnie nam w Polsce drugie AMBER GOLD, które jest wyzyskiwaczem w świetle prawa.

2017.10.28 21:4:18

Kilka punktów regulaminu servaq:

14. Rozwiązanie wyłącznie umowy dotyczącej prowadzenia Konta posiadanego
przez Partnera (którego skutkiem jest usunięcie Konta) oznacza również
rozwiązanie umowy dotyczącej członkostwa w Programie Partnerski oraz innych
umów powiązanych funkcjonalnie z członkostwem w Programie Partnerskim lub
posiadaniem Konta.
15. Rozwiązanie wyłącznie umowy dotyczącej członkostwa w Programie
Partnerskim oznacza również rozwiązanie umowy dotyczącej prowadzenia
Konta posiadanego przez Partnera (którego skutkiem jest usunięcie Konta) oraz
innych umów powiązanych funkcjonalnie z członkostwem w Programie
Partnerskim lub posiadaniem Konta ? chyba że Organizator Programu
Partnerskiego i Partner inaczej postanowią.
16. Członkostwo w Programie Partnerskim wygasa także, bez konieczności
odrębnego wypowiedzenia przez którąkolwiek ze stron:
a) na mocy porozumienia stron;
b) w przypadku wycofania przez Partnera zgody na przetwarzanie jego
danych osobowych niezbędnych do uczestnictwa i rozliczania się w
ramach Programu Partnerskiego;
c) w przypadku śmierci osoby fizycznej lub wykreślenia z właściwego
rejestru podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą na podstawie
takiego wpisu;
d) jeżeli Partner przez okres 6 miesięcy nie będzie aktywny przynajmniej na
poziomie 1 SC/miesięcznie.

2017.10.30 3:3:22

Żenada ta firma do mnie teź przesyłają jakieś smieszne fakturki servaq mam was gdzieś nikt z wami nie podpisywał ani z żadnych waszych bezsensownych usług nie korzysta ,dziękuję i spadać

2018.4.24 14:34:39

Witajcie
Mam taki sam problem Jak powyżej. Przysłali wypowiedzenie i zażądali spłaty wszystkich faktur i Kary umownej łącznie ok 3 tys zł.
Kolejny rok się juz z nimi mecze. N szczęście ostaly tylko 3 faktury proforma I nara.

Komu udało się te sprawę rozwiązać?

2018.7.19 8:42:20

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika