rozpowszechnianie zdjęć

Odpowiedzi w temacie (3)

lordferrum

28.9.2010

witam serdecznie...Mam takie pytanie....Jeśli osoba X rozpowszechnia prywatne zdjęcia osoby Y bez jej zgody i te zdjęcia są (bardzo) 'prywatne',to co może grozić osobie X za takie zachowanie???

Nie znalazłeś odpowiedzi?

lordferrum

2010-09-28 18:43:32

to może wprost...gdyby były facet mojej dziewczyny rozpowszechniał jej zdjęcia w skąpym odzieniu (nie tylko w internecie,ale również pośród znajomych),to co może mu grozić???

jerzy56

2010-09-29 18:56:38

Powinna ona wtedy zgłosić sprawę na policji i może go oskarżyć o naruszenie dóbr osobistych.

AlicjaLadwiniec

2018-11-13 11:45:26

1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie. 2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych; 2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Czy szkoła może wykorzystywać wizerunek dziecka? Czy wymagana jest zgoda rodzica?

  Co do zasady na rozpowszechnianie wizerunku dziecka, szkoła potrzebuje zgody. Wynika to z art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, zgodnie z którym: Rozpowszechnianie (...)

 • Wizerunek dziecka w sieci

  Publikujesz zdjęcie swojego dziecka na portalu społecznościowym? Czy dzieląc się z innymi radością i dumą ze swoich dzieci, myślisz jednocześnie o zagrożeniach wynikających z publikacji (...)

 • KAS z innowacyjnym narzędziem IT do walki z przemytem

  Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zyskała innowacyjny system identyfikacji towarów na podstawie zdjęć RTG. Automatyczna identyfikacja przedmiotów i maszynowe uczenie z wykorzystaniem (...)

 • Zdjęcia z wakacji a prawo autorskie i cywilne...

  Portale społecznościowe i serwisy poświęcone prezentacji fotografii pozwalają obecnie na bardzo łatwe dzielenie się ze znajomymi zdjęciami z wakacji. O czym należy pamiętać, udostępniając (...)

 • Bezpieczeństwo w mediach społecznościowych

  Wskazywanie w mediach społecznościowych lokalizacji, w której aktualnie jesteś, to publiczne zaproszenie złodzieja do domu. To, co wrzucisz do Internetu, zostanie tam na zawsze. Twoje zdjęcie (...)

NA SKÓTY