Rozszerzenie dzialalnosci

Odpowiedzi w temacie (0)

AndrzejMysliwiec

26.4.2017

Witam! Mam pytania dotyczace rozszerzenia dzialalnosci. Mieszkam w Szkocji od paru lat, posiadam w tym kraju dom i pracuje na pelny etat odprowadzajac podatki i ubezpieczenie. Mam zalozona rowniez dzialalnosc, odkupuje i sprzedaje uzywana odziez dziecieca jak i zabawki. Chcialbym rozpoczac sprzedawac te rzeczy rowniez w Polsce, tylko przez internet(olx,facebook,allegro) bez punktu stacjonarnego. Teraz moje pytania: 1. Czy musze zakladac dzialalnosc w Polsce i jezeli tak to w jaki sposob to uczynic aby bylo jak najmniej skomplikowane biurokratycznie i jak najbardziej oplacalne dla mnie. 2. Czy konto bankowe musze miec firmowe czy moge posiadac zwykle osobiste? 3. Posiadam duza ilosc ubran z metkami z drugiej reki- czy wynikaja z tego powodu jakies komplikacje(inne podatki, blokady prawne producenta w odsprzedazy ubran nowych itd) 4. Czy kupowanie ubran nowych w sklepie i odsprzedaz jako nowe osobom trzecim jest legalne? 5. Czy moge rozliczac sie z wszystkich dochodow w Szkocji? Jezeli nie to prosze mi opisac jak zgodnie z prawem powinienem to zrobic. Nie posiadam dzialalnosci ,konta bankowego, ani miejsca zamieszkania w Polsce( pisze poniewaz nie wiem czy to wazne). Prosze o prosty jezyk, poniewaz nie mam wyksztalcenia prawniczego.dziekuje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.7.2018

  Doradcy podatkowi - więcej kompetencji i po aplikacji?

  Krajowa Rada Doradców Podatkowych przygotowała i przekazała do Ministerstwa Finansów projekt nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym.

 • 27.9.2017

  Co zmieniło się w opłacaniu składek na FGŚP?

  5 września br. weszła w życie zmiana do ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy, która wprowadziła nową definicję pracownika, za którego występuje (...)

 • 26.8.2017

  Kto ma koncesję na obrót bronią?

  MSWiA uruchomiło ogólnodostępny elektroniczny spis przedsiębiorców, którzy posiadają koncesję na wytwarzanie lub obrót bronią, materiałami wybuchowymi i podobnymi wyrobami.

 • 17.7.2017

  Rozszerzenie ochrony roszczeń pracowników niewypłacalnych firm

  Proponowane w nowelizacji zmiany mają na celu rozszerzenie ochrony roszczeń pracowników, którzy w sytuacji niewypłacalności pracodawcy zostali pozbawieni zatrudnienia oraz świadczeń (...)

 • 21.6.2018

  Mecenat państwa obejmie też zagraniczne inicjatywy

  Nowelizacja ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej zakłada rozszerzenie mecenatu państwa nad działalnością kulturalną o ochronę dziedzictwa narodowego poza granicami kraju.