Śmierć Pracodawcy

Odpowiedzi w temacie (1)

michal53358

12.10.2011

Witam Jest to mój pierwszy post na forum a problem bardzo dla mnie ważny więc jeśli popełniłem jakiś błąd proszę o poprawienie lub przeniesienie tematu. Tydzień temu dowiedziałem się że mój pracodawca zmarł na zawał żadnego testamentu nie pozostawił jego najbliższa rodzina czyli syn i żona nie chcą mieć z tą firmą nic wspólnego myślę że przez to że ma dość spory dług.W firmie zatrudnionych jest 3 pracowników + księgowa. Rodzaj firmy Zakład Produkcyjno Usługowy Spółka ZOO Wiem również o dwóch udziałowcach w spółce którzy posiadają niewielkie udziały. Moje pytanie dotyczy co mam dalej robić ,czy mam jakieś szanse na pieniądze z wypowiedzenia. Proszę o poradę ponieważ codziennie mówią nas co innego a ja z chęcią poszukał bym innej pracy.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

PakulaArtur

2011-10-17 20:14:06

W spółce z o.o. śmierć udziałowca nie ma wpływu na istnienie spółki. Może Pan więc domagać się należnego Panu wynagrodzenia od spółki, jeżeli jest Pana pracodawcą.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.2.2018

  Odprawa pośmiertna

  Odprawa pośmiertna jest wyrazem tzw. ryzyka socjalnego pracodawcy. Ryzyko socjalne natomiast należy do zasad, które są charakterystyczne dla prawa pracy. Odprawa pośmiertna należy do typu wypłat, (...)

 • 11.10.2018

  Okres wypowiedzenia - Ile wynosi i kiedy możliwe jest skrócenie okresu wypowiedzenia?

  Regulacje Kodeksu pracy przewidują zasadniczo dwa wypadki, których możliwe jest skrócenie okresu wypowiedzenia. Pierwszy wynika z art. 36 § 6 k.p., zgodnie z którym strony mogą (...)

 • 21.9.2016

  Przedawnienie roszczeń a śmierć dłużnika

  Co do zasady roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. Natomiast jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi dziesięć lat, a dla roszczeń o świadczenia okresowe (...)

 • 12.9.2016

  Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje zasiłek pogrzebowy?

  Śmierć jest dla każdego, a szczególnie dla członków rodziny wydarzeniem dramatycznym i bolesnym. Oprócz cierpień zwiazanych z utrata bliskieuj osoby, rodzina zmarłego musi stawić (...)

 • 8.7.2014

  Kiedy wygasa umowa o pracę?

  Oprócz przypadków, kiedy przez złożenie oświadczenia przez jedną lub obie strony dochodzi do rozwiązania stosunku pracy, prawo pracy zna również przypadki wygaśnięcia stosunku (...)