Sprawa domu i ziemi pod hipotekę

Odpowiedzi w temacie (0)

Andzia78

27.10.2017

Witam mam z siostrą dom i cztery działki które trzeba podzielić przez geodete.przez pięć lat splacalam cały kredyt czyli po 600 zł później się wyprowadziłam i przez dwa lata płaciłam po 350zł a powinnam 500zl nie mieszkam 3 lata już teraz siostra zaczęła mnie spłacać narazie te 350zl i chce żeśmy wzięły razem geodetę podzieliły działki i jak uda nam się sprzedać to żebyśmy spłaciły kredyt i jak zostaną jakieś pieniążki za działki po spłaceniu domu to się podzielimy po połowie.jak ja jej powiedziałam że ona będzie miała dom więc resztę pieniędzy powinno należeć się mi to ona się nie zgodziła bo ona musi wyremontować sobie dom z tych pieniędzy. Jaka jest moja sytuacja co powinnam zrobić żeby mnie nie wyrolowala. Ona chce mieć dom z podwórkiem i spłacony kredyt i przykładowo 20 tysięcy a ja mam dostać tylko te przykładowo 20 tysięcy i nie będę mieć kredytu na moją logikę to ona jeszcze powinna mi coś dać bo przecież jej zostanie dom proszę pomóżcie mi co mam zrobić

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.9.2014

  Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)

 • 21.11.2017

  Weterani zwolnieni z odpłatności za pobyt w domu pomocy społecznej

  Celem nowelizacji jest wsparcie członków Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa przewiduje możliwość zwolnienia członków Korpusu z ponoszenia (...)

 • 7.5.2009

  Hipoteka - co zabezpiecza i jak ją ustanowić?

  Wierzyciel może żądać od dłużnika aby ten zaspokoił jego roszczenie. Jednak może się zdarzyć, że dłużnik nie będzie mógł świadczyć (np. będzie niewypłacalny). Hipoteka jest prawem wierzyciela, (...)

 • 12.4.2012

  Jak wybudować dom na działce rolnej?

  Któż nie ma marzeń o własnym domu? Najlepiej położonym w malowniczej okolicy i niezbyt drogo. Problem zaczyna się już od momentu, kiedy chcesz kupić lub już kupiłeś działkę pod swój wymarzony (...)

 • 23.8.2011

  Zakup działki pod budowę domu

  Osoba, która chce kupić działkę pod budowę domu ma dwie możliwości. Może kupić działkę budowlaną albo działkę rolną, której odrolnienie związane jest z wieloma formalnościami. Przed zakupem (...)