e-prawnik.pl Porady prawne

SPRZEDAŻ SPÓŁKI Z O.O.

Odpowiedzi w temacie ()

melady

10.1.2005

W czerwcu 2004 roku sprzedałem posiadane przez mnie 90% udziałów w spółce z o.o. W dniu sprzedaży zostałem przez nowe zgromadzenie wspólników odwołany z pełnionej do tej pory funkii prezesa zarządu i na nowego prezesa zarządu została powołana osoba, która nabyła ode mnie to 90% udziałów. Do chwili obecnej nie został wniesiony do KRS wniosek o zmiany w zarządzie spółki oraz dotyczący zmiany adresu spółki i jej nazwy. W dalszym ciągu z KRS widnieję ja jako prezes zarządu oraz adres spółki, pod którym spółki nie ma. Od chwili sprzedaży udziałów nie mam kontaktu z ich nabywcą, nie odbiera moich telefonów, a na wysłaną korespondencję nie ma żadnej reakcji. Udziały swoje sprzedałem, gdyż spółka posiadała liczne zobowiązania, również wobec Skarbu Państwa, a na skuteczną egzekucję wierzytelności spółki, spółka nie miała środków. Nabywca zobowiązał się w umowie sprzedaży udziałów (poświadczonej notarialnie) do spłacenia wierzycieli i zwolnienia mnie jako byłego prezesa spółki z długu wobec wierzycieli spółki w tym i SP. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

dsdasd

2008-03-05 14:45:57

kup pistolet

Madzik

2008-07-28 14:40:38

Należy zawiadomić sąd w którym spółka jest wciąż zarejestrowana, że kupujący nie przerejestrował spółki, w tym celu pisze Pan pismo przewodnie i załącza Pan umowę sprzedaży udziałów oraz protokół z odwołania Pana z funkcji Prezesa Zarządu. Prosząc sąd o "przymuszenie" obecnego wspólnika do przerejestrowania podmiotu. podobne pisma wysyła Pan do Urzędu Skarbowego i pozostałych wierzycieli spółki. Dokumenty nie muszą być poświadczane za zgodność z oryginałem u notariusza. wystarczą kserokopie.

emonique0

2011-05-23 16:34:31

Witam, jaka jest różnica pomiędzy sprzedażą sp zoo a sprzedażą udziałów w spółce. co jest bardziej opłacalne i jakie są konsekwencje?

lanto_pr

2015-08-31 12:30:13

Sprzedaż spółki z o.o. to sprzedaż 100% udziałów.

alekow94

2016-11-14 14:44:21

Witam, proszę wybaczyć, jeśli odbiegam lekko od tematu dyskusji. Interesuje mnie wycena spółki mojej i mojego ojca, ponieważ rozważamy jej sprzedaż. Nie wiem jednak w jaki sposób powinienem do tej kwestii podejść i jakie czynniki wziąć koniecznie pod uwagę. Byłbym bardzo wdzięczny za krótkie przybliżenie mi tematu. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

Theld

2020-06-27 12:23:09

No cóż, prawdopodobnie będziesz miał teraz problem. Bo zostałeś słupem. Natomiast co do samej odpowiedzi na pytanie o wycenę spółki, tutaj masz link do firmy zajmującej się pośrednictwem w sprzedaży spółek - https://spolka.org/gotowe-spolki-pytania-i-odpowiedzi/ - sprawdź sobie w pytaniach, czy jest możliwość wyceny i jaki to jest koszt. Tak chyba będzie najlepiej podejść do tematu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM