sprzedaż motocykla- problem

Odpowiedzi w temacie (0)

wiktoree

11.6.2019

Witam Dwa miesiące temu, jako osoba prywatna sprzedałem swój 18 letni motocykl, za cenę 6600 zł (sporo poniżej Eurotax). Motocykl miał przejechane 72 tys kilometrów,jeździłem nim 4 lata nigdy nie miałem żadnego problemu w ostatnim sezonie zrobiłem ok 6 tys km. Motocykl miał jedną wadę mianowicie brał olej, o czym kupujący był poinformowany, silnik nie dymił, kupujący po jeździe próbnej zdecydował się na zakup, starałem się rzetelnie opisać sprzedawany pojazd. Wczoraj zadzwonił do mnie ten nabywca , że po wymianie oleju silnik zaczął dymić mechanik sprawdził kompresję i wyszło że silnik jest w agonalnym stanie. Wyraziłem oczywiście swoje ubolewanie jednak zwróciłem uwagę że minęły 2 miesiące od zakupu, wtedy działało wszytko OK, wiedział co kupuje, ja nie czuję się winny. On odpowiedział że konsultował z prawnikiem chce się dogadać w przeciwnym wypadku skieruje sprawę do sądu. Jak sytuacja wygląda od strony prawnej, z góry dziękuję za wszystkie sugestie. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.10.2018

  Jakie są kategorie prawa jazdy?

  Jeżeli ktoś chce uzyskać prawo jazdy, powinien sprawdzić, jakie pojazdy można prowadzić w poszczególnych kategoriach oraz w jakim trzeba być wieku, żeby móc zdać egzamin, aby je (...)

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 26.9.2019

  Jak uzyskać jednorazowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu?

  Jeśli masz zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych i dodatkowo chcesz sprzedawać alkohol podczas festynu czy pikniku, to potrzebujesz jednorazowego zezwolenia na sprzedaż napojów (...)

 • 17.6.2014

  Czy można sprzedawać alkohol w sieci?

  Odpowiedź zasadniczo brzmi - nie.

 • 25.8.2014

  e-handel - co z kasą fiskalną?

  Sprzedaż dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy sprzedając (...)