świadczenie pieniężne przyszłej matce

Odpowiedzi w temacie (0)

Gornik

5.11.2017

Witam serdecznie, W ubiegłym roku skończyłam studia magisterskie i teraz już rozpoczęłam kolejną magisterkę. Obecnie jestem studentką studiów stacjonarnych (mgr). Mój mąż pracuję na umowie o pracy (czas określony). Niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży (jeż 2 miesiąc). Obawiam się dochód męża będzie nie wystarczającym aby utrzymać rodzinę. Chciałabym znaleźć pracę lecz teraz jestem na starzu (3 miesięcznym) i w dodatek te studia. Po stażu nie jestem pewna, że pracodawca zaoferuję mi umowę o pracę (będzie już to prawie 5 miesiąc ciąży). Nie za bardzo znam się na prawie i nie wiem czy bądą nam przysługiwać jakiś dodatkowy zasiłek finansowy z tytułu urodzenia i wychpwania dziećka. Uprzjmie chciałabym prosić o wyjaśnienie czy możemy na jakikolwiek zasiłek liczyć i jeśli tak, to jakie kroki należy podjąć? Z góry najmocniej dziękuję za odpowiedzi! Pozd., Hela

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.3.2015

  Rekompensata za stawiennictwo na ćwiczeniach wojskowych

  Obowiązek służby wojskowej żołnierzy rezerwy polega na odbywaniu ćwiczeń wojskowych. Za każdy dzień ćwiczeń żołnierzowi przysługuje uposażenie zasadnicze według stopnia wojskowego. Dodatkowo (...)

 • 23.7.2010

  Świadczenie rehabilitacyjne

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)

 • 7.3.2007

  Jaki dodatek otrzymają emeryci i renciści?

  Ustawa z dnia 16 lutego 2007 r. o zmianie ustawy o dodatku pieniężnym dla emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenie przedemerytalne albo zasiłek przedemerytalny oraz niektórych innych (...)

 • 12.7.2017

  Świadczenia dla dawnych opozycjonistów

  Nowa ustawa zakłada przyznanie nowych uprawnień działaczom opozycji antykomunistycznej oraz osobom represjonowanym z powodów politycznych o potwierdzonym statusie działacza opozycji lub (...)