Ujemne godziny pracy zeitkonto

Odpowiedzi w temacie (1)

Donald74

19.7.2016

Witam Firma w której pracuję wprowadziła ujemne konto godzin pracy. Jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę A1 - pracownik oddelegowany. Pracuje w Niemczech ale na polskich warunkach pracy. Do tej pory firma płaciła wynagrodzenie za gotowość do pracy, jednak z powodu jej braku wprowadzono zeitkonto. Działa to tak że przychodzimy do pracy a gdy jej nie ma idziemy do domu co powoduje że godziny pracy zapisywane są na minus. Oczywiście musimy je później odpracować. Gdyby to było jednorazowe to nie ma problemu ale ten proceder się powtarza i może finalnie być tak że przepracuję cały miesiąc za darmo, bo trzeba te godziny oddać. Czy taki proceder jest zgodny z kodeksem pracy? Dodam że na umowie mam pełen wymiar godzin tj wg Niemiec 150 godzin. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

agnieszka18

2016-09-28 11:09:06

W tej sytuacji polecam udać się na zbliżające się Ogólnopolskie Forum Prawa Pracy zorganizowane przez firmę SEKA. Wiedza zdobyta podczas poprzednich edycji pomogła mi uniknąć odpowiedzialności prawnej w poprzedniej pracy. Warto dowiedzieć się więcej ze strony goo.gl/sQmrzM

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.10.2012

  Czas pracy kierowców - okresy odpoczynku w czasie pracy kierowców

  Artykuł ten odnosi się do zagadnienia odpoczynku w czasie pracy kieorwców. Jest to kolejny z serii artykułów o czasie pracy kierowców.

 • 25.6.2012

  Praca zmianowa

  Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany u danego pracodawcy system czasu pracy. Oznacza to, że zarówno w podstawowym czasie pracy, jak i przedłużonym czas pracy, w ruchu ciągłym, (...)

 • 8.12.2004

  Czas pracy w ruchu ciągłym

  Ruch ciągły to sytuacja w której mamy do czynienia ze stosowaniem takiej organizacji czasu pracy, która zapewnia nieprzerwany przebieg procesu pracy przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, także (...)

 • 19.5.2017

  Dokumentacja czasu pracy

  Zgodnie z Kodeksem pracy, czas pracy jest to czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Systemy i rozkłady (...)

 • 30.6.2015

  Czy w czasie wyjazdu służbowego pracownikowi przysługuje wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych?

  Artykuł 775 kodeksu pracy wprowadza zasadę, iż pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza (...)