Ulga na dziecko 2012 , jaka kwota ?

Odpowiedzi w temacie (2)

rogalios

28.11.2011

Witam, mam nadzieje że moje pytanie nie będzie zbyt tendencyjne i wiem że zapewne już wiele takich pytań mogło zostać zadanych. Jaka będzie kwota ulgi na dziecko w 2012 roku?!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

fabia78

2011-11-28 11:34:34

Miesięcznie na każde dziecko kwota do odliczenia wynosić beidze 92,67. W sakli roku daje to maksymalna kwotę wynoszącą 1112,04 zł.

wszemił

2011-11-28 11:48:53

Napewno to jest aktualna informacja?! Chyba za snika jest ta stawka, to nie jest przypadkiem obecna stawka?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  Odliczenie za Internet zostało zlikwidowane, natomiast ulga na wychowanie dziecka została bardzo mocno ograniczona. Przywileje stracili też bogaci rodzice oraz naukowcy i artyści. Z dniem 1 stycznia (...)

 • Ulga rodzinna do rozliczenia za 2008 rok

  W ramach ulgi rodzinnej (tzw. ulgi na dzieci) odliczeniu od podatku podlega kwota stanowiąca iloczyn liczby wychowywanych dzieci i dwukrotność kwoty zmniejszającej podatek określonej w pierwszym przedziale (...)

 • Ile będzie można odliczyć od podatku w ramach ulgi rodzinnej w kolejnych latach?

  Już w rozliczeniu podatkowym za 2007 r. będzie można odliczyć od podatku znacznie wyższą niż obecnie kwotę ulgi na dzieci. To skutek znowelizowanej niedawno ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Ulga na wychowanie dziecka

  Jedną z cieszących się największym powodzeniem ulg podatkowych jest ulga przysługująca z tytułu wychowywania dziecka. Polega na odliczeniu określonej kwoty pomnożonej przez ilość dzieci. Odliczenie (...)

 • Ulga prorodzinna w rozliczeniu PIT

  Ulga na dzieci to jedna z najczęściej wykorzystywanych ulg podatkowych. Jest to rodzaj swoistej polityki prorodzinnej państwa, które stara się wspierać rodziców i rodziny wielodzietne. (...)