umowa deweloperska - notariusz w Łodzi z doświadczeniem?

Odpowiedzi w temacie (3)

majuta

5.1.2017

jestem z łodzi i szukam doświadczonego notariusza w tworzeniu umów deweloperskich. Macie jakieś namiary? Jak wygląda w ogóle taka umowa?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ULEWICZ.KANC

2017-01-06 10:49:53

Dzień dobry, notariusz nie tworzy umowy deweloperskiej, tylko sporządza akt notarialny z jej zawarcia. Umowę deweloperską tworzy zazwyczaj adwokat lub radca prawny na zlecenie dewelopera lub nabywcy. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

staszz

2017-01-09 09:59:51

Podejrzewam, że każdy notariusz jest doświadczony w sporządzaniu umów deweloperskich :) Umowa po prostu zabezpiecza i dewelopera i Ciebie, że do kupna mieszkania dojdzie w przyszłości. A jeśli chodzi o notariuszy z Łodzi możesz np sprawdzić panią Magdę Krakowińską, tu masz telefon 42 670 01 01.

ULEWICZ.KANC

2017-01-09 10:24:16

Staszzz, notariusz nie jest od sporządzania umów. Jeśli nawet notariusz będzie miał wzór takiej umowy, to nie poniesie odpowiedzialności za jej sporządzenie niezgodnie z interesem klienta. A każdemu nabywcy nieruchomości powinno zależeć na tym, aby należycie zabezpieczyć swoje interesy. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.7.2019

  Sprawa drukarza z Łodzi - co dalej?

  Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił 5 lipca 2019 r. skierować wniosek o wznowienie postępowania na korzyść drukarza z Łodzi, który odmówił druku (...)

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 14.9.2018

  Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  Jak zawrzeć umowę darowizny, żeby była ona skuteczna. Kiedy i z jakich przyczyn można odwołać darowiznę? Czy w umowie darowizny można obdarowanego do czegoś zobowiązać i jakie to rodzi konsekwencje? (...)

 • 20.1.2019

  Koniec doręczeń notarialnych

  Nowelizacja ustawy o notariacie przewidziano uchylenie dwóch przepisów dotyczących możliwości dokonywania przez notariusza doręczeń w postępowaniu cywilnym.

 • 29.1.2010

  Rodzaje umów deweloperskich spotykanych w obrocie

  W niniejszym artykule omówione zostały poszczególne rodzaje umów, zwanych potocznie umowami deweloperskimi. Przykładowo do tej grupy należą umowy deweloperskie w ścisłym tego (...)