Umowa zlecenie + sezonowa działalnosc + status ucznia

Odpowiedzi w temacie (0)

martekv3

8.1.2020

Dzień dobry! Nigdzie w internecie nie potrafię znalezc odpowiedzi na moje pytanie. Mam działalnosc usługową od ponad 3 lat i zawieszam ją regularnie mniej więcej na 6 miesięcy na okres zimowy ze względu na jej sezonowosc. Mam 22 lata i kilka lat temu skończyłam liceum i chciałabym teraz kontynuowac edukacje w szkole policealnej na kierunku trwającym rok. Obecnie chcę z nowym pracodawcą podpisac umowe zlecenie, ale od momentu gdy rozpocznę naukę w lutym, tak, aby on nie musiał płacic za mnie składek, a sam podatek. Jeśli teraz mam zawieszoną dzialałnosc, rozpocznę umowę zlecenie wraz z nauką i statusem ucznia, a w czerwcu odwieszę swoją działalnosc na pół roku to wiem, że będę musiała opłacac jak zawsze składki ZUS. Co w tym momencie dzieje się z moją odrębną od działalności umową zlecenie? Czy od tego momentu nie będzie mnie już obowiązywał status ucznia, a mój pracodawca będzie musiał płacic za mnie zus? czy nie ma to żadnego wpływu i po prostu nadal będę dla niego widniec jako uczen, a moja dzialalnosc to tak jak do tej pory odrębna praca i będę standardowo musiała opłacac składki z tytułu samej działalności? Czy późniejsze zawieszenie działalności będzie miało jakiś wpływ na moją umowę zlecenie/składki i czy powinnam później gdzieś to zgłosic?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • mLegitymacja na nowy rok szkolny

  Twoje dziecko ciągle zostawia legitymację w domu? Już niedługo ten problem odejdzie w zapomnienie. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi (...)

 • Spółka cywilna - Zasady funkcjonowania, wady i zalety spółki cywilnej

  Spółka cywilna jest umową pomiędzy osobami fizycznymi bądź osobami prawnymi, na podstawie której wspólnicy zobowiązują się dążyć do osiągnięcia celu gospodarczego przez (...)

 • Umowa komisu

  Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek (...)

 • Spółka komandytowa - Zasady funkcjonowania spółki komandytowej

  Jeżeli posiadasz czas, umiejętności oraz pomysł na zrealizowanie danego przedsięwzięcia a Twój znajomy posiada kapitał który chciałby korzystnie ulokować to wówczas możecie (...)

NA SKÓTY