urlop macierzyński, rodzicielski, l4

Odpowiedzi w temacie (0)

aniab1990

13.6.2018

Witam, chciałam zapytać, poradzić się co zrobić aby było jak najlepiej pracuję na umowę na czas określony do 31.12.2018, obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim do 14.07.2018 i jeszcze nie złożyłam wniosku o urlop rodzicielski, ponieważ ciężko zachorowałam (mam raka). Zastanawiam się, czy nie wziąć L4 (tak doradził też pracodawca), moje leczenie potrwa dość długo, może nawet dłużej niż do końca roku (a nie wiem czy przedłużą mi umowę). Jeśli mąż wziąłby teraz 16 tygodni urlopu rodzicielskiego, a ja L4 to czy o resztę urlopu rodzicielskiego mogę złożyć jeszcze wniosek po zakończeniu mojej umowy? lub czy po zakończeniu umowy mogę starać się o jakiś zasiłek/ rentę? i później o urlop rodzicielski? lub czy u innego pracodawcy mogę też w przyszłości wykorzystać te 16 tygodni? czy może od 14.07 ciągnąć l4, w grudniu złożyć wniosek o rodzicielski i po rodzicielskim wrócić na l4 lub jakiś zasiłek? czy jest taka możliwość? doradźcie proszę, bo już muszę się decydować, a nie wiem co robić.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie (...)

 • Urlop taty

  Coraz więcej mężczyzn decyduje się na urlop ojcowski. Tylko w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku z dziećmi zostało o 2,3 tys. ojców więcej niż jeszcze rok temu.

 • Rodzice na urlopach

  Wraz z wzrostem liczby urodzeń rośnie liczba urlopów rodzicielskich. Od 2 stycznia 2016 r. obowiązują dwa rodzaje urlopów związane z narodzinami dziecka: urlop macierzyński (20 (...)

 • Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • Zasiłek macierzyński - Kiedy przysługuje i ile wynosi zasiłek macierzyński

  Wysokość zasiłku macierzyńskiego, zasady przyznawania, okres wypłacania. Zasiłek macierzyński bez ubezpieczenia chorobowego.

NA SKÓTY