Forum prawne

W jaki sposób rozliczyć się z podatku PIT za 2013 rok gdy były pracodawca nie wystawił PIT-11?

W jaki sposób rozliczyć się z podatku PIT za 2013 rok gdy były pracodawca nie wystawił PIT-11? W styczniu 2013 roku rozwiązałam umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy, w trybie art. 55 § 11 Kodeksu pracy, z powodu ciężkiego naruszenia przez pracodawcę podstawowych obowiązków pracodawcy wobec mnie jako pracownika. Pracodawca nie wypłacał mi regularnie wynagrodzenia o pracę zgodnie z postanowieniami umowy, a w listopadzie 2012 roku w ogóle zaprzestał wypłacania wynagrodzenia. Po złożeniu Oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę z winy pracodawcy, nie doczekałam się ani wypłaty zaległych wynagrodzeń, ekwiwalent za urlop i odszkodowania, ani nawet odpowiedzi na złożone pismo. W konsekwencji, w lutym 2013 roku złożyłam pozew do sądu pracy o wypłatę zaległych wynagrodzeń. Po złożeniu pozwu, pracodawca wypłacił mi drobną część zaległych wynagrodzeń (ok 15% wartości długu) w 4 ratach. Proces wciąż trwa. Jednak były pracodawca nie przesłał mi rozliczenia PIT-11 za 2012 rok. Nie wiem jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

2014.4.9 19:17:31

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: W jaki sposób rozliczyć się z podatku PIT za 2013 rok gdy były pracodawca nie wystawił PIT-11?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika