Wykonawca nie wywiązuje się z terminu

Odpowiedzi w temacie (0)

szczepcio80

11.10.2019

Moj problem polega na opieszałości wykonawcy, któremu zleciłem wykonanie ogrodzenia. Inwestycja miała byc zrealizowana na przełomie czerwca/lipca, co jest ujęte w korespondencji mailowej z wykonawcą. Z wykonawcą nie mam podpisanej typowej umowy, lecz przed rozpoczęciem realizacji przesłał mi fakturę do wpłacenia zaliczki w wysokosci polowy należnej kwoty. Na fakturze jest ujęty przedmiot inwestycji. Wykonawca rozpoczął realizację inwestycji pod koniec czerwca tak jak powinien, wykonując tylko małą część, od tego czasu do dziś jestem notorycznie zwodzony z terminami przyjazdu i dokończenia prac. Praktycznie nie odbiera ode mnie telefonu. Kilka razy do mnie zadzwonił podając kolejne terminy przyjazdu, ale ich nie dotrzymał. Proszę o poradę jak zmusić go do wykonania prac lub zerwania współpracy i odzyskania pozostałej kwoty zaliczki.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.6.2010

  Gwarancja zapłaty za roboty budowlane

  Z dniem 16 kwietnia 2010 roku weszła w życie Ustawa o zmianie Kodeksu cywilnego, która w art. 3 uchyliła Ustawę z dnia 9 lipca 2003 roku o gwarancji zapłaty za roboty budowlane. Obecnie zagadnienia (...)

 • 27.2.2012

  Umowa o dzieło - odpowiedzialność wykonawcy

  Umowa o dzieło jest jedną z częściej zawieranych umów w życiu codziennym. Dzieło może przybrać różny charakter np. budowa lub remont domu, założenie instalacji, namalowanie obrazu. (...)

 • 27.10.2004

  Umowa o roboty budowlane

  Umowa o roboty budowlane to wyspecjalizowany rodzaj umowy o dzieło. Posiada zresztą podstawowe cechy umowy o dzieło. Stronami tej umowy są wykonawca i inwestor. Przedmiotem umowy natomiast jest odpowiednie (...)

 • 2.4.2015

  Odwołanie od decyzji - Jak napisać i w jakim terminie?

  Odwołanie jest środkiem zaskarżenia przysługującym stronie na decyzję wydaną w pierwszej instancji przez organ administracji publicznej, a także inny organ lub podmiot, który na mocy prawa (...)

 • 23.11.2015

  Podwykonawcy w procesie inwestycyjno-budowlanym.

  Podwykonawca jest „najsłabszym ogniwem” w procesie inwestycyjnym. Pokazały to nam wydarzenia ostatnich lat. Na największych inwestycjach infrastrukturalnych realizowanych w Polsce to właśnie (...)