Zadłużenie w Cyfrze Plus -komornik

Odpowiedzi w temacie (1)

iwonka36

18.10.2011

Witam serdecznie, potrzebuje porady w sprawie zajęcia wynagrodzenia prze komornika.Wczoraj ku ogromnemu zdziwieniu, dostałam informację od kadrowej,że z kolejnej pensji zostanie mi pobrane 715 zł w związku zajęciem komorniczym.Zaczęłam się zastanawiać i liczyłam że to pomyłka.Nie posiadam żadnego kredytu,żadnych zaległości,żadnych pism w skrzynce. telefon do komornika i dowiaduję się,że firma windykacyjna Presto Investment przekazała mój dług do komornika,chodzi o zaległość z z cyfry plus, zadzwoniłam i do firmy windykacyjnej i do cyfry plus, sytuacja wyglada także w 2006 zawarłam umowę w cyfrze plus ,rozwiązałam ją 1 lutego 2009, uregulowałam rachunki, i co się okazuje , oddałam podobno nieterminowo sprzęt do cyfry,w związku z tym naliczono karę umowną 300zł, podobno cyfra wysyłała należnośc do zapłaty na stary adres , mieszkania , które sprzedałam w 2007 roku, pózniej przekazała mój dług do firmy windykacyjnej, ono też wysyłali na stary adres , po czym przekazali sprawę do komornika , z kwoty 300zł urosło 715zł, które jednorazowo zostanie mi pobrane z przyszłej pensji, moje pytanie jest czy mam jakąś podstawę prawną do odwołania sie, jeżeli tak to do kogo , bardzo proszę o radę, pozdrawiam Iwona

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2011-10-18 22:28:32

1. Wniosek do sądu, który wydał nakaz zapłaty o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu do nakazu zapłaty uzasadniając go tym, że korespondencja była kierowana na nieaktualny adres zamieszkania, a wierzyciel nie zadał sobie trudu znalezienia Pani aktualnego adresu zamieszkania i celowo wprowadził sąd w błąd podając Pani nieaktualny adres, co spowodowało, że nie mogła Pani uczestniczyć w postępowaniu. Wraz z tym wnioskiem należy złożyć sprzeciw do nakazu zapłaty podnosząc zarzut przedawnienia roszczenia. 2. Skarga na czynności komornika do sądu nadzorującego jego pracę z wnioskiem o wstrzymanie egzekucji do chwili rozstrzygnięcia sprawy nakazu zapłaty.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.12.2017

  Dlaczego mieszkania trafiają na licytacje komornicze?

  Brak możliwości spłaty zobowiązań jest najczęstszą przyczyną zlicytowania nieruchomości dłużnika. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Jakie są inne powody licytacji nieruchomości?

 • 16.3.2017

  Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

 • 31.12.2012

  Czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT?

  Często pojawia się pytanie czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT dokumentującą sprzedaż nieruchomości na licytacji komorniczej. Niniejszy artykuł ma na celu wyjaśnienie powyższych (...)

 • 27.8.2013

  Zajęcie jako pierwszy etap egzekucji z nieruchomości

  Egzekucja z nieruchomości to innymi słowa egzekucja z własności nieruchomości - prowadzi ona bowiem do zmiany w prawie własności nieruchomości. Zajęcie jest pierwszym etapem egzekucji z nieruchomości, (...)

 • 1.8.2014

  Poszukiwanie majątku przez komornika

  Przepisy o egzekucji wymagają, by we wniosku lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji z urzędu wskazane było świadczenie, które ma być spełnione, oraz sposób egzekucji. Wierzyciel musi (...)