zajęcie i pobranie pieniędzy z konta bankowego

Odpowiedzi w temacie (4)

Kasia9026

21.10.2014

Mój partner dostaje wypłatę na konto komornik nie pobierał mu nic z wypłaty bo zarabiał pensje minimalna teraz zarabia około 1800 komornik zablokował mu konto po kilku dniach zabrał wszystkie pieniądze czy odbyło się to zgodnie z prawem dodam że mamy małe dziecko i kredyt w banku a teraz nie mamy środków do życia ponieważ ja nie pracuje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

wierzu

2014-12-22 11:21:32

Z tego co wiem, to komornik może zabierać jedynie kwotę, która przekracza najniższą krajową. Być może doszło do przekroczenia jego kompetencji. Pamiętaj, że zawsze możesz złożyć zażalenie na pracę komornika.

stokrotkapolna71

2015-01-13 02:14:25

Kasiu jeśli Twój partner otrzymywał wypłatę na r-k bankowy na którym była informacja o zajęciu egzekucyjnym to jeśli łączna kwota wpływów jakichkolwiek na ten r-k od daty wystawienia zajęcia przekroczyła kwotę trzech średnich krajowych to więcej nie zobaczycie ani grosza na tym r-ku aż do momentu całkowitej spłaty zadłużenia.... przykre ale niestety prawdziwe.

Piotr5432

2015-03-10 13:55:03

Być może warto po negocjować z kredytodawcą by zostawiał minimalną krajową. Czy ta pożyczka jest w banku? Chwilówki czy jakiś parabank?

Gajiwa

2015-03-11 12:34:19

Ewentualnie zwróć się do kancelarii lexperto, udzielają darmowych porad prawnych

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.5.2009

  Środki pieniężne na rachunkach oszczędnościowych wolne od zajęcia

  Jak powszechnie wiadomo, jednym ze sposobów przeprowadzenia egzekucji komorniczej jest egzekucja z rachunku bankowego dłużnika. Podobnie jednak jak w przypadku egzekucji z wynagrodzenia za pracę, ustawodawca (...)

 • 16.3.2009

  Na czym polega akredytywa?

  Akredytywy znajdują zastosowanie zarówno w obrotach krajowych jak i zagranicznych. Akredytywa gwarantuje dostawcy bezwzględne i natychmiastowe otrzymanie należności, a odbiorcy pozwala uzależnić (...)

 • 7.6.2010

  Kto dziedziczy środki z rachunku bankowego? Zapis bankowy

  Posiadacz rachunku bankowego może wskazać w umowie z bankiem osobę, której po jego śmierci bank wypłaci pieniądze znajdujące się na tym rachunku. Jednak kwota ta nie może być wyższa niż (...)

 • 19.5.2012

  Zasady zwrotu nadpłaty podatku

  Właśnie dobiegła końca kampania składania PIT-ów. Wielu podatników dostanie od fiskusa podarunek w postaci zwrotu nadpłaty podatku. Warto wiedzieć, jakie zasady obowiązują przy dokonywaniu zwrotu (...)

 • 16.4.2019

  Środki z OFE trafią na indywidualne konta emerytalne

  Rząd proponuje, by uczestnicy OFE mieli wolny wybór pomiędzy prywatnymi Indywidualnymi Kontami Emerytalnymi, a przekazaniem do ZUS. Środki z OFE będzie można wypłacić jednorazowo lub w ratach, (...)