Zakup auta i nieudana naprawa w ASO VW

Odpowiedzi w temacie (0)

kamilo1249@wp.pl

13.2.2018

Witam. Zakupiłem auto z komisu wszystko w porządku jedyne co było to błąd immobilizera który się wyświetlał, sprzedawca powiedział że to raczej nic poważnego może po prostu błąd jakiś który da się usunąć bo auto odpalało i nie miało z niczym problemu. Wynegocjowałem 100zł żebym podłączył do komputera i sprawdził co to jest za błąd, ewentualnie gdyby coś się działo żeby dzwonić do niego bo on nie ucieka ze swoim komisem i ewentualnie pomoże. Pojechałem z problemem do salonu VW. Podłączono go do komputera i spróbowano naprawić, lecz w aucie był sterownik silnika(immobilizera) od innego auta dlatego był błąd. Po aktualizacji auto przestało odpalać w salonie twierdząc że rozkodowali wszystko i teraz nie wiedzą który to sterownik jest wadliwy oferują wymianę wszystkich sterowników, stacyjkę i nowe kluczyki koszt jakieś 10tyś zł. W tym momencie nie jestem przygotowany na taką naprawę tymbardziej że ja jechałem na diagnoze a postawiono mnie pod ścianą że albo zapłacę 10tyś albo niestety auto nie będzie odpalać. Serwis powiedział, że nie jest w stanie uruchomić auta i oddać mi w stanie w jakim było bo oni mogą jedynie wsadzić sterowniki nowe i je ponownie zakodować. Komis odpowiedział, że on nic o tym nie wie nic oczywiście nie grzebał i teraz sie wypina że mogłem napisać z nim na kartce że on pokryje koszty tej naprawy w razie czego, co mogę zrobić w tej sytuacji jeśli ta naprawa nie jest na moją kieszeń i jest 1/4 wartości auta ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.3.2017

  Wydatki na zakup leków w ramach ulgi rehabilitacyjnej w PIT

  Odliczeniu od dochodów podlegają wydatki na zakup leków, których stosowanie - stale lub czasowo - osobie niepełnosprawnej zalecił lekarz specjalista. Odliczeniu podlegają (...)

 • 20.5.2015

  Reklamacja obuwia - nowe zasady od 2015 roku

  REKLAMACJA BUTÓW NA NOWYCH ZASADACH - zmiana przepisów od początku 2015 roku. Nowe przepisy korzystniejsze dla konsumentów.  Na jakiej podstawie reklamować buty? Jak skorzystać (...)

 • 23.4.2017

  Rękojmia konsumencka w przepisach UE

  Jeśli w trakcie obowiązywania gwarancji prawnej (rękojmi za wady) okaże się, że zakupiony produkt jest wadliwy bądź nie wygląda bądź nie działa tak, jak przedstawiono w opisie, to (...)

 • 28.1.2015

  Samochody służbowe do celów prywatnych - zmiany PIT w 2015 roku

  Zmieniły się zasady rozliczania podatku z tytułu samochodów służbowych użytkowanych przez pracowników do celów prywatnych. Od 2015 wartość przychodu określa ryczałt.

 • 28.9.2017

  Specustawa zdrowotna już obowiązuje

  Ustawa z dnia 15 września 2017 r. o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej ma na celu zwiększenie środków finansowych (...)