Zaskarżenie warunków naboru na stanowisko urzędnicze

Odpowiedzi w temacie (0)

oakpil

10.6.2019

Witam, w mojej gminie jest nabór na stanowisko głównego specjalisty do wydawania decyzji podziałowych, nabywania gruntów itp. (tak w skrócie ale 90% czasu pracy to podziały). Wcześniej na tym stanowisku pracowała kobieta, która przeszła z innej gminy gdzie pracowała na identycznym stanowisku (łącznie jej staż to ok. 30 lat). Niestety miała umowę na czas określony i po zmianie władz nowy Burmistrz nie przedłużył z nią umowy. Teraz ja bym chciał zaskarżyć warunki naboru ponieważ zostało określone wykształcenie na: wykształcenie wyższe w zakresie prawa lub administracji na wydziale prawa i administracji. W mojej ocenie jest to rażące naruszenie konkurencyjności w naborze ponieważ na to stanowisko zdecydowanie bardziej nadają się osoby po geodezji lub gospodarce przestrzennej. Czy mogę zaskarżyć już teraz bez składania papierów na ten konkurs do WSA czy powinienem złożyć papiery (wykształcenie wyższe - geodezja, doświadczenie w podziałach, doświadczenie w odszkodowaniach za przejęcia pod drogi) i dopiero po nie otrzymaniu zatrudnienia zaskarżyć wyniki? Zaznaczę, że nie chcę tej pracy ale z daleka widać, że to jest konkurs pod kogoś a tego nienawidzę i chcę być po prostu złośliwy.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.8.2019

  Założenia programu „Mój Prąd”

  Ministerstwo Energii we współpracy Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”.

 • 29.4.2018

  Nowy system kształcenia kadr Służby Więziennej

  Ustawa przewiduje zmianę systemu naboru oraz szkolenia i doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz utworzenie uczelni Służby Więziennej, która będzie kształcić przyszłe (...)

 • 26.7.2019

  Co dalej z podatkiem od sprzedaży detalicznej?

  Komisja Europejska (KE) złożyła odwołanie od korzystnego dla Polski wyroku Sądu UE w sprawie podatku od sprzedaży detalicznej (tzw. podatku handlowego). Wcześniej Sąd UE w wyroku z 16 maja (...)

 • 19.12.2017

  Reforma dla kadr Służby Więziennej

  Rządowy projekt przewiduje zmianę systemu naboru oraz szkolenia i doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy Służby Więziennej (SW). Dzięki nowym rozwiązaniom Służba Więzienna ma się stać nowoczesną (...)

 • 2.4.2015

  Odwołanie od decyzji - Jak napisać i w jakim terminie?

  Odwołanie jest środkiem zaskarżenia przysługującym stronie na decyzję wydaną w pierwszej instancji przez organ administracji publicznej, a także inny organ lub podmiot, który na mocy prawa (...)