Prawo podatkowe: Podatek od nieruchomości - Porady prawne (strona: 4)

Bdynek letniskowy i mieszkalny a podatek

Na górskiej działce zbudowano (prawie) budynek określony w pozwoleniu na budowę jako letniskowy. Powierzchnia zabudowy: 62,30 m2, powierzchnia całkowita 90,20 m2, powierzchnia użytkowa 72,15 m2. (...)

Podatek od nieruchomości od garażu

Kupiłam działkę budowlaną i chcę wybudować na niej dom z garażem i obok jeszcze jeden garaż większy. Czy podatek od garażu wolnostojącego będzie wyższy niż podatek od nieruchomości? Czy (...)

Konkubinat a dziedziczenie

Rok temu zmarła moja konkubina (mieszkaliśmy i żyliśmy razem 18 lat bez ślubu, dzieci nie mieliśmy), która miała zapisaną na siebie działkę budowlaną, na której stoi dom w stanie surowym oraz (...)

Wody stojące a jeziora

Wydzierżawiłem od AZWRSP 4,5 ha użytków rolnych w skład których wchodzą łąki oraz 0.05 ha naturalnego (20x25m) jeziorka znajdującego się na łące, lecz oznaczonego Ws (wody stojące). Po złożeniu (...)

Umorzenie zaległości podatkowej a współwłasność

Jestem właścicielem nieruchomości zabudowanej w udziałach po 1/2. Jak każdego roku, Prezydent Miasta wydał jedną decyzję w podatku od tej nieruchomości na rok 2004 i 2005, którą następnie doręczono (...)

Przedawnienie podatku od nieruchomości

Mam nieruchomość, za którą od kilku lat nie płacę podatku. Czy podatek od nieruchomości należy do świadczeń okresowych, co by spowodowało, że każde jednorazowe świadczenie przedawnia się (...)

Faktyczne poniesienie wydatku a koszty

Podatek od nieruchomości za 2006 r. nie został jeszcze zapłacony i prawdopodobnie nie będzie zapłacony w tym roku. Czy zarachowany, lecz fizycznie nie zapłacony podatek od nieruchomości, jest kosztem (...)

Umorzenie podatku od zabytkowej nieruchomości

Posiadam nieruchomości objęte ochroną konserwatora zabytków jako otoczenie zabytku (bez indywidualnego numeru). Jakie możliwości daje Ordynacja podatkowa prezydentowi miasta na umorzenie (zaniechanie, (...)

Opodatkowanie siedliska na działce rolnej

Właściciel chciałby wybudować siedlisko na działce rolnej, która ma powierzchnię większą od średniej wielkości gospodarstwa rolnego w danej gminie. Równocześnie właściciel ma możliwość (...)

Zwolnienia podmiotowe w podatku od nieruchomości

Jesteśmy zespołem szkół niepublicznych. Mamy placówki w kilku dzielnicach Warszawy, wynajmujemy lokale od JST. Różne urzędy dzielnic Warszawy różnie interpretują prawo. Urzędnicy jednej z dzielnic (...)

Podatek od nieruchomości na cele rekreacyjne

Mam teren o powierzchni 3,7 ha. Mam zamiar zagospodarować ten teren pod prywatny park rekreacyjny. Chcę otworzyć firmę zajmującą się organizacją wypoczynku dla pracowników firm (imprezy integracyjne (...)

Podatek od nieruchomości a impreza masowa

Zamierzam założyć pole do gry w paintball. Aktualnie działkę wykorzystuje częściowo do prowadzenia innej działalności gospodarczej. Płacę podatek za grunty pod działalność gospodarczą i (...)

Podatek od terenów rekreacyjno-wypoczynkowych

Czy za grunty sklasyfikowane w ewidencji jako tereny rekreacyjno-wypoczynkowe (Bz), na których zorganizowano nieodpłatne miejsca wypoczynku (biwaki, parkingi, ruiny zamczysk) udostępnione do publicznego (...)

Dzierżawca podatnikiem podatku od nieruchomości

Kto powinien uiścić podatek od nieruchomości, która została wydzierżawiona? Dzierżawca, czy zarządca? Chodzi o konkretny przypadek wydzierżawienia gruntu leśnego przez Nadleśnictwo pod działalność (...)

Podatek od nieruchomości przy współwłasności

Współwłaściciele nieruchomości (spółka kapitałowa, spółka osobowa, osoby fizyczne) nie mogą się porozumieć, który z nich ma złożyć, zgodnie z wymogami U.M. w Poznaniu, deklarację na cały (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika