Forum prawne (strona 146)

Skarga na policjant - Gdzie złożyć skargę na policjanta?

ja tesz mialem z policiom do cynienia zlapal mnie za gardlo i zacol dusic i zabral mi leki zaceli sie zemnie nabijac ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.8.12 19:51:35

Zostałam okradziona w wynajętym mieszkaniu

Cześć. Wynajmuję mieszkanie z chłopakiem od 4,5 roku, ostatnio dowiedzieliśmy się od sąsiada, że z naszego mieszkania wychodziły 3 osoby. Nie wzięliśmy tego na poważnie, ponieważ przyjmujemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.12 2:56:40

MŚCIWOŚĆ OPUSZCZONEJ ŻONY

Mój problem mam od kilku lat mam dwoje dzieci i żone psychopatomaterialistką. każdego dnia ma problem ze sobą i z nami uważa że jest naj mądrzejsza znęca się nad dziećmi bije pasem a mnie próbuje ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2017.8.11 22:27:35

Problem z komisem gsm

Witam 27 lipca zakupiłem w komisie telefon używany za 700zł z gwarancją sprzedawcy trzy miesiące, w ciągu kilku godzin od zakupu stwierdziłem wiele usterek (nie działał czujnik światła i zbliżeniowy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.11 20:53:42

Komornik zabrał cała wypłatę.

Witam .

nie wiem co mam robić czy sobie odpuścić i mieć z głowy dług (jeśli to faktycznie całość) czy walczyć o moje pieniądze?
Pracuje na umowę o prace moje wynagrodzenie w tym miesiącu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.11 20:22:50

Widełki najmu pokoju pod/na działalność gospodarczą

Dzień dobry! Proszę o państwa opinię...

Jakie są widełki najmu pokoju pod/na działalność gospodarczą (praca z laptopem bez konieczności przyjmowania interesantów w mieszkaniu/pokoju)? Ile ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.11 18:48:46

Czy Francuz ( a więc obywatel UE) mieszkający we Francji może zakupić auto w Polsce na polskich tablicach

Czy Francuz ( a więc obywatel UE) mieszkający we Francji może zakupić auto w Polsce na polskich tablicach rejestracyjnych, i zachować je na polskim ubezpieczeniu?
Jeśli nie, to czy może być współwłaścicielem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.11 8:34:56

Zamiana służebności! Pomocy !!

Witam,bardzo chciałabym prosić o jakieś konstruktywne rady odnośnie zamiany służebności na rentę bądź innych rozwiązań wynikających z zaistniałej sytuacji.A mianowicie...
2 lata temu zmarła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.11 0:0:49

Komornik zabiera mi wszystko czy można coś z tym zrobić

Też miałem podobny problem, może moja sytuacja nie była aż tak tragiczna, w skrócie byłem zadłużony na 60 tysięcy, i myślałem, że zostaje mi tylko egzystować jak zwierze w biedzie do końca ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.8.10 16:31:45

Dopłata do funduszu remontowego, nowy właściciel

Motivational stock music and background music ... 152223 stock music clips and loops. Production music starting at $20. Download and buy high quality tracks.
This reel showcases some of my work from 2011 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.8.10 16:26:56

płot w granicy a dom sąsiada

Witam sąsiad chce postawić płot na działce tuż przy moim oknie 0.5m jaki może postawić i czy w ogole może ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.8.10 13:53:28

Niejasna kwota do zapłaty.

Witam!
Dostałam wezwanie do zapłaty, ale nie mam pojęcia ile w końcu musze za wszystko zapłacić (kara, plus odsetki oraz koszta sądowe).
Czy ktoś mógłby zerknąć na pismo i powiedzieć jaka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.10 13:45:14

długi rodziców

jakoś dziwnie tu sa same pytania ani jednej odpowiedzi co to za forum ... Zobacz wątek

32 odpowiedzi

2017.8.10 10:9:53

Umowa zlecenie

Jestem zatrudniona na umowę zalecenie w pewnej firmie od lipca do końca sierpnia, każdy miesiąc nowa umowa. Po przepracowaniu miesiąca dowiedziałam się,że wynagrodzenie za miesiac lipiec otrzymam ... Zobacz wątek

27 odpowiedzi

2017.8.10 0:54:55

Witam, Kontaktuję się z Państwem w nietypowej dość sprawie. Mieszkam w domu jednorodzinnym na

Witam,

Kontaktuję się z Państwem w nietypowej dość sprawie. Mieszkam w domu jednorodzinnym na osiedlu domów (bardzo spokojna dzielnica, strefa zamieszkania o niskim natężeniu ruchu samochodowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.9 23:4:3

Dzień dobry. Mam pytanie w kwestii donosu, w urzędzie gminy zgłoszono na mnie i moja rodzine donos

Dzień dobry.
Mam pytanie w kwestii donosu, w urzędzie gminy zgłoszono na mnie i moja rodzine donos w kestii mieszkania czy mam prawo dowiedziec sie kto napisal taki donos i jak to zrobic. Donos ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.9 20:40:8

Witam . Działka UR -usługi rzemiosła uciążliwego a budowa domu na takiej działce czy jest możliwość?

Witam . Działka UR -usługi rzemiosła uciążliwego a budowa domu na takiej działce czy jest możliwość? .dodam że działka znajduje sie w koło budynków mieszkalnych. terenu UR -usługi rzemiosła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.9 19:4:55

Rola kuratora sądowego

A jesli ma sie asystenta rodziny i asystent niema zastrzezeni do rodziny tylko kuratorowi zawsze cos nie pasuje i zastrasza ze odbierze dzieci? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.8.9 16:17:51

Rezygnacja z kindergelds

Rezygnacja z kindergelds Witam
Mojemu mężowi kończy się kontrakt w Niemczech w październiku,
Bedzie wracał do Polski, jak załatwić rezygnację z kindergelds, chcielibyśmy starać się o 500+ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.9 15:47:12

spadek zmarłej matki narzeczonej

Witam mam pytanie ponieważ w lutym tego roku zmarła matka mojej narzeczonej pozostawiając wiele długów oczywiście narzeczona zgodnie z prawem zrzekła się spadku. 5 dni temu urodziła się nam córka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.9 15:33:15

Matka i dziecko w Anglii / ojciec w Polsce - gdzie sprawa o alimenty?

Witam,
Moja byla zona i nasz 5 letnii syn mieszkaja od paru lat w Anglii. Ja natomiast mieszkam w Polsce.

Do tej pory placilem dobrowolnie wg tego co ustalilismy ale teraz ona zlozyla pozew o alimenty ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.8.9 10:21:14

Konkubinat a alimenty

Witam. Jestem po rozwodzie wina z obu stron. Moja była żona ma przysadzone alimenty na kwotę 600 zł, nie mamy dzieci. Od pewnego czasu moja była żona zamieszkuje razem z konkubentem i jego dzieckiem ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2017.8.9 10:15:44

Szukam Prawnika Radcy do reprezentacji przed Izba Lekarska w Krakowie

Nie wiem czy jest w tym dobra ale znam Panią mecenas Angelike Mazur z Krakowa. Pomogła mi w innej sprawie... telefonu nie pamietam. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.8.8 21:10:37

Jednoczesne zatrudnienie radcy prawnego na etacie w urzędzie i prowadzenie kancelarii

Witam, chciałabym prosić o poradę bardziej doświadczonych kolegów radców prawnych. Jestem radcą prawnym zatrudnionym na etacie w gminie, a więc obowiązują mnie przepisy ustawy o pracownikach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.8 18:23:0

OBOWIĄZKI I PRAWA LOKATORÓW?

prosze posluchac ja mam jeszcze gorzej bo sasiadka nade mna wynajmuje mieszkanie i postanowila otworzyc sobie pralnie oczywiscie nie legalnie teraz tak sie rozkrecilo ze pierze tez cale noce prosze sobie ... Zobacz wątek

20 odpowiedzi

2017.8.8 16:55:50

Zatrzymanie prawa jazdy

Witam, mam pytanie, miesiąc temu mojego ojca zatrzymała policja i podczas badanie alkomatem wykazało 0.25 wydychanym powietrzu, ojciec powiedział że pil ale dzień wcześniej więc pojechali do szpitala ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2017.8.8 15:37:20

Święto państwowe a dzień wolny od pracy

Dzień dobry,

pracuje w sklepie na umowę o pracę na pełen etat. W tym mc są 4 weekendy plus święto 15.08. W tym mc nie mam ani jednego wolnego weekendu. W grafiku mam jedynie 8 dni wolnych od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.8 11:42:24

wpis w KW czy założenie nowego KW?

Witam, mam problem z wnioskiem o KW. Posiadam księgę wieczystą w której wpisane są grunty rolne. Obecnie chce założyć księgę dla działki na której stoi dom (a dokładnie - grunty rolne zabudowane). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.8 8:13:2

jak sprawdzic sygnature akt?

jak mam znalesc sygnature sprawy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.8.7 23:28:22

OBRONA PRZED KOMORNIKIEM? - pomoc prawna dla zadłużonych

Witam. Mam problem z jedną z tutejszych Kancelarii Komorniczych. Problem polega w skrócie na: Miałam b.mały dług w jednej firmie (kompletnie zapomniałam zaś po 3 latach dostałam wezwanie do stawienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.8.7 13:4:32

Spadek mieszkania z problematycznym lokatorem

Witam, mam problem...3 lata temu odziedzicilam po babci 2 pokojowe mieszkanie, w którym mieszka mój ojciec. Babcia w testamencie  zazuczyla sobie, żebym mieszkanie dostała  Ja, Al mój ojciec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.7 12:31:29

zanieczyszczenie środowiska

Cześć
W tym roku miałem 22 lat Sara, cieszę się zapoznać z ludźmi.
Mam problem o ocenę zanieczyszczenia spowodowane korkami. Każdy może przyczynić się pomysły ze mną.
Dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.7 1:29:2

Rozwód w sytuacji gdy sprawa jest w toku

W maju miałem pierwszą sprawe rozwodowa wnosilem o rozwód z winy zony, opiekę nad dziećmi, alimenty i pozbawienie żony praw rodzicielskich. Zona zgodziła się na wszystko po za pozbawieniem praw ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.6 18:16:51

Czy mogę uzyskać notatkę z interwencji strazy miejskiej i policji ,jak tak to w jaki sposób mógł

Czy mogę uzyskać notatkę z interwencji strazy miejskiej i policji ,jak tak to w jaki sposób mógł bym ja otrzymać wiem ,ze rozmowa była nagrywana ,ale chodzi mi o pisemne potwierdzenie Interwencja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.6 13:21:53

testament a opieka nad dzieckiem

Witam. Chciałabym sporządzić testament ze względu na losy mojego dziecka w razie jakiegoś wypadku. mam męża i napewno on by się zajął dzieckiem w razie konieczności. natomiast gdyby i on uległ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.6 12:45:1

Jak odzyskać pieniądze od najemcy?

Witam serdecznie. Chciałam zapytać co zrobic w takiej sytuacji gdy podpisalam umowe najmu mieszkania z facetem wspólnie w biurze w momencie wyprowadzki informowałam wlascicieli ze juz tam nie bede ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.8.6 0:23:15

Działalność gospodarcza - umowa użyczenia lokalu

Witam użytkowników, mam następujący problem:

Jestem zmuszony przenieść działalność gospodarczą do domu, w którym będe wkrótce mieszkać. Przeznaczyłem na biuro jedno pomieszczenie i z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.5 16:8:37

Babcia ma rente i upadla swichnela palec ma otwarte zwichniecie i pozrywane sciegna i nerwy czy nalezy

Babcia ma rente i upadla swichnela palec ma otwarte zwichniecie i pozrywane sciegna i nerwy czy nalezy sie jej odszkodowanie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.5 13:8:39

Spor o grosz

Witam. Mam problem z komornikiem, poniewaz wzialem szybka pozyczk, splacilem ja ale bez jednego grosza. Mimo kilkukrotnego wysylania kwoty do pozyczkodawcy, zawsze on to odsylal. Kwota wkoncu urosla do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.5 12:48:8

Matka dziecka nie podaje miejsca pobytu z dzieckiem

Dodam, że żyliśmy w związku pozamałżeńskim. Przyjąłem uznanie ojcostwa, syn nosi moje nazwisko. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.8.5 0:32:18

Przyciemnianie lamp

Witam.

Przyciemnianie lamp z tyłu skutera całkowicie na czarno jest niedopuszczalne. Tyle wiem.

Pytanie jest takie, czy jeśli moje lampy zostaną przyciemnione ALE zostawię na nich prześwit ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.4 21:3:11

Przedłużenie umowy na czas nieokreślony, a ciąża

Witam serdecznie,
mam pytanie odnośnie swojej umowy w pracy, którą mam na czas określony do 04.2019r. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim, który kończy mi się we wrześniu. Jeśli zajdę w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.4 16:7:59

Groźba Eksmisji. Płacę czynsz regularnie.

Dodam że w bloku nie ma żadnego węża w razie pożaru, wszystkie zostały skradzione. Mieszkam na ostatnim piętrze i gdy jest ulewa dach przecieka, przecieka także w pobliżu instalacji elektrycznej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.8.4 13:5:1

Pracodawca posiada mój weksel jak go odzyskać?

Witam.Mam problem który często mnie dręczy i nie mogę o tym zapomnieć.2 miesiące temu zatrudniłem się w pewnej "firmie" niedość że dostałem jakieś 40 % mojego łącznego wynagrodzenia to nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.4 11:39:55

Testament po dziadkach

Witam.
Takie pytanko.
Jeśli posiadam testament sporządzony przez notariusza (akt notarialny), testament jest jeden po babci i jeden po dziadku, w obydwu testamentach napisane, że całość majątku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.4 11:32:18

Jakie konto bankowe wybrac ?

Ja akurat mam mBank i jestem z niego zadowolona. A oprocentowanie o którym piszesz wszędzie jest na podobnym poziomie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.8.4 10:53:24

zanieczyszczenie powitrza

Witam,mam mały zakład,wentylator wydmuchuje zanieczyszczone środkami do malowania skór powietrze wzdłóż(1 metr obok) płotu sąsiadów.
Dodam,że to powietrze jest kompletnie niewyczuwalne,nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.3 23:37:15

Przedmiot kupiony na allegro przez kup teraz sprzedający nie chce wysłać towaru

Witam kupilam basen na allegro . sprzedawca mial 2dni na wysłanie mi basenu i go chyba nie wyslal poniewaz powinien mnie o tym chyba poinformowac a tego nie zrobil czy moge teraz odstąpic od zakupu ??? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.8.3 18:50:36

Witam. Ostatnio zgłosiła się do mnie policja, mieli nakaz aresztowania za nie zaplacony mandat. W

Witam. Ostatnio zgłosiła się do mnie policja, mieli nakaz aresztowania za nie zaplacony mandat. W sierpniu jadę na wakacje zagranice. Moje pytanie czy mogę gdzieś sprawdzić czy nie szuka mnie policja? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.8.3 18:23:2

Ustalenie kontaktów z córkami

Dzień Dobry,
Mojego męża reprezentuje mec. Celińska Milewska, nie ma sprawy w sądzie, dostałam od niej list. Moim pełnomocnikiem jest mec. Małgorzata Woźniak, na razie nie wiem czy to dobry wybór, ... Zobacz wątek

36 odpowiedzi

2017.8.3 14:54:43

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika