Forum prawne (strona 156)

2017.4.22 22:8:26

Komornik przy 1/4 etatu i alimentach

Alimenty i 500+ są całkowicie wolne od zajęć komorniczych więc nie ma prawa tego zająć. Musisz zgłosić to do niego najlepiej z wydrukiem z banku gdzie widnieją wpływy z tych tytułów. Jak nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.22 12:22:36

Praca w wojsku a sprawa w sadzie

Witam , chciałem się dowiedzieć czy mając sprawę w sądzie, która trwa już od 6 lat i nic się nie zmienia od tego czasu , cały czas są przekładane rozprawy . Czy mam szansę dostać się służb ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.22 12:22:24

2017.4.21 19:25:43

Zmiana nazwiska dziecka na nazwisko ojca

Dzień dobry,
były partner musi wykazać, że zmiana nazwiska dziecka jest zgodna z jego dobrem, a to wydaje się wątpliwe. Niemniej powinna Pani odpowiedzieć na wniosek. Ponadto, jeśli ojciec dziecka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.21 18:20:17

moja własność z domu byłej

Dzień dobry,
proszę wysłać do byłej partnerki oficjalne wezwanie do wydania Pana rzeczy pod rygorem skierowania sprawy do sądu.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.21 18:16:30

Uzyskanie informacji od likwidatora spółki

Dzień dobry,
proszę zadzwonić najpierw do sądu i likwidatora oraz sprawdzić informacje w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.21 18:13:16

Wymiana okien

Witam sześć lat temu kupiłam mieszkanie w bloku w kuchni było drewniane dwuskrzydłowe okno, tego roku złożyłam wniosek o wymianę na plastikowe ale takie samo ..spółdzielnia zgodziła się na ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2017.4.21 17:48:22

kancelaria prawna podatki warszwa

Prowadzę niewielki biznes, który od jakiegoś czasu dosyć prężnie zaczął się rozwijać. jednak wydaje mi sie, że doszedłem do takiego momentu, gdzie dalszy rozwój nie będzie możliwy bez poczynienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.21 14:59:45

nie wywiązanie się z umowy najmu

Widze kolega wyzej sie zesrał jak typowy cebulak . Po pierwsze Nie wiesz czym Pytający się kieruje rezygnując z wynajecia mieszaknia napisał tylko ze postanowił wrócić i chce miesiąc wcześniej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.4.20 23:4:41

urlop wychowawczy - dyrekcja chce zmienić umowę na pół etatu...

Bardzo proszę o informację czy w czasie urlopu wychowawczego dyrekcja szkoły może wymagać ode mnie podpisania zmiany umowy z pełnego etatu na niepełny, wyjaśniając że moje godziny się już prawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.20 19:50:3

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Witam! Etiopia, pożyczkę możesz spłacić w każdej chwili od momentu jej otrzymania. Wcześniejsza spłata pożyczki w Wonga.com powoduje zmniejszenie prowizji za niewykorzystany okres pożyczki. Pożyczkę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.4.20 18:50:24

Jakie prawa po ustlenieu ojcostwa w czasie ciązy ma ojciec

Czy po ustaleniu ojcostwa w czasie ciazy bede miał prawo do ingerowania w zachowanie byłej partnerki np zeby dbała o siebie w ciązy i nie zazywałą narkotyków dlamnie to jest bardzo wazne prosze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.20 16:49:27

Ustalenie ojcostwa w czasie ciąży

Czy po ustaleniu ojcostwa w czasie ciazy bede miał prawo do ingerowania w zachowanie byłej partnerki np zeby dbała o siebie w ciązy i nie zazywałą narkotyków dlamnie to jest bardzo wazne prosze ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2017.4.20 16:19:59

polisolokata uważajcie na nia !

Witam! przestrzegam Was wszystkich przed tym oszustwem nie dajcie się w to wplątać ! ja sama prawie straciłam wszystkie oszczędności jakie miałam. A tym , którzy już dali się złapać polecam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.20 15:24:59

pytanie o mieszkanie ZBK

ty babo wstretna juz czychasz jak babcia zyje, niepoczekanie twoje , ty wyrodna wnuczko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.20 14:47:27

Problem z umową

Witam serdecznie,

Proszę o poradę w temacie zawartej umowy. Napiszę w dużym skrócie.

Kwota 300 tyś złotych została podzielona na 2 płatności. Na licencje oraz na usługę wdrożenia systemu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.19 15:18:32

Emerytura na nowych czy starych zasadach

Witam, mam 59 lat jestem nauczycielką, pełną emeryturę osiągnę w marcu 2018 roku, chciałam zapytać czy przechodząc teraz na emeryturę kompensacyjną zostanie mi to świadczenie odliczone od właściwej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.19 11:23:35

problem z kredytem konsolidacyjnym

Posiadają państwo poliso lokatę, ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, a może kredyt we frankach? Zapraszam do kontaktu z kancelarią Invictus z Wrocławia, przy minimum formalności ze strony ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.4.19 10:43:41

Zwrot ubezpieczenia kredytu.

Zapraszam do kontaktu osoby które posiadają kredyt w obcej walucie którego rata i kwota w skutek zmiany kursu walut wzrosła Kancelaria Invictus. Prowadzi działania do skutecznego unieważnienia nieuczciwych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.19 10:39:25

Walka z ubezpieczycielem

Witam. Widzę że walka z ubezpieczycielami dalej trwa. Jakiś czas temu miałem podobny problem z polisą. Gdy chciałem ją zlikwidować okazało się że dostanę jakieś marne grosze? naliczyli mi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.19 10:32:55

Brak porozumienia w rodzinie...

Witam. Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale mam poważny problem. W mojej całej rodzinie jest konflikt. Mam 2 duzo starsze siostry które odwróciły się od mnie, rodzice się nienawidzą, matka wyjechała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.18 19:48:11

rozwód- zaocznie, kiedy, jak...

Witajcie,
jeśli istnieje taka możliwość, to bardzo ale to bardzo będę wdzięczny za pomoc... W styczniu tego roku odbyła się pierwsza rozprawa z powództwa mojej byłej żony. Nic nie łączy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.17 20:45:0

Alimenty a liceum zaoczne.

Dzień dobry. Mam 19 lat i od września zamierzam zacząć naukę na trzecim roku w liceum zaocznym (przenoszę się z liceum ogólnokształcącego), a przez cały ten okres zamierzam pracować (zarobki ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.17 13:51:9

Była żona nie chce szczepić naszego dziecka - jak ją do tego zmusić?

Prawda jest taka,ze szkodzą szczepionki tzw skojarzona, czyli te 3w1,5w1, a nawet 6w1. Dorosły człowiek miałby problem poradzić sobie z tyloma wirusami,a co dopiero dziecko. Szczepmy tymi szczepionkami,którymi ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.4.17 11:28:16

Spadek po zmarłym dziadku,trudna sprawa

Witam sprawa jest nie jasna i skomplikowana jednak proszę o poradę z której strony się za to zabrać.Dziadek pochodził z gór,wyjechał w latach 50 skłócony z rodziną i nie kontaktował się z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.17 1:13:58

Wynagrodzenie za urlop

Nikt nie jest w stanie mi pomoc ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.15 9:16:19

Wezwanie do wskazania mienia.

Dzień dobry.Mam komornika na kwotę ok 9 tys.Wyrok został już zasądzony i teraz wzywa mnie do wskazania mienia.Mam z tym problem gdyż raz nie pracuję,dwa nie mam żadnych dochodów(pomagają mi rodzice) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.14 19:33:7

Rozmowy na komunikatorze o paleniu marihuany i seksie

Witm..
Pisze na Facebooku z osoba 16 letnia..Ja jestem od Niej dużo starszy i planujemy po skończeniu przez niej 18 lat razem zamieszkać..
Czy pisanie jest karalne? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.4.14 14:17:31

Prawomocny wyrok

Wyrok WSA jest prawomocny z momentem jego wydania ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.4.14 11:1:37

Wizja lokalna!!!

W takich sprawach najlepiej skontaktować się z profesjonalnym prawnikiem kancelaria-lexum.plpolecam ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.4.14 10:56:46

Brak chęci wyrobienia aktu własności przez współwlaścicieli

Witam ,bardzo proszę o pomoc - mam problem ponieważ uktwiłem w czarnym punkcie. Opisze to tak - Jest nas troje , wszyscy troje mamy prawa do działki która odziedziczyliśmy w sposób spadkowy po śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.13 23:42:4

brak zgody na utwardzenie drogi sluzebnej

Kupiliśmy działkę i w akcie notarialnym mamy wpisaną służebność przechodzu, przejazdu i przeprowadzenia infrastruktury technicznej. Przy drodze jest 5 działek. Do 1 i 2 działki jest droga utwardzona, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.13 22:46:3

prawa a alimenty.

Witam.

Po krótce opiszę sytuację.

Mój obecny partner(JAN) posiada córkę z wcześniejszego związku. Dziecko aktualnie ma 4 lata. Był z ówczesną dziewczyną (nazwijmy ją przykładowo KASIA) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.13 14:49:22

Prawo mi zabralo komputer za zdjecia i jest problem

bo tam bylo nagrane jak sie masturbowalem przed kobietom - bo jestem prawiczkiem i robilem to z desperacji i mam miec rozprawe sądową w której skład wchodzą wiadomo baby, które bedą i przeglądały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.13 13:55:55

Przeprowadzka partnerki za granice - brak zgody ojca dziecka.

Witam,
Chcialbym sie zwrocic z prosba o porade w zwiazku z przeprowadzka dziecka za granice, zanim rozpoczne postepowanie razem z partnerka.
Okolicznosci tej sprawy sa dosc skomplikowane wiec pozwoli ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.13 12:36:3

Witam chciałabym sprzedać samochód po zmarłym mężu. Współwłaścicielem samochodu jest przyjaciel

Witam chciałabym sprzedać samochód po zmarłym mężu. Współwłaścicielem samochodu jest przyjaciel rodziny. Mam jeszcze 2 już pełnoletnich dzieci. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.13 9:55:48

alimenty z Irlandii

Nie placilam alimentow kilka lat miszkam w Irlandii niedawno dostałam pismo ze mam stawic się w ambasadzie polskiej mam tutaj 3 dzieci czy moga mnie deportowac ? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.4.13 8:37:56

Remont w domu dwurodzinnym!!!!

Witam.

Poszukuję pomocy prawnej dotyczącej remontów w domu dwurodzinnym.

Odziedziczyliśmy górę domku wraz z przynależącym tarasem pod którym znajduje się pokój sąsiada. Od jakiegoś czasu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.13 1:5:26

Sprzedaż cyfrowa utworów a podatek i rozliczenie.

Również poszukuję odpowiedzi na to pytanie, też zamierzam sprzedać swoje utwory na Bandcamp a nie znam się na podatkach. Szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem. Wiem jedynie że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.12 21:55:41

Obniżenie alimentów na ex-żonę do 0 zł. Czy możliwe?

Witam, jestem po rozwodzie ,pracuje za granica , płace alimenty na dwoje dzieci.Przed rozwodem płaciłem dobrowolnie 2 tys ,mieszkałem w pokoju na 10 m2 ex nie pracowała. Po rozwodzie zmieniła mi ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2017.4.12 19:20:47

Przeprowadzka ojca z dzieckiem do innego miasta a kontakty

witam

kolejna próba mojej byłej zony o odebranie mi mozliwości kontaktów z synkiem/// w pozwie rozwodowym wnioskowała o godziny bez nocowania bez świąt wakacji i ferii

na ta chwilę były ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.4.12 18:19:48

garaż

Zgłosiłem Pana który zrobił garaż, Pan gdy otrzymał że będzie kontrola, postanowił rozebrać drzwi i boczne sciany i powiedział że to jest wiata... Decyzja przyszła że nie będzie rozbioru ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.4.12 15:11:7

Problem z rachunkiem za wodę po zbyt późnym wypowiedzeniu umowy wynajmu.

Witam serdecznie!

Moja rodzina znalazła się w dość nietypowej sytuacji i mam nadzieje, że uda mi się dzięki Waszej pomocy zdobyć chociaż ogólny obraz o naszym obecnym położeniu i możliwych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.11 20:33:49

2017.4.11 18:21:55

handel obwozny Polska-Niemcy a VAT

Witam .
Mam pytanie zwiazane z handlem obwoznym na terenie Niemiec:
Firma zarejstrowana w Poslce , towar kupowany w Polsce z wliczonym podatkiem VAT, sprzedaz towaru na terytorium Niemiec.
Z tego co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.11 14:54:39

zawyżona akcyza za samochód, jak się ustrzec

witam,
zakupiłem samochód za granicą za pośrednictwem firmy oferującej usługi właśnie takiego pośrednictwa (przyjmijmy firma X).
stroną w umowie z zagraniczną firmą nie jestem bezpośrednio ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.11 12:19:28

2017.4.11 9:46:39

Narzeczony w areszcie

zgłoś się do pani adwokat Morawskiej z adwokatmorawska.pl jest ekspertem w kwestiach prawa karnego. Ja miałam podobną sytuację, tyle że z moim chłopakiem i dzięki pani Agacie sprawa została pomyślnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.4.11 9:22:9

Blad bankiera

Witam . Dzisiaj poszedlem do banku I poprosilem o wyplate gotowki . Pani mi ja dala . 2 godz pozniej zorjentowalem sie ze na koncie mam wieksza kwote pieniedzy myslalem ze rodzina mi wyslala bo tak sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.4.11 2:21:40

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika