Niewywiązanie się z umowy a rekompensata

Odpowiedzi w temacie (3)

mactak

16.12.2016

Witam, Prowadzę firmę i zleciłem innej firmie podwykonawstwo - zrobienie sklepu internetowego. Została podpisana umowa, wpłacona zaliczka i zostało wykonane 20% zlecenia i wykonawca przepadł - żyje ale olewa maile i telefony. Pierwsza sprawa to w umowie było, że w przypadku niedotrzymania terminu ma obowiązek zwrotu zaliczki - nie zrobił tego. Druga sprawa to dzięki temu, że nie wykonał pracy ja nie zarobiłem - czyli naraził mnie na straty materialne. Czy mogę z tym iść do sądu i żądać rekompensaty w kwocie jaką bym zarobił na tym sklepie? Rozumiem, że jeśli chodzi o zwrot zaliczki to jest oczywiste, że sprawa w sądzie i będzie musiał zwrócić? Kolejna rzecz, czy te dwie sprawy mogę połączyć w jeden pozew? I już ostatnia sprawa, bardzo ważna, czy sąd właściwy to ten dla miejsca wykonywania zlecenia? Wolałbym jednam moja miejsce zamieszkania więc czy da się coś z tym zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ULEWICZ.KANC

2016-12-16 20:02:15

Dzień dobry, zawarł Pan umowę i bez jej analizy nie da się dokładnie wskazać przysługujących Panu roszczeń. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

mactak

2016-12-17 14:35:00

Dziękuje za reklamę i podanie adresu mailowego ale forum jest od tego, żeby pomagać/oczekiwać pomocy za darmo...

ULEWICZ.KANC

2016-12-17 15:00:30

Dzień dobry, otrzymał Pan pomoc adekwatną do podanych informacji i możliwości, jakie daje to forum. Oczywiście może Pan oczekiwać, że ktoś będzie potrafił wróżyć z fusów, ale szczerze powiedziawszy nie znam żadnego wróżbity, który zna się na prawie. Zupełnie też nie rozumiem o jakiej reklamie Pan pisze? Adres mailowy dodaje się automatycznie pod moimi danymi, a ja nie proponowałam Panu udzielenia żadnej dalszej pomocy prawnej (nie mówiąc już o tym, że nie pisałam o żadnych kwestiach finansowych), tylko wskazałam, że bez analizy umowy nie da się dokładnie określić przysługujących Panu roszczeń. Polecam więc skupić się na meritum swojego problemu, a nie po prostu "oczekiwać" "jakiejkolwiek" darmowej pomocy. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.3.2015

  Rekompensata za stawiennictwo na ćwiczeniach wojskowych

  Obowiązek służby wojskowej żołnierzy rezerwy polega na odbywaniu ćwiczeń wojskowych. Za każdy dzień ćwiczeń żołnierzowi przysługuje uposażenie zasadnicze według stopnia wojskowego. Dodatkowo (...)

 • 22.7.2009

  Rekompensaty dla osób, które nie mogą przejść na emeryturę pomostową

  W ustawie z dnia 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych przewidziano rekompensaty dla osób, które pracowały przez co najmniej 15 lat w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, lecz (...)

 • 4.5.2015

  Dodatek energetyczny - jak otrzymać świadczenie w 2015 roku?

  Dodatek energetyczny przysługuje osobom pobierającym już dodatek mieszkaniowy. Świadczenie ma na celu częściową rekompensatę wydatków na energię elektryczną.

 • 18.6.2017

  Zmiany w prawie pocztowym

  Nowelizacja Prawa pocztowego daje Poczcie Polskiej możliwość korzystania z unijnego programu pomocowego „Rekompensata dla Poczty Polskiej kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych (...)

 • 31.3.2016

  Wygaśnięcie umowy o pracę

  Kodeks pracy  przewiduje, iż umowa o pracę ulega albo rozwiązaniu, albo wygaśnięciu . W kwestii sposobów rozwiązania umowy o pracę, stosowną regulację ustawodawca wpisał zbiorczo (...)