Forum prawne (strona 160)

Hotel - kto odpowiada za gości?

Witam,

W hotelu w którym pracuję wydarzyła się następująca sytuacja: Recepcjonista przyjmujący gościa nie poprosił zagranicznego gościa o zapłatę z góry, kierując się zasadą "rezerwacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.11 12:32:9

Wysokość alimentów

Witam była partenrka chce mnie pozwać o alimenty.Tylko ,ze opiekujemy się dzieckiem po polowie. Nie chce opieki naprzemiennie ale z perspekryzysem tak to wygląda. Ja ponoszenia koszty utrzymania dziecka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.11 8:49:41

działka rolno uprawowa z budynkiem - młyn gospodarczy a działalność gospodarcza - warsztat samochodowy

Witam. zastanawiam się nad kupnem działki z budynkiem -
działka rolno uprawowa budynek młyn gospodarczy
czy jest możliwość podjęcia legalnej działalności gospodarczej - warsztat samochodowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.10 21:26:50

Nowy lokator glowny

Witam proszę o podpowiedz w następującej sytuacji . Maz jest zameldowany z ciocia i dziadkiem natomiast jest czasowo wymeldowany , niedawno zmarła główną lokatorka tego mieszkania czyli babcia męża ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.10 19:23:10

Towar z chin - wystarczy faktura od chińczyka?

Sprowadzanie towaru z chin i sprzedaż w Polsce. Wystarczy że chińczyk wystawi mi fakturę i będę to mógł legalnie sprzedawać czy muszą mi w urzędzie celnym naliczyć vat i cło? Nie wiem czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.10 18:40:22

rezygnacja ze studiów

Witam serdecznie
mam pewien problem z uczelnią, a mianowicie postanowiłem nie zaczynać drugiego semestru studiów z powodu brak pieniędzy na opłacanie
Żeby wypisać się z listy studentów należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.10 15:28:45

Kazus - kontrola

Czy ktoś mógłby pomóc rozwiązać ten kazus, nie wiem jak go ugryźć

W przedsiębiorstwie X rozpoczęła się inspekcja prowadzona przez grupę kontrolerów z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.10 13:2:17

Przychód materialny

Witam. mam pewnien problem a mianowicie, napisał do mnie Maciej Kołodziejczyk z Google, że mam nieprawidłowości na swojej witrynie, że sztuczny ruch mam i zgłoszone to zostanie do prokuratury bądź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.10 4:54:2

Prace społeczne, a praca w policji

Witam.
Mianowicie mam taki problem iż gdy byłem młody dopuściłem się czynu za który sąd skazał mnie na prace społeczne. Obecnie studiuje Socjologie Grup Dyspozycyjnych. Jestem juz na ostatnim ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.9 10:35:1

Sprzedaż produktów ogrodniczych-w jaki sposób rozliczać?

Witam.
Od niedawna posiadam gospodarstwo ogrodnicze produkujące m.in owoce borówki.Chciałbym w tym roku sprzedać swoje plony np. do hurtowni lub prosto do jakiegoś sklepu.Problem mój jest taki że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.8 20:20:51

przepisanie domu

Mam pytanie , moja zona ma w spadku dom i placi alimeny , moje pytanie brzmi tak czy jak przepisze na siebie dom to siadzie na nia komornik za zalegle alimenty czyli na chipoteke ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2017.3.8 16:2:58

2017.3.8 13:28:13

Legitymacja prasowa

Jezu, jak was ludzie czytam, to ręce opadają. Zmieńcie branżę, bo ta was ewidentnie przerasta. ... Zobacz wątek

23 odpowiedzi

2017.3.8 11:51:45

Mieszkanie na licytacji komorniczej z lokatorami

Sprzedano mieszkanie na licytacji komorniczej,jest już udzielenie przybicia.Mieszkam w nim z małoletnim synem nie mam gdzie się podziać a nie chciałbym robić kłopotu nowemu właścicielowi.Co mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.8 11:12:41

Witam! Czy jeżeli byłem karany w Polsce, to policja w Danii bedzie widziała, że byłem karany? Chodzi

Witam! Czy jeżeli byłem karany w Polsce, to policja w Danii bedzie widziała, że byłem karany? Chodzi o to ze potrzebuje do pracy zaświadczenia o niekaralności i nie wiem czy otrzymam je w Danii. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.7 23:52:13

Kiedy policja ma prawo wejść na posesje prywatną i pod jakim warunkiem

Kiedy policja ma prawo wejść na posesje prywatną i pod jakim warunkiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.7 20:32:50

Rezygnacja z kursu angielskiego

Mam ten sam problem! Jeśli udało Ci się zrezygnować, bardzo proszę o kontakt! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.7 18:17:52

Umowa kształcenia szkoła podstawowa prywatna a zwrot wpisowego- wypowiedzenie

Witam ,mam dokładnie taką samą sytuację z tym ,że moje dziecko chodziło do szkoły 4i pół miesiąca też 6 latek kl I .Wpisowe było bardzo wysokie , udałam się w tej sprawie do Rzecznika Praw ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.7 13:25:47

Wyciek wody z rury w bloku

Dzień dobry.
Od dłuższego czasu w bloku, w który mieszkam słyszę ciągłe kapanie z rury o nieregularnych godzinach. Rura ta jest poza naszym mieszkaniem. Dźwięk wydobywa się ze ściany działowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.7 6:18:40

Odstępstwo od MPZP

Witam wszystkich i kieruję do was pytanie odnośnie MPZP czy jeżeli na owym planie mam pozwolenie na budowę i jest ona wyznaczona linia nieprzekraczalną a od granicy lini mogę budować to czy w sytuacji ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.3.6 20:46:41

Koszty, współwłasność

Zwracam się z prośbą o pomoc prawną w sprawie jak niżej.
Razem z kolegą założyliśmy kilkanaście lat temu spółkę cywilną (po 50%). Obecnie w wyniku różnych splotów wydarzeń i rozbieżności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.6 19:43:26

Wyprowadzka do innego miasta z dzieckiem a kontakty z dziadkami

Taka sytuacja: Dziadkowie mają sądownie ustalone kontakty z dzieckiem w ten sposób iż odbierają go z miejsca zamieszkania matki. Co w przypadku kiedy matka wyprowadzi się do innego daleko usytuowanego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.6 18:47:7

ODMOWA Z PZU

warto poczytac artykuly na odszkodowaniamotoryzacyjne.pl albo sie z nimi skontaktowac. Na pewno znajdziesz odpowiedz. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.3.6 15:3:23

wysokość pensji z etatu a składka społeczna ZUS z działalności

Witam,

zamierzam założyć 1-osobową działalność gospodarczą, będąc jednocześnie zatrudnionym na pełen etat. Moja pensja składa się z podstawy i prowizji - jestem handlowcem.

Podstawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.6 13:53:42

Czy w sprawach cywilnych przychodzi pisemny wyrok pocztą ? Jeżeli uczestnicy sporu nie ustosunkuja

Czy w sprawach cywilnych przychodzi pisemny wyrok pocztą ? Jeżeli uczestnicy sporu nie ustosunkuja się do wyroku sądu jak dalej rozstrzygać sprawę oraz jaki jest średni czas realizacji przez sąd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.6 11:31:13

kupno mieszkania a skarga pauliańska

Witam serdecznie,
w najbliższej przyszłości kupuję mieszkanie od osoby, która wiem że posiada pewne długi w instytucjach typu parabanki na kwotę ok. 15 000 - 20 000 zł. Z tego co wiem nie ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.5 14:48:7

KARA

mam niezaplaconą kare 5850 zł od czerwca zeszlego roku i moje pytanie czy sąd wyznaczy egzekucje komornicza czy tez zmieni wyrok na odsiadke
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.3.4 21:10:3

Spowodowanie wypadku i ucieczka z miejsca wypadku na terenie Niemiec

Witam,

Wczoraj mój teść zawodowy kierowca tira od ponad 20 cofał gdzieś w Niemczech pod Lidlem.

Jakieś 2-3 miejscowości później został zatrzymany przez Policję. Jak się okazało cofając ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.3.4 18:9:21

Słoń w składzie porcelany - niesolidny wykonawca.

Dzień dobry,
przede wszystkim trzeba ustalić czy wzywał Pan oficjalnie wykonawcę do wykonania umowy i w jaki sposób skonstruowano umowę. Bez zapoznania się z umową i korespondencją z wykonawcą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.4 17:23:24

Unieważnienie umowy i zwrot zaliczki

Dzień dobry,
przede wszystkim proszę się zapoznać z umową, którą Pani zawarła i ustalić czy nie zawiera ona odstępstw od przepisów ustawowych.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.4 17:12:54

Przekazanie spadku na zstępnych

Dzień dobry,
dziadek może zawrzeć z dziećmi umowę o zrzeczeniu się dziedziczenia z wyłączeniem zstępnych i wtedy wnuki będą dziedziczyć w proporcji: 1/2, 1/4 i 1/4.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.4 17:1:46

Odwiesze kary

Witam wszystkich .. Mam pytanie . Mianowicie dostałem wyrok w zawieszeniu 1.3 na 3 lata 800 zł grzywny i odróbke która zmieniłem na spłatę w wysokości 2200 zł czyli razem 3 tys niestety gdy rozłożyli ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.3.4 11:57:3

NC+ - wyłudza opłatę za niewykorzystywanie danych w celach marketingowych.

NC+ prowadzi politykę wymuszania opłaty za niewykorzystywanie danych osobowych w celach marketingowych. Zgodzisz się na przetwarzanie danych, nie zapłacisz dodatkowych 5 PLN do rachunku. Nie zgodzisz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.4 11:54:32

Odcięcie kontaktu przyjaciela internetowego od dziecka

Witam,

Jestem przyjacielem koleżanki przez internet. Bardzo zmieniła się od tamtego czasu. Zaczeła żartować, uśmiechać się, okazywać radość sama z siebie itd... Zauważyli to jej znajomi. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.4 11:9:37

Wniosek o nie prowadzeniu działalności gospodarczej

Mam pytanie bo potrzebuję wniosek o nie prowadzeniu działalności gospodarczej w 2015 i mam w domu już jeden wystawiony rok temu (dokładnie 22.02.2016) i pytanie brzmi czy taki wniosek jest wystarczalny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.3 21:59:17

Budowa osady

Witam serdecznie,
Reprezentuje Stowarzyszenie Ziemia 2.0
szukamy osoby/osób które wsparłyby swoją wiedzą prawniczą nasz projekt.
Chcemy stworzyć osadę w której docelowo ma zamieszkać 120 osób.
Co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.3 10:18:12

Mam 15 lat a mój ojczym się na de mną znęca psychicznie.

Owszem :) mam ten sam problem zglos go na policje ^^
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.2 22:38:49

Czy mozna sie starać o odszkodowanie za podrobienie podpisu za pracodawcę na liscie obecności i plac

Czy mozna sie starać o odszkodowanie za podrobienie podpisu za pracodawcę na liscie obecności i plac ? Pracodawca podpisal za mnie liste plac i obecnosci w pracy w trakcie kontroli inspekcji. Ja od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.2 22:22:10

Wypowiedzenie umowy o pracę z winy pracodawcy a odprawa ?

Witam. Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony, łącznie 6 lat u jednego pracodawcy. Pracodawca naruszył swoje obowiązki tj, nie wypłacił wynagrodzenia za miesiąc styczeń, chcę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.2 11:28:58

Praca->napisanie skargi do Trybunału Praw Człowieka

Zatrudnię specjalistę do napisania skarg do instytucji europejskich:

- Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu
- Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu
- Europejski Rzecznik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.2 10:0:21

Fundusz Alimentacyjny.

Witam,

Proszę o informację czy FA sprawdza czy pobierający alimenty ma status ucznia i czy uczęszcza do szkoły ? Jak to wygląda w praktyce ? Znam osobę( kuzyna ) która pobiera alimenty i ma ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.2 8:21:9

Szukam partnerów

Szukam partnerów do tworzenia związków zawodowych dla ochrony pracowników migrujących w Polsce. Mam doświadczenie w działalności związkowej na Ukrainie. Propozycje pisać akwi@o u t l o o k@c ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.1 13:44:36

opłata za przesyłkę z Korei

Nie do końca wiem gdzie wrzucać więc wrzucam tutaj.

Zamawiałam płyty muzyczne z Korei Południowej, łącznie z przesyłką wyszło około 80$, bez około 57, WER w Zabrzu naliczył mi Vat i jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.1 13:15:52

Pisanie skarg do instytucji europejskich

Zatrudnię osobę do napisania skarg do instytucji europejskich:
- Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu
- Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu
- Europejski Rzecznik Praw ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.1 12:40:13

rejestracja samochodu- a zameldowanie

znów nasi prawodawcy (czyt. debile) nie dorośli do tworzenia prawa. Gość bez meldunku jest nie nikim ale niczym. Nic nie może. Dobrze że nia zabraniają oddychać. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.3.1 11:6:11

Jak rozliczają się współwłaściciele

Witam, sprawa wygląda następująco: Narzeczony i jego siostra są współwłaścicielami nieruchomości. Ona mieszka w Anglii, więc stwierdziła, że to mój narzeczony powinien opłacić podatek, również ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.28 18:6:42

W jaki sposób główny najemca może przepisać mieszkanie komunalne?

Mieszkanie można też wynająć zamiast go kupować. Dodatkowo sugeruję nie czytać denerwujących postów. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.2.28 17:30:21

Zasiłek chorochor

Witam
Mam pytanie. Miesiąc temu a dokładnie 27.01 rozpocząłem pracę w agencji pracy tymczasowej, a prace rozpocząłem w Niemczech 30.01 dzisiaj kończy mi się umowa 28.02,a a wczoraj byłem u ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.2.28 14:57:48

Zgubiłem dowód osobisty - co robić?

na następny raz nie noś przy sobie oryginalnego dowodu :P to nigdy nie popłaca, lepiej nosic np. dokument kolekcjonerski dowodu w moim przypadku z fastidcard com. ale generalnie wazny pomysl ^^ ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2017.2.28 14:9:14

Kiedy kończy się umowa najmu..?

Dzień dobry,



proszę o pomoc w sprawie określenia terminu zakończenia umowy.

Wynajmowałem pomieszczenie magazynowe od firmy przez ponad 2 lata na potrzeby mojej działalności.

Umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.28 11:7:50

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika