Forum prawne (strona 169)

Czy takie przetwarzanie danych jest legalne?

Upublicznianie danych bez zgody właściciela nie jest to zgodne z prawem.

Należałoby pierw wystosować prośbę do zainteresowanych osób.

Dobrze, że podałeś adres ;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.20 4:20:42

Bank zablokował moją kartę niepoprawnie sprawdzając tożsamość osoby blokującej

Witam, austriacki Bank w Rumunii EU, zablokował moją kartę debetową, ponieważ mój kolega dzwonił z mojego numeru telefonu. Moje pytanie czy mogę dochodzić jakiegokolwiek odszkodowania? Dlaczego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.19 17:12:46

Zaświadczenie o niekaralności przy uchylaniu się od płacenia alimentów?

Witam potrzebuje porady . Mianowicie adwokat zlozyl pismo apelacyjne w sprawie dosc skąplikowanej z dawnego paragrafu 210 mam pytanie bo wyrok jeszcze nie zapadl czy dostane zaswiadczenie o nie karalnosci? ... Zobacz wątek

20 odpowiedzi

2016.11.19 12:29:8

Nakaz zaplaty wraz z pouczeniem i odpisem pozwu (Nakaz zaplaty w postepowaniu upominawczym)

Witam,

Wczoraj otrzymalem Zawiadomienie z Sadu Rejonowego w Warszawie, Wydzial Cywilny.

Jest to odpis nakazu zaplaty wraz z pouczeniem i odpisem pozwu (Nakaz zaplaty w postepowaniu upominawczym)

Kompletnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.19 1:35:8

Odpis nakazu zaplaty wraz z pouczeniem i odpisem pozwu (Nakaz zaplaty w postepowaniu upominawczym)

Witam,

Wczoraj otrzymalem Zawiadomienie z Sadu Rejonowego w Warszawie, Wydzial Cywilny.

Jest to odpis nakazu zaplaty wraz z pouczeniem i odpisem pozwu (Nakaz zaplaty w postepowaniu upominawczym)

Kompletnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.19 1:28:42

Niepłacone alimenty sprzed lat.

[cytat]

Witam, nazywam się Dawid i potrzebuje porad co mogę zrobić i od czego zacząc, przedstawię krótko sprawę. Postaram się ją dokładnie przestawić, lecz nie mam żadnych dokumentów, tylko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.18 18:54:35

nazwiako ojca a syna

Dzień dobry,
jak najbardziej. Powinna Pani zacząć od wysłania do byłego męża oficjalnego pisma w tej sprawie, zawierającego uzasadnienie odmowy wyrażenia zgody na zmianę nazwiska dziecka.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.18 18:6:40

Okres próbny po tygodniu ciąża

Witam,
Przede wszystkim radzę udać się do lekarza i potwierdzić stan ciąży oraz ustalić w którym miesiącu ciąży jest żona. Proszę też uzyskać zaświadczenie potwierdzające ciążę i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.18 14:49:4

ustna umowa z deweloperem

Witam,

przy kupnie mieszkania w Krakowie, na pytanie czy będą przy bloku jakieś ogólnodostępne miejsca parkingowe, deweloper powiedział że tak - że będzie 8 ogólnodostępnych miejsc parkingowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.17 22:17:46

Zus zaniżył podstawę wymiaru składki na ubezpieczenia pracownikowi.Obniżył wynagrodzenie przy wypłacie zasiłku chorobowego.

witam

czy nikt nie jest w stanie pomóc w moim problemie obniżenia podstawy wymiaru składki przez ZUS???

Może jednak ktoś doradzi, był w podobnej sytuacji???

Z góry dziękuję za pomoc. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.17 13:59:48

Brak testamentu

Gdzie i jak dlugo sa przechowywane kopie Testamentow?


... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.11.17 13:43:59

2016.11.17 10:51:21

Odszkodowanie za odmowę zabiegu?

Witam, z NFZ miałem zaplanowany zabieg urologiczny. Czekałem kilka miesięcy. W dzień zabiegu w szpitalu lekarz chirurg stwierdził, że nic nie ma do operacji co było nieprawdą. Poszedłem prywatnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.16 21:4:34

Remont mieszkania - niewykonanie umowy

Dzień dobry,
aby wskazać co Pan może i powinien zrobić, trzeba by się zapoznać z umową, którą Pan zawarł.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.16 18:1:6

ciąża a wygaśnięcie umowy


Witam serdecznie mam takie pytanie moja umowa o pracę zakończyła się z dniem 1.11.2016r a ja się właśnie dowiedziałam że jestem w ciąży. Czy jest szansa że ktoś mnie teraz zatrudni abym ... Zobacz wątek

46 odpowiedzi

2016.11.16 16:27:40

Spółdzielnia ignoruje wodomierze

Nie chcę założyć wodomierza w mieszkaniu czy spółdzielnia może mnie zmusić jeżeli ja nie wyrażam zgody
... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2016.11.15 21:42:14

Platforma muzyczna - przekazanie praw autorskich

Witam

Wraz ze wspolnikiem jestesmy w trakcie tworzenia platformy sprzedazowej w internecie, ktorej celem bedzie udostepnianie oraz sprzedaz m.in podkladow muzycznych przez procudentow (dla osob fizycznych, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.15 20:23:7

problem w rodzinie z opieką nad dziadkami

witam,

sytuacja z dziadkami w rodzinie wygląda następująco:
Moja żona jest najstarsza wnuczką wyżej wspominanych dziadków, którzy obecnie mieszkają u nas(mamy mieszkanie w bloku 45m trzy pokoje).
Dziadki ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.11.15 19:38:46

Czy moge odebrac alimenty matce

Witam,mam pytanie odnośnie alimentów.Mam 19 lat,aly czas sie ucze i mieszkam z mama i dwójką rodzeństwa.Od 2014r Ustanowiono sądownie aby nasz tata placił matce alimenty,za nas trzech.Wynoszą one ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.11.15 14:57:25

Odwołanie od mandatu z MPK Kraków POMÓŻCIE!

dziś spotkała mnie dokładnie taka sama sytuacja.. jak sobie z tym poradziłaś? czy ktoś jeszcze wie co powinnam zrobić i jak napisać odwołanie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.14 23:49:56

2016.11.14 21:23:20

problem z wlaacicielem mieszknia

[cytat]

Witam rok temu wynajelam mieszkanie wplacilam kaucjie 600 zł. W wrześniu tego roku wplacilam na poczet czynszu 2500zl. Na dzień dzisiejszy jest 1050 zł chce się pilnie wyprowadzić. właścicielka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.14 16:13:37

podział majątku wspolnego

mam proplem już od dawna ojcic mój już 9 lat temu zmarl nie zostawil testamentu dzisiaj do tego doszło ze brat namnie i starsze corke zucał i uderzy mnie raz moje mamewyganiaje naz zdomu w który ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.11.13 17:55:45

Odbieranie spadku po 18 a długi

Witam , mam problem.
Jak byłem mały moja babcia przepisała na mnie mieszkanie ,
Moja matka wraz z mężem zadłużyła je nie płacąc czynszu,
Czy teraz kończąc 18 lat dostanę w spadku zadłużone ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.13 12:35:9

Darowizna ustna dotycząca prawa do odszkodowania?

Czy umowa darowizny wykonana ustnie w obecności np. świadków (rodzeństwa, żony itp) dotycząca darowania prawa do dochodzenia odszkodowania za działkę zajęta pod drogę, jest ważna? Innymi słowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.12 12:0:24

Zaległe świadectwo pracy

Dzień dobry,

niestety, z dużym opóźnieniem zorientowałam się, że były pracodawca nie wydał mi jednego ze świadectw pracy - za okres od 1.10.2014 do 30.06.2015 r. Prośby o wydanie zaległego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.11 19:50:8

Witam. Mam samochód którego właścicielem jest mój nie żyjący ojciec.Ja jestem współwłaścicielem

Witam. Mam samochód którego właścicielem jest mój nie żyjący ojciec.Ja jestem współwłaścicielem tego auta. Nie było jeszcze sprawy spadkowej,ale została założona. Czy mogę sprzedać auto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.10 19:11:13

Sprzedaż mieszkania podzielonego na rodzeństwo

Możliwe, że pierwsze do notariusza, ale myślę, że lepiej będzie jak się zgłosisz i zapytasz bo dokładnie to nie wiem. Ja byłam ostatnio u Pani notariusz Boroń- Radoń. Jest to notariusz z Rzeszowa, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.10 17:44:20

alimenty a komornik

Dzień dobry przyszedł mi przelew od komornika 77zl a otrzymuje alimenty otrzymuje od funduszu co mam z tym zrobić pomocy!!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.10 16:43:4

wyjechalam za granice ojciec zmienil zdanie co robic?

Dzień dobry,
przede wszystkim powinna Pani walczyć o dziecko i w toku postępowania zgłosić dowody potwierdzające, że ojciec manipuluje dzieckiem. Takie zachowanie może być powodem ograniczenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.9 18:9:17

impreza

[cytat]

Przyjechałem na 18 :D no i była szrpanina i zajebałem typowi i oko miał podbite :D ale to było na typa posesji :D i goscio zrobił obdukcje :D co mi grozi ? :D

[/cytat]
Dzień ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.9 13:52:4

Amerykański kontrahent zgarnął aplikację i zwiał bez regulowania należności

Dzień dobry,

Zastanawiam się, czy niewielki polski przedsiębiorca ma jakąś szansę na uzyskanie wynagrodzenia od kontrahenta-oszusta ze Stanów. Historia pokrótce wygląda tak: firma A, rzekomo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.9 11:46:38

Odradzam firmę KRUK!

To najlepsza firma na świecie oprócz oczywiście Gredana. ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2016.11.9 10:11:17

Klauzule z ordynacji podatkowej

Witam, szukam przykładów unikania płacenia podatków. Potrzebuję wziąć jakiś podatek, jakąś transakcje, sprecyzować korzyść z owego sztucznego jej ukształtowania i odpowiedzieć dlaczego są ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.8 19:21:36

Rozwiązanie umowy z agencją interaktywną - jak poprawnie napisać pismo rozwiązujące umowę

[cytat]

Witam, ok. 2 miesiące temu podpisałem z pewną agencją interaktywną umowę na wykonanie strony internetowej na kwotę 5 tys. zł netto. Przedstawiciel firmy przyjechał osobiście ją podpisać, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.8 15:50:15

Mama wyrzuca mnie z domu z córka

Witam chciała by się poradzić was.... Jestem matka 3 letniej córki.. Przyjechałam do mamy swojej jakiś miesiąc temu miałam zostać na jakiś czas ale moje sprawy potoczyły się inaczej.... Obecie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.11.8 11:24:2

matka w niemczech agresja w domu

Witam. Zaczne od tego ze od roku zameldowana jestem razem z synem w niemczech.dziecko chodzi do przedszkola. Mam stala prace. Wynajmuje z ojcem dziecka mieszkanie. Nasz dalszy wspolny byt musi sie kategorycznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.8 11:8:48

Hałas w mieszkaniu.

2 razy w miesiącu pogram głośno zazwyczaj tylko w dzień po to by troszkę pochodził sprzęt i z tego tytułu mam sąsiadkę na karku dwa razy odwiedziła mnie policja o godzinie 13-tej skończyło ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2016.11.7 19:36:40

czy można przedłużyć ważność bonów sodexo?

czy można przedłużyć ważność bonów sodexo?nd ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.7 15:32:24

Czy mam prawo do jakiego kolwiek mieszkania???

Witam,jestem samotna matką dwójki dzieci,oboje z orzeczeniem o niepełnosprawności.Pare lat temu uciekłam z dziećmi od ich ojca z mieszkania komunalnego w którym bylismy zameldowani.po jakimś czasie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.6 14:10:52

potrzebuje pomocy - sądowe ustalenie ojcostwa

witam, potrzebuje najlepszych podręczników do prawa rodzinnego (wystarczą mi tytuły). najlepiej takich które zostały wydane Max 2 lata temu. macie może pomysły jak nazywać rozdziały. mam ogólny ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.11.6 11:18:29

odmowa mandatu i zabranie prawajazdy

Witam,
Dziś policja zatrzymała mi prawojazdy za odmówienie przyjęcia mandatu.
Ale opiszę całą sytuację.
odzina 0.30 w nocy . Wyprzedzałem tira w terenie zabudowanym na ograniczeniu 70km zgodnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.6 3:5:6

Pomówienia


Witam mój brat został zatrzymany zapomówienie na 3 miesiące i nie tylko on bo jeszcze inne osoby co da się zrobić żeby wyszedł szybciej. Jest niewinny 100%.Zostało złożone zażalenie i zostało ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.11.5 22:32:11

Komornik za 300 zł ?

Miałam Komornika z ramienia PKO SA za 12 zł !!! WARSZAWA ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.11.5 22:27:47

Bonus za udzial w projekcie

Witam, wydaje mi sie, ze mylimy watek. Poniewaz jak napisalam w regulaminie nie ma zapisow mowiacych o bonusie. A wlasnie w taki sposob zostalo nazwane pismo w ktorym widniala kwota ktora otrzymam oraz ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2016.11.5 15:33:26

Proszę o odpowiec

Witam. Moje pytanie jest takie. Otrzymywalam alimenty z funduszu ale ale gdy znów zeszłam się z ojcem dziecka odwołałam u komornika i zostały zatrzymane. Teraz chciała bym znów otrzymywać z funduszu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.11.5 8:32:9

Bardzo zawiła i skomplikowana sytuacja w dużym skrócie

Witam. Ciagne już dłuższy czas sprawę chodząc po różnych specjalistach, oczekując pomocy. W jak najbardziej jasny sposób postaram się streścić.
1.Mam 19 lat i się ucze (sytuacja podwójna, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.11.4 22:11:12

kredyt/ podział majątku

Były mąż przed ślubem zakupił działkę budowlaną za pieniądze z kredytu hipotecznego. Po ślubie udzielił mi 50% darowizny na nieruchomość, po czym wybudowaliśmy na niej wspólny dom. Nie było ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.11.4 17:14:31

UUezpieczenie zdrowotne a renta rodzinna

Dzień dobry,
Zacznę od tego, że przysługiwała mi renta rodzinna po zmarłej mamie. W 2015 roku kończyłam szkołę średnią i przyszło mi oświadczenie z KRUSu, że jeśli będę kontunowała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.11.4 17:3:52

Meldunek a postępowanie spadkowe

[cytat]

Witam
Sytuacja jest następująca - mieszkam w domu razem z rodzicami, właścicielami domu jest ojciec i matka, ojciec umiera, nie zostaje przeprowadzone postępowanie spadkowe, pojawia się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.11.4 11:19:0

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika