alimenty a komornik

Odpowiedzi w temacie (1)

Hanka_k123

2.11.2016

witam! Mąż za rzecz swojej byłej żony i dziecka ma zasądzone alimenty w wysokości 125% swoich dochodów(odwolanie zostało odrzucone). Komornik zabiera 60% z wypłaty reszta to zaległości. Mąż ma też inne zajęcia która trafiają o tego samego komornika, róznież takie na np 70 czy 150 zł, chcialibyśmy je spłacić ale komornik twierdzi że nie możemy bo zaległości alimentacyjne mają pierwszeństwo , co można zrobić w takiej sytuacji?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

madzia1910

2016-11-10 16:43:04

Dzień dobry przyszedł mi przelew od komornika 77zl a otrzymuje alimenty otrzymuje od funduszu co mam z tym zrobić pomocy!!!

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 3.2.2005

  Egzekucja świadczeń alimentacyjnych

  Egzekucja świadczeń alimentacyjnych jest egzekucją świadczeń pieniężnych i przeprowadza się ją w sposób typowy dla egzekucji świadczeń alimentacyjnych właśnie. Jednak z racji swojej (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • 11.7.2017

  W obronie przed windykacją...

  Proponowane przez resort sprawiedliwości przepisy wzmacniają prawa konsumentów – zobowiązują sąd do zbadania, czy roszczenie jest przedawnione. Jeśli po analizie materiału dowodowego (...)

 • 16.3.2017

  Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

 • 31.12.2012

  Czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT?

  Często pojawia się pytanie czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT dokumentującą sprzedaż nieruchomości na licytacji komorniczej. Niniejszy artykuł ma na celu wyjaśnienie powyższych (...)