e-prawnik.pl Porady prawne

Altus RMS wezwanie do zapłaty

Odpowiedzi w temacie (6)

paweell5808

9.12.2016

Witam! Chciałbym przedstawić wam moją sytuację i prosić o pomoc. Ponad rok temu udostępniłem swoje konto na allegro kuzynowi, bo chciał wystawić kilka przedmiotów a swoje miał zablokowane. Nie wiedziałem wtedy że udostępniając mu konto łamię regulamin allegro. Po jakimś czasie okazało się że nie wysłał on przedmiotów które wysłał i nie miał ich nawet w posiadaniu. Były sprawy na policji, przesłuchiwany byłem jako świadek, wszystko zostało wyjaśnione i kuzyn przyznał się do swoich działań. Miał również oddać kupującym pieniądze za aukcję. Jak się później dowiedziałem kuzyn miał z tego powodu sprawę w sądzie na którą nie byłem wzywany. Miesiąc temu zostałem wezwany na rozprawę jako świadek. Rozprawa odbędzie się za kilka dni jednak zostanę przesłuchany w miejscu zamieszkania z powodu dużej odległości mojego domu a sądu. Przejdę do rzeczy: kilka dni temu dostałem sms od firmy windykacyjnej Altus z informacją o zadłużeniu i o tym że musze to zaplacic. Zazdwonilem tam i jak sie okazalo chodzi o to ze kuzyn nie oddal pieniedzy kupujacym i zwrocily sie one do allegro o rekompensate ktora zostala im wyplacona. Poinformowałem firmę o tym że to nie ja dokonałem sprzedaży i mogę im udostępnic numery spraw z policji i sygnatury z sadu lecz powiedzieli ze oni nie maja do tego wgladu i mam zadzwonic jak najszybciej do allegro w celu porozumienia. Po długim szukaniu w sieci nie znalazłem numeru do Allegro i wysłałem maila. Dosyć szybko otrzymałem odpowiedź jednoznaczną że: " Pan jako prawowity Użytkownik konta ponosi pełną odpowiedzialność za zawarte za pomocą konta transakcje oraz dostęp osoby nieupoważnionej do konta. To Pan naruszył Regulamin Allegro i od Pana oczekujemy zwrotu środków za rekompensaty wypłacone w związku z niesfinalizowanymi ofertami wystawionymi za pomocą Pana konta w Allegro." Proszę o pomoc nie wiem co mam zrobić, nie ukrywam że jestem w wieku nastoletnim i jest to do mnie dosyć duży problem. Nie jestem w stanie iść do adwokata o poradę bo nie stać mojej rodziny na to. Liczę na was!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

allegro

2017-01-28 14:44:30

Trzeba było pożyczyć kumplowi też dowód osobisty żeby mógł w 50 firmach pozyczkowych wziąć 50 pozyczek po 3000 każda. Głupi łoś. Kiedyś takiego niedźwiedź opierdolił w lesie, a teraz chodzą nieboraki po świecie.

Wiktor

2017-02-06 09:16:08

Oszustwo, mój kolega dostał od nich maila

matti

2018-02-27 11:04:17

Cześć i czołem. Watek bardzo stary ale pierwszy ktory wyskakuje w google po wpisaniu ALTUS RMS wiec dodam swoje trzy grosze. chcieli mnie scignac za jakies wyimaginowane 13zl za uzycie na allegro funkcji payU - wyslali mi list (nie polecony, wiec olałem), straszyli że konta nie odblokują na allegro (nie było ono nawet na sekunde zablokowane) potem pisali smsy - CODZIENNIE - przez dwa miesiące. wkońcu do mnie zadzwonili, brzydko kazałem im wsadzić sobie w dupę tego typu oszustwa i powiedziałem że nie zapłacę. pare smsów jeszcze próbowali wysyłać, ale sama sprawa zdechła. Nie dajcie się naciągnąć tym burakom, strasznie niemiła raszpla po drugiej stronie słuchawki - nie warto takim kanaliom zapychać kieszeni. Oczywiście mówię o sprawie sprzedawania danych z allegro - jeśli ścigają was za coś innego, to się nie wypowiadam, aczkolwiek podejrzewam że i tak tną w tego przysłowiowego ch***. Firma krzak, jeden wielki przewał.

matti

2018-02-27 11:05:06

Dodam tylko, że wrzucanie ich numerów na czarną listę nie działa. Codziennie dostawałem sms z innego numeru. CHORE.

ja

2018-07-12 11:32:56

Ja też dostaję co dziennie sms;y z innego numeru,olewam to. moja sprawa zaczęła się jak sprzedałem telefon,kupujący stwierdził że jest to podróbka i zgłosił sprawę na allegro gdzie to zablokowali mnie i zażądali zwrotu pieniędzy za "nie oryginalny"produkt. Pytanie:dla czego mam zwracać pieniądze komuś a do tego ten ktoś użytkuje sobie telefon w najlepsze. Firma ALTUS teraz żąda o de mnie tych pieniędzy tylko dla czego ja mam płacić za towar którego nawet nikt mi nie zwrócił.To allegro to też jakiś przekręt.

cherokez

2020-07-24 12:14:52

Mam taką samą sytuację. Sprzedałem przedmiot na allegro, kupujący stwierdził, że to "podróbka". W żaden sposób nie jest w stanie to udowodnić. Allegro wypłaciło mu pieniądze tak, że ma przedmiot za darmo a do mnie przychodzą jakieś nakazy zapłaty z ALTUS.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM